Skocz do zawartości
QristOff

Wi-Fi nie chce się włączyć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Od wczoraj mam problem z Moim I9100. Jak w temacie Wi-Fi mi się nie włącza. Jak wchodzę w ustawienia WI-Fi to mam komunikat

Włączanie Wi-Fi ...

I tak mogę sobie czekać w nieskończoność.

Transmisja danych HTCP i 3G mi działa ale Wi-Fi nie chce się włączyć.

Próbowałem kodem serwisowym odczytać adres MAC ale też wisi i nic nie pokazuje.

Jakieś sugestie.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Standardowy problem z ICS-em, nie tylko na S2. Czasami pomaga wejście w tryb samolotowy, czasam tylko restart. Poa tym było i zaraz dostaniesz warna ;-)

Wysyłane z mojego AK-MINI-PC-001 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Standardowy problem z ICS-em, nie tylko na S2. Czasami pomaga wejście w tryb samolotowy, czasam tylko restart. Poa tym było i zaraz dostaniesz warna ;-)

Wysyłane z mojego AK-MINI-PC-001 za pomocą Tapatalk 2

Czytałem posty związane z tym "standardowym" problemem. I żaden nie jest zbliżony do mojego. Nie wiesza mi się połączenie jak w opisywanych przypadkach. Telefon resetowałem na chyba wszystkie sposoby jakie znalazłem na tym forum łącznie z twardym resetem z wyczyszczeniem chyba wszystkich rodzajów pamięci. Co więcej nie mogę w żaden sposób odczytać ani adresu MAC ani IP. O ile IP jest oczywiste to dlaczego sprzętowego adresu MAC nie mogę odczytać? Czyżby moduł Wi-Fi poszedł na wakacje.

A resety routera też robiłem.

Wstępy dla noobies czytałem i wyszukiwarki umiem używać. Post założyłem żeby się dowiedzić co jeszcze można zrobić czy po prostu się przejść do serwisu bo może układ Wi-Fi padł.

Acha telefon był zupdatowany gdzieś tak ze 2 może 3 miechy temu a padło mi dopiero wczoraj i Nie mogę żadnej opcji związanej z Wi-Fi zmienić. Jeśli kilka osób mi potwierdzi że to jest problem z nowym ICS-em to poczekam na nowy soft albo sobie jakiś wcześniejszy wgram, ale jeśli można jeszcze jakos sprawdzic (programik jakiś albo coś) że to ni jest awaria sprzętowa to chętnie skorzystam.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sugerowałbym doprecyzować temat, bo rzeczywiście, wygląda to u ciebie na twardszy problem. Napisz jeszcze tylko, jaki masz firmware, bo może to coś z tym związanego i specjaliści ci szybciej pomogą. Ja nie umiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK. To chyba to.

Wersja jądra: 3.0.15-I9100XWLP7-CL340913dpi@DELL134#3

Numer wersji: IML74K.XWLP7

Jeśli to coś pomoże to dokładnie Wi-Fi przestało mi działać jak podpiąłem rozładowany kompletnie (jakieś dwa dni leżał padnięty) telefon do ładowarki i od razu go włączyłem. Po włączeniu wyskoczył mi komunikat jakiś i zanim zdążyłem go przeczytać komórka się wyłączyłą. Poczekałem kilka minut aż bateria się trochę naładuje i włączyłęm ponownie. Transmisja danych działała ale Wi-Fi przez następną dobę próbowała sie włączyć i nic. No więc zacząłem szukać jakiejś informacji co może być przyczyną. Mam nadzieję że mnie nie czeka serwis.

Dzisiaj miałem aktualizację do wersji systemu 4.0.4 i niestety nie pomogło. Obawiam się że moduł Wi-Fi padł. Jeśli jest jakiś sposób żeby go w miarę łatwo naprawić (wymienić) to proszę o info, jeśli nie to dziękuję za pomoc i proszę zamknąć temat (bądź wywalić do kosza) Dziękuję.

Edytowane przez QristOff

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam! Ostatnio kupiłem S2 i mam z nim problem. Otóż nie włącza się WIFI. Klikam na skrót z belki wysuwanej i ukazuje się piękny ciemnozielony kolor na ikonce i po kilkudziesięciu sekundach (czasami ciągle się świeci) znowu ikonka jest szara. Wifi hotspot to samo.

post-216297-14255721789813_thumb.png

Lecz czasami się włącza - dzisiaj na przykład dwa razy. Gdy już się włączy to chodzi normalnie, czasami tylko znowu się wyłączy, ale zazwyczaj można po chwili odpalić znowu. Tak jest przez kilka, kilkadziesiąt minut i potem znowu brak możliwości włączenia.

Na początku miałem 4.1.2, zmieniałem kilka razy, na różne wersje androida. Zmieniałem także kernel. Wipe data/CACHE/DALVIK - dalej to samo.

Czy ktokolwiek ma pojęcie jak można sobie z tym poradzić? Jeżeli to problem sprzętowy, to nie powinno się wogóle nie włączać?

Proszę o pomoc

Edytowane przez Szewcu72

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łączę z tematem o podobnym problemie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wifi - nie włącza się

Z tego co pamiętam, to problem dotyczył romów z lini 4.0.3 i 4.0.4. W 4.1.2 nie powinien występować.

Proponuję postawić telefon na nogi 3-plikowcem KI3 i na to JB i problem powinien ustąpić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam ten problem na swoim sgs2 na jb 4.1.2 od wczoraj co moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Emil92

Spróbuj kodem *#*#526#*#*

Napisane za pomocą aplikacji Forum Android.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi