Skocz do zawartości
adrian1216

Kupiłem nowy telefon i nie mogę naładować baterii (ciągle świeci się czerwona dioda (lub migocze))

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj przyszedł do mnie nowy zakupiony telefon taki jak w tytule. Problem leży w tym, że ładuje go wczoraj pół dnia i dzisiaj całą noc i bateria nawet nie drgnęła. Owszem objawy działania tego ładowania są: raz migocze czerwona dioda, raz to świeci ciągle i na ekranu po dotknięciu któregoś przycisku pokazuje się bateria na ekranie ale nie ma animacji typu zapełnianie się jej. Telefon co jakiś czas próbuje sam się włączyć i pokazuje się ekran ale nie dłużej niż 5 sek. wibruje pisze że bateria za słaba i wyłącza się. Powiedzcie czy wina stoi po stronie baterii? Czy może telefon coś nie ten. Na baterii zauważyłem jakieś dziwne szare plamki i jest dziwnie wypukła. Moja mama podejrzewa że jest zawilgocona. Jezeli tak to uznają mi to w serwisie i wymienią ją na nową?

Teraz próbujemy ją wysuszyć trochę na słońcu (chyba jej nie uszkodzi bardziej) i to wypuknięcie jakby po krawędziach zaczęło znikać.

Z góry dzięki za odpowiedź

Edytowane przez adrian1216

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pajonk

Gdzie go kupiłeś? Allegro od firmy, od osoby prywatnej, operator, komis...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Komis ale telefon nowy. Mam gwarancje. Z allegro oczywiście.

A baterie Sony Ericssona nie mają tych pasków co się barwią na czerwono po zawilgoceniu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    qqqqqqqqqqqqqqqqqq[/WARNT]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mają te paski i barwią się na czerwono. Bateria nie jest wypukła tylko wybulona. U mnie też od nowości taka była ale teraz kupiłem baterię od xperi x8 1200mHa czyli 40mha więcej ma i 4,5Wh a oryginalna ma 4.3Wh i wprawdzie nie wiele ale ta już nie jest wybulona i telefonik trzyma mi do 3dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No a w czym może leżeć problem że nie mogę jej nawet naładować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CTRL85

W tym że jest wybrzuszona. Ja bym odesłał telefon (lub samą baterię) tam gdzie kupowałeś i zażądać wymiany (na oryginalną od SE nie na zamiennik) bo nawet jeśli zadziała, to jeśli była zamoczona to jej żywotność bardzo zmaleje.

@perosdroid - masz iPada 3? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koleś mnie wysłał do serwisu. Cóż w poniedziałek się tam wybiorę, mam nadzieje że mi wymienią tą baterię. Nie wiecie czy zrobią mi to na miejscu czy muszę oddać, a jezeli musze oddać to czy mogę samą baterię czy koniecznie z telefonem? Chwilę temu zrobiłem test z baterią z W200i i ją przystawiłem pod styki i telefon się uruchomił i działa wspaniale. Mam pewność że problem stoi po stronie baterii. Powiedzcie czy będę musiał oddać telefon na ok. 2 tygodnie do serwisu czy zrobią to od razu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kordius

adrian1216 Wina jest raczej baterii, więc od razu powinni dać Ci nową.. jak coś nie zapomnij przy nich ( na miejscu ) zrobić testu nowej baterii ( czy wszystko teraz normalnie działa ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, dzięki za pomoc. W poniedziałek napisze jak wszystko przebiegło.

Jak myślicie, oczywiście komentarz negatywny co do sprzedawcy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi