Skocz do zawartości
foggy_baca

Jaki najnowszy soft PL do Dell Streak 5??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy Delli, troszkę poszperałem na temat tego tableto-telefonu i znalazłem najnowszy soft Dell Streak 5 - XDA-Developers o oznaczeniu 407, jest to wersja w której znajduje się nasz ojczysty język??

Może udało by się zrobić jakiś podpięty temat z instrukcją łopatologiczną jak instalować np. ten ROM w dellu, przyszły update itp.

Wgrałem sobie to Clockwork Recovery 1.8.1.7 i teraz pytanie jaki soft 2.3 lub nowszy mogę wgrać? czy ten 407 region 14 ?? czy szukać romów z regionem 00??

Ten romik będzie dobrym rozwiązaniem: Tenorntex Longhorn 2.9.1 2.3.7 CM7 Yes July 22, 2012 Link Modified DSC/CM7 Kernelhttp://www.mirrorcreator.com/files/1QVDXPDZ/Longhorn_2.9.1.zip_links

trzeba do niego wgrywać inne recovery niż to co mam ?

Edytowane przez foggy_baca

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi

Polecam DSC v1.0 plus upgrade do v1.1 i 1.2.Soft b.szybki,zrootowany i mozliwość podkręcania procka.W v1.0 do 1240 a w v1.2 do ponad 1300 tyle, ze na chwile obecną v.1.2 w wersji testowej ale 1.1 w pełni działający,oczywiście wszystkie posiadaja język polski (DSC to DellStreak Club)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi

foggy_baca

Tak, o ten soft chodzi a _nOp_ to Sergiej Lubczyn z Kijowa jeden z twórców tego softu. Na XDA jest cały dział poswięcony Streakowi jak również dużo informacji znajdziesz na forum 4PDA (Dell Streak - Прошивка - 4PDA) tyle, że w języku rosyjskim a chcąc korzystać z linków należy się zarejestrować, tylko jest pewien problem gdyż "capcha" wymaga rosyjskiej klawiatury, ale chyba wystarczy XDA. Nie wiem jakie recovery wgrałeś? i czy ono umożliwi wgranie softu z rozszerzeniem zip, jesli nie to wgraj nowsze recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem recovery przez MultiRecoveryFlasher i wrzuciłem soft DSC v.1.0, pobrałem v1.1 i poprawka weszła (co prawda musiałem zrobić factory reset od dell bo głupiał przy uruchamianiu). I mam pytanie: podświetlenie przycisków co jakiś czas szybko miga ok 10 razy jak jest włączone podświetlenie ekranu i telefon leży sobie spokojnie lub jest nawet używany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi

foggy_baca

Masz nieodpowiednia wersję "basebanda",musisz podmienić plik amss.mbn i dsp1.mbn przez Fastboota. Pasujace do DSC v.1 są na moim chomiku.Co i jak jest opisane na XDA (Versions and Corresponding Basebands - xda-developers)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi

Fastboota uruchamiasz w okienku DOSa w Windowsie (komenda "cmd") a katalog z fastbootem najlepiej założyć na dysku C:/Fastboot a w nim pliki wykonywalne i te do wgrania.Ja w notatniku przygotowałem sobie polecenia-komendy i tylko kopiuj-wklej wprowadzam w okienko poleceń czyli DOSa. Robisz to tak : uruchamiasz okienko poleceniem "cmd", przechodzisz na dysk C:/ fastboot, następnie uruchamiasz Streaka trzymając klawisz kamera+Power,klikasz fastboot a po chwili (zorientujesz się kiedy) podłączasz kabelkiem USB do kompa z otwartym oknem poleceń j/w.Streak zasygnalizuje połączenie z PCtem i wtedy wypisujesz (wklejasz) komendy poleceń. I to tyle,gotowe i trwa w sumie max. minutę-wszystkie czynności.

Edytowane przez wibi
    dodatkowe wyjaśnienie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, wszystko śmiga. Podziękował wibi za wszystkie informacje. Piwko wysłane. Jakby się pojawił jakiś nowy soft typu 4.0.X możesz dać cynk.

Pytanie jeszcze o ten soft: Tenorntex Longhorn 2.9.1 2.3.7 CM7 July 22, 2012 Modified DSC/CM7 Kernel czy jest po poslku i czy pójdzie na ClockworkMod 2.5.0.1. Mam problemy z dzwonieniem opisane w wątku:TU i muszę przetestować jakiś alternatywny soft.

nowy probelm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi