Skocz do zawartości
Gość Sekator

Mój telefon nie wstaje po flashu, występuje problem po zmianie kernela, tematu itp.

Rekomendowane odpowiedzi

jeronimo

@Bandii

Sprawdź kabel tak jak napisał @bladeno1

A czemu nie wstawiłeś tez pliku BL - Bootloader?

Ale powiedz udało sie tobie wgrac soft, bo zadna z tych fotek nie świadczy o tym, aby sie udało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój problem jest następujący:po wgraniu roma lineage 14.1 oraz gapsów, telefon się flashuje ale po restarcie zostaje na logo"android". Mogę z powrotem wejść do recowery TWRP3.0.2.2 i bez problemu przywrócić backup np Sammy Rom Atilla 4.4.4 lub też zainstalować  go od podstaw. Próbowałem wersje romu lineage z różnych dni jak również różnych gapsów, bez efektu. Wszystkie wipy zrobione razem z formatem pamięci wewnętrznej. Czy czeka mnie wgranie wszystkiego od początku, razem z wgraniem 3 plikowca, czy też spróbować czegoś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witam ,

mam problem z uruchomieniem mojego samsunga galaxy s3

pewnego dnia wyłączył mi się telefon i już więcej nie chciał się włączyć. Ściągnąłem odina i niebrandowanego rom'a ze strony sammobile podczas wgrywania wszystko przebiegło prawidłowo telefon się zrestartował i zatrzymał się na napisie " SAMSUNG ", próbowałem z innymi rom'ami ale problem nadal występuje.

Proszę o jakieś wskazówki, dodam że miałem zainstalowany TWR ale nim też nie zmienie rom'u do podczas próby uruchomienia również zawiesza się na obrazku startowym.

Edytowane przez Marcin Kopyto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qwak1

Wyjmij baterie na chwile uruchom telefon trzymając jednocześnie przez ok 3-4 sekundy przyciski głośniej home i power zrób wipe i powinno ruszyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam

Ja mam następujący problem telefon pewnego dnia się wyłączył i już nie chce się uruchomić, po podłączeniu do ładowania czy do komputera wygląda to tak jak na zdjęciu czy jest możliwe go jeszcze uratować?! 

20170316_222356[1]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarco1

Według mnie pusta bateria naladuj ja spróbuj innej ładowarki albo innego przewodu do ładowania. Przytrzymaj dłużej przycisk power żeby fon się włączył 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spoiler

20170319_200415.thumb.jpg.374fa496083a5d3f2456c00b479c64ea.jpg

No to dzisiaj cos innego chcialam troche pokombinowac z ladowaniem tel bo cos mi sie wydaje ze gniazdo micro jest już wyrobione i tak myślę że podlacze bezpośrednio pod złącze na indukcję tylko nie wiem który jest + i - uruchomilem go i zawiesza sie na logo samsung galaxy...

A po naciśnięciu 3 kombinacji volume Home i Power 

Spoiler

20170319_200249.jpg

Edytowane przez Camulos
    na forum, zdjęcia i grafiki zamieszczamy w tagu spoiler, reg. 4.11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam gt-i9300, lineage 14.1. jak dokonczyc aktualizacja, ktora jest pobrania przez update? aplikacje, zaktualizowalem przez sklep play.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dabog

Witam serdecznie,

telefon mojej lepszej połówki całkowicie odmówił posłuszeństwa (były tego jakieś przejawy, ale oczywiście nie trzeba było o tym mi wspomnieć wcześniej).

Mianowicie po uruchomieniu telefon zawiesza się na ekranie ładowania (logo samsung). Zatem postanowiłem zaglądnąć do recovery i poza standardowym opcjami na czerwono krzyczy do mnie z ekranu:
    E:failed to mount /efs (Invalid argument)
    E:failed to mount /efs (Invalid argument)

(tak napisane jest t dwukrotnie).

Kolejnym krokiem była chęć wgrania na nowo oficjalnego ROM-u przez odina... okazało się, że urządzenie nie jest wykrywane mimo braku wcześniejszych problemów. Oczywiście przeinstalowałem sterowniki i telefon został wykryty. Chcą jednak wgrać ROM, po chwili mielenia ODIN wyrzucił mi komunikat o braku powodzenia akcji (FAIL :) ). Pomyślałem, ze może to wina źle dobranego romu (skorzystałem z SamFirm).
    Niestety, ale po całej zabawie z ODINEM telefon znów przestał być wykrywany na komputerze, a po podłączeniu pojawia się komunikat "Nie rozpoznano urządzania USB... jedno z urządzeń USB podłączone do tego komputera ma awarię, ale system Windows nie może go rozpoznać...."

Telefon nie jest wykrywany na żadnym innym komputerze (mimo tego że wcześniej nie było z tym najmniejszych problemów) - różne kable, różne porty itp.

Dodam jeszcze, że urządzenie ładuje się normalnie

Może macie jakieś pomysły co to właściwie mogło się podziać (poza tym że nie działa)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camulos

@Dabog

jakiego modelu telefonu dotyczy problem

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi