Skocz do zawartości
QristOff

Wi-Fi nie chce się włączyć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zakupiłem dzisiaj Samsunga galaxy sII używanego. Stan idealny, bez żadnych rys czegokolwiek, Ale posiada 1 mankament o którym nie zostałem poinformowany. Gdy włączam wifi te się ładuje po czym po chwili wyskakuje "error" i tak za każdym razem. Nie pomógł nawet reset telefonu. I nie wiem czy telefon odsyłac właścicielowi czy jest może na to jakaś rada

Notatka od Moderatora: czysty76
    wykrzyk.png Połączono z podobnym wątkiem.

---------- Post dołączono 15-10-13 o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano 14-10-13 o 19:14 ----------

Czy może mi ktoś pomóc:?! Uaktualniałem równiez wersje systemu z gb na jb I nic to nie dało

Edytowane przez czysty76
    notka moderatora

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jesli wgrałeś stokowy JB 4.1.2 to spróbuj zmienic kernel na jeboo 2.2 , oczywiscie uzywając wczesniej skryptu czyszczącego , a najlepiej proponuje wgrac 3 plikowy rom KI3 , nastepnie go zrotowac , potem full wipe,następnie wgrac przez CWM JB 4.1.2 z rootem na pokładzie (jest na forum XXLSZ) , następnie wrzuć kernel Jeboo (ten mnie osobiscie pomógł jeśli chodzi o wifi) i napisz czy sie udało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

rowniez jestem ciekawy czy pomogło,napisz jezeli wifi ruszy...

Edytowane przez czysty76
    nigdy nie cytujemy posta poprzedzającego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bin

Potwierdzam ten sam problem z wifi, nie mozna uruchomic na zadnym romie i kernelu przy clean install, to samo z wifi ap

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    drtmnd

Mój problem polega na tym, że telefon nie wykrywa sieci, mimo że wcześniej wszystko działało. Wgranie ROMa "na czysto" i 3xwipe, cofnięcie ROMa do XXKI3, wgranie najnowszego CM - nie pomogło.

Aktualnie mam wersję 4.1.2 (taka też była wcześniej, kiedy wifi jeszcze działało).

Telefon mi nie upadł, nie wpadł do herbaty, nie leżał przy spawarce. Nic nie było zmieniane w sofcie. Wifi po prostu bez wyraźnej przyczyny przestało działać.

Dodam, że nie wykrywa mi sieci domowej, która jest ustawiona na 6 kanał, ale ładnie wszystko działa na wydziale, gdzie routery są różnie poustawiane i akurat połączyło mi się z 11. Jak w domu ustawię na 11, to nie widzi.

Z routerem jest wszystko ok, bo inne urządzenia działają.

Sieć ad hoc z laptopem albo innym telefonem też nie działa.

Bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem, czy w serwisie mi coś z tym poradzą :(

Notatka od Moderatora: czysty76
    wykrzyk.png Połączono z innym wątkiem.
    Edytowane przez czysty76
    notka moderatora

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W poszukiwaniu przyczyn blokady Wi-Fi zrobiłem full reset telefonu i przywrocenie ustawien fabrycznych,zainstalowalem custom rom 4.1.2(xxls8)oraz dodatek PurePerfect 1.4 i teraz Wifi skanuje sie bardzo dobrze widząc wszystkie dostepne sieci jednak wystepuje problem z uzyskaniem adresu IP i chociaz ruter znajduje sie w tym samym pomieszczeniu komunikat sieci poza zasiegiem wystepuje nadal.Co zrobić by wifi ruszyło.????

PS. na dany moment złapało mi siec kilka razy i połączyło jednakze gdy probuje uzywac netu połaczenie Wifi `zrywa się`.

Edytowane przez brenas25

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie to samo. Wczoraj wifi działało, a rano nie. Klikam ikonkę wifi, mignie i koniec.

Nawet się nie załącza. Testowałem na 2 wersjach neat romu i nic:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem ten problem po przejściu na Phoenix Roma, WiFi fix od ketana nie działał, wgrałem na nowo bootloadera mj5(chyba) i zaczęło dzialac

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest gdzieś tutorial jak to zrobić? Szukałem ale nie ma za dużo info o tym.

WiFi wygląda jakby padło sprzętowo, ale warto spróbować wszystkiego.

Z drugiej strony to dziwne, ze jednego dnia działa a następnego ranka nie chce się włączyć.

Edit: Inny kernel, inny rom a wifi nadal nie działa.

Edytowane przez lordpix
    nie cytuj posta znajdującego sie bezposrednio nad twoim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam to samo. jeszcze pare dni temu instalowałem coś przez wifi, a dziś wifi nie działa, na chwile ikonka zielenieje i znowu sie wyszarza, w ustawieniach włącza się wifi i po paru sekundach samo wyłącza.

oryginalny rom 4.1.2, instalowany przez kiesa, nigdy nie rootowany, zero wcześniejszych problemów z czymkolwiek. a dziś, praktycznie z dnia na dzień wifi nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi