Skocz do zawartości
Gość Sekator

Mój telefon nie wstaje po flashu, występuje problem po zmianie kernela, tematu itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź. Będę próbował jutro zrobić to co mi napisałeś, bo nie mam w tym momencie żadnej karty 16Gb tylko 8Gb i mi krzyczy, że za mało miejsca (rzeczywiście pamięć telefonu jest zapełniona).

W razie gdyby się nie udało będę się radził co dalej :)

EDIT: Zrobiłem backup, wrzuciłem rom na nowo, przywróciłem dane i śmiga. Dziękuję za pomoc :D

Edytowane przez nos2000kowroz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    getto

Chciałem grac stockowy rom do telefonu (niestety nie znam dokladnej wersji, bo telefon nie jest moj) telefon byl zrootowany i mial CM chyba na kitkacie.)

sciagnalem najnowszego odina i chcialem wgrac ten rom : http://forum.android.com.pl/f551/i9300-jb-4-3-a-xxugnk1-a-niebrandowany-polska-xeo-adaptacja-489853/

z tego poradnika : http://forum.android.com.pl/f551/odin-flashowanie-oryginalnych-rom-a-w-samsunga-za-pomocae-odin-a-297007/

edit : Juz naprawione :) Wyczyscilem date telefonu i wgralem od nowa rom i wstalo.

co zrobilem zle i co musze naprawic :P ?

Edytowane przez getto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem mocno początkujący i nie wiem czy to co napiszę okaże się prawdą, ale czy przed wgraniem tamtego ROM'u robiłeś wipe'a?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, jako posiadacz i9300 wpadałem w małe tarapaty, mam następujący problem.

Wgrałem ArchiDroid opartego na 4.4 no i telefon wpadł w bootloopa. Próbowałem wgrać ODINEM 1 plikowy rom, ale dochodzi do aktualizacji aplikacji - restart i widzę tylko logo samsunga i co jakiś czas zapalają się przyciski. Ogólnie dużym problemem jest to, że mam niedziałający power button, więc mogę wejść tylko do download mode przez "usb unbrick".

Jeśli ktoś ma rozwiązanie, które uratuje mnie z tej sytuacji, to chętnie po testuję :)

Edytowane przez Wapniak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ziomgg

Witam,

Mój S3 prawdopodobnie zamienił się w cegiełkę :) Co mam zrobić? Wgranego miałem Paranoida i aktualizowałem androida do wersji 5.0. Okej, zaaktualizowałem, ale nie mogłem np. używać internetu pakietowego (z sieci) - przy aktualizacji APNów wyskakiwało że nie mam uprawnień... Odpaliłem WIFI a tam kolejna aktualizacja, jak ją zrobiłem to telefon wywala tylko do recovery. Próbowałem robić wipe'y ale nic nie dały. Backup mam zrobiony. Jakaś porada?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu moj S3 przestal dzialac. Tzn. przy probie uruchomienia zawieszal sie na logo samsunga. Telefon niebyl debrandowany ani rootowany.

Poczytalem troche forum i sprobowalem wgrac ROM 3 plikowy ODINem. Niestey operacja nie zakonczyla sie sukcesem. Ponizej log z ODINa:

<ID:0/010> Added!!
    <OSM> Enter CS for MD5..
    <OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
    <OSM> Please wait..
    <OSM> CODE_I9300XXALEF_alexndr.tar.md5 is valid.
    <OSM> MODEM_I9300XXEMG4_alexndr.tar.md5 is valid.
    <OSM> CSC_I9300OXFALEA_alexndr.tar.md5 is valid.
    <OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
    <OSM> Leave CS..
    <ID:0/010> Odin v.3 engine (ID:10)..
    <ID:0/010> File analysis..
    <ID:0/010> SetupConnection..
    <ID:0/010> Initialzation..
    <ID:0/010> Set PIT file..
    <ID:0/010> DO NOT TURN OFF TARGET!!
    <ID:0/010>
    <ID:0/010> Re-Partition operation failed.
    <OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

sprobowalem tez

próbowalem tym 3-plikowym romemI9300XXALEF_NEWBL_v2_alexndr.7z i niestety dalej wywala błąd przy ładowaniu do tel:

<OSM> Enter CS for MD5..
    <OSM> Please wait..
    <OSM> CODE_I9300XXALEF_alexndr.tar.md5 is valid.
    <OSM> Leave CS..
    <OSM> Enter CS for MD5..
    <OSM> Please wait..
    <OSM> MODEM_I9300XXEMG4_alexndr.tar.md5 is valid.
    <OSM> Leave CS..
    <OSM> Enter CS for MD5..
    <OSM> Please wait..
    <OSM> CSC_I9300OXFALEA_alexndr.tar.md5 is valid.
    <OSM> Leave CS..
    <ID:0/010> Odin v.3 engine (ID:10)..
    <ID:0/010> File analysis..
    <ID:0/010> SetupConnection..
    <ID:0/010> Initialzation..
    <ID:0/010> Set PIT file..
    <ID:0/010> DO NOT TURN OFF TARGET!!
    <ID:0/010> FAIL!
    <ID:0/010>
    <ID:0/010> Re-Partition operation failed.
    <OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

Czy macie jakis pomysl co jeszcze moge sprobowac zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam temat zapewne był poruszany, więc naszła mnie ochota wgrać najnowszego roota do SGS3 (I9300XXUGOC1_I9300TPLGOC1) przez twrp recovery a przeczytałem, że najlepiej zrobić wipe przed całą instalacją, więc zrobiłem ale przez przypadek wipe całego telefonu :( Gdy włączam telefon kończy się na logo Samsunga. nie mogę wejść w  recovery praktycznie nie mogę nic zrobić w cmd nie widzi mojego urządzenia. Ściągnąłem fastbota i adb ale zapewne robię coś źle. Z tego co pamiętam debugowanie USB było wyłączone może dlatego go teraz nie widzi nie mam już mocy na to co poradzicie (Jestem dość zielony w tych sprawach) :( Jeśli temat był to przepraszam (jeden czytałem ale koledze w cmd normalnie wykryło urządzenie) Liczę  na pomoc i dziękuje 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, mianowicie mam bricka... Chciałem wyczyścić telefon bo prostu czułem, że gdzieś mu pamięć ucieka czy coś, udałem się do ustawień, kliknąłem 'Prywatność' (mówię z pamięci) i kliknąłem 'Factory Reset'. Wszystko szło ok, telefon zapytał się czy ma usunąć pliki multimedialne, potwierdziłem czynność i czekałem dalej. Telefon się restertował i udał się CWM w celu chyba kontynuowania 'reseta' telefonu. Najwyrażniej poszło coś nie tak dlatego, że czynność się ta nie kończy i telefon stoi w takim punkcie, że pokazuję tego robocika z otwartym brzuszkiem i co 5 sekund wyłącza się ekran i włącza ponownie.
    Chciałem wgrać stokowego roma przez Odina, ale komputer nie wykrywa telefonu (wykrywa ale jako urzadzenie nieznane), mimo tego ze juz od bardzo dawna miałem sterowniki do Samsunga. Odinstalowałem sterowniki żeby jeszcze bardziej sie przekonać, zainstalowalem ponownie, ale nic nie dalo. Zainstalowałem Samsung KIES w tym samym celu, dla sterownikow, ale ich nie znalazlo. Pozniej zainstalowalem program zwany 'SkipSoft ToolKit' ktorym poslugiwac sie nie umialem, wiec zostałem jako tako pokierowany przez Skype przez kogos kto duzo wiecej wie o tego typu rzeczach. Ostatecznie, ten sposób tez nic nie dał. Komputer po prostu nie znajduje mojego telefonu (Download Mode oczywiscie działa, CWM nie działa) 

Jakieś sugestie, pomysły? Z góry dzieki za pomoc! :)

Edytowane przez Arkadiusz Przybyla

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    haimon

Hej, mam s3 jako zastępczy telefon, był na nim jakiś custom rom, nie pamiętam dokładnie jaki / nie ja go wrzucałem. Bateria rozładowała siędo  0 po podłączeniu do ładowarki nie uruchomił się już, przez cały czas wisiał na animacji startowej SAMSUNG.

Mam dostęp do download mode, oraz recovery (philz_touch_6.48.4)

Rzeczy które wykonałem, na chwilę obecną:

1. Factory reset, (nie pomógł więc:)

2. Full Wipe instalacja rom'a QS - identyczne zachowanie, 

3. aktualizacja recovery do 5.89.9 + ponowna instalacja QSa

3,5 próby z innymi romami / za każdym razem full wipe/

4. Wrzucenie stock recovery+stock rom Odinem, niestety nadal wisi na boot logo. 

Czy macie jakieś pomysły jak odceglić telefon ? :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    edi194

up

Podobny problem miałem na S2, flash stocka z plikiem pit (repartycjonowanie) z reguły pomagało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi