Skocz do zawartości
Cms

Android zamula.

Rekomendowane odpowiedzi

Cms

Witam.

Od początku zauważyłem że Androidowi zdarza się czasami zbyt długo myśleć zanim wykona polecenie, ale ostatnio to już zaczęło mi działać na nerwy.

Najbardziej drażnić mnie to że jak nacisnę przycisk połączenia to spodziewam się ujrzeć rejestr połączeń lub przejść do kontaktów, tymczasem telefon zwykle potrzebuje ok 10s aby wyświetlić dane , a czasem nawet więcej (nie ma znaczenia czy rejestr zawiera 100 połączeń czy żadnego). To jest niedopuszczalne.

Podobna sytuacja ma miejsce po wyjściu z bardzo wielu aplikacji, pojawia się tapeta pulpitu a na resztę ikonek trzeba zaczekać ok 10-15s, w tym czasie oczywiście nie można nic zrobić.

Poprzednio korzystałem z SE K750i i w życiu by mi nie przyszło do głowy ze tak trywialna sprawa jak wejście w kontakty może podnieść ciśnienie krwi.

Edytowane przez Cms

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
medive

próbowałeś wipe? sprawdź czy nie masz jakiś aplikacji zjadających pamięć i procka

niektóre nie usypiają się do końca

bezpośrednio po uruchomieniu wciąż tak działa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cms

Wszedłem w "zużycie baterii" i nic dziwnego tam nie widzę ("android", "telefon w stanie gotowości", za to po wyjściu z tej opcji znowu musiałem czekać na ikonki.

Zaraz po uruchomieniu telefonu jest prawie dobrze (chociaż tez nie pojawia się od razu), ale po kilku godzinach użytkowania znowu zamula, tak jakby zapychał sobie czymś pamięć i jej nie zwalniał.

Jakoś mi się nie uśmiecha wyłączanie telefonu dwa razy dziennie.

Co to Wipe ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
medive

Wipe - powrót do ustawień fabrycznych jeśli od zakupu go nie robiłeś to może pomóc

zainstaluj Advanced task manager ustaw autokill przy wyłączaniu ekranu może pomóc jeśli wipe nie zadziała

wywalenie zbędnych aplikacji które zainstalowałeś i nie używasz też będzie pomocne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cms

Restet nie dawno robiłem.

Advenced Task Menagera miałem ale był jedną z aplikacji których praktycznie nie używałem więc, jak ostatnio robiłem porządki w telefonie to poleciał do kosza, ale zaraz go zassam i będę testował.

Rozumiem, że Task Killer ma być cały czas włączony ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
medive

nie niema takiej potrzeby, włącz w nim opcje autokill przy wyłączaniu wyświetlacza powinno pomóc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cms

Trochę za wcześnie na osąd ale mam wrażenie że telefon działa szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tomuuu
zainstaluj Advanced task manager ustaw autokill przy wyłączaniu ekranu może pomóc jeśli wipe nie zadziała
A jak dokładnie to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kitty

Ściągnij z android market, i w opcjach masz autokill, ustaw na on i CHYBA jedno pole niżej masz autokill frequency, ustaw na screen off, albo coś podobnego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
trebol

Też miałem takie wrażenie, że system zamula działanie telefonu, przy odblokowywaniu telefonu to samo. Przeszło jakby samo z siebie, więc może to faktycznie był problem z nagromadzonymi procesami.

Edytowane przez trebol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi