Skocz do zawartości
Gość Sekator

Mój telefon nie wstaje po flashu, występuje problem po zmianie kernela, tematu itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Dabog

@up

Model telefonu to GT-I930 - założyłem że temat znajduje się w odpowiednim dziale to identyfikacja będzie oczywista... nie uwzględniłem że tutaj pisze się także o pokrewnych modelach - przepraszam za niedociągnięcie.

Edytowane przez Camulos
nie cytujemy w całości poprzedniego postu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Maro2

Witam,

Trochę powalczyłem z i9300 ale już kończą się pomysły i proszę o pomoc.

Sprawa wygląda tak:

Telefon i9300 z najnowszym androidem oryginalnym z sieci Plus.

Telefon jest w pętli odpalania i zawiesza się na logu.

Zależy mi na odzyskaniu kontaktów, najlepiej wrócić do stanu poprzedniego.

Zainstalowałem Odinem recovery CWM, zrobiłem kopie całości na karcie. Czyszczenie wipe do ustawień fabrycznych.

Telefon odpalił na kreatorze androida i działał - na czysto.

Następnie odzyskiwanie z kopii z karty, telefon znowu zaczął stawać na logo, wipe cache, nie dało. CWM cały czas po restarcie znikało.

Postanowiłem zainstalować recovery Philz, przestało znikać po restarcie, i jednak więcej opcji. Zrobiłem kopie esf.

Wgrałem najnowszy rom dla Plusai nie uruchamia się, wipe casch, Dalvik, i tel dalej się nie uruchamia.

Może jakieś custom recovery, tylko co pominąć, co powoduje pętlę odpalania?

Kończą mi isę pomysły, proszę o pomoc.

I jeszcze pytanko czy kopia telefonu z CWM jest kompatybilna z Philz, czy wykonać ponownie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie umiałem nadać tytułu temu co zrobiłem. Uprzedzam że jestem zielony w takich tematach i wiem tyle co poradniki z internetu potrafią mi przekazać. Mianowicie posiadam telefon Samsung Galaxy S3 i9300 i po tym jak zainstalowałem LineageOS i testowalem go trzy tygodnie telefon padł, zatrzymał się na animacji ładowania. Teraz dowiedzialem sie ze moj philz touch przez ktorego instalowalem cm był za stary i zebym zainstalował TWRP jak i zrobiłem jednak nie przeczytalem jak nim formatować pod nowy rom wzialem odrazu FORMAT DATA i wszystko sie posypalo, romy sie zle instalowaly i bylem w punkcie wyjscia czyli stuck na animacji ladowania, po naprawieniu po czesciu mojego bledu (wyskakiwalo failed to mount /efs (invalid argument) ) telefon zdołał się uruchomić jednak przy pierwszym włączeniu odrazu mialem crash i nie dalo sie go zoptymalizować (?) podemnie ponieważ wszystko crashowalo, ten blad tez udalo mi sie raz ominac i zostalem w punkcie gdzie moj telefon calkowicie zostal pozbawiony dostepu do sieci, zasięgu i utknalem w martwym punkcie i nie mam pojęcia co dalej robić. Tu jest moje pytanie czy da sie temu coś zaradzić czy całkowicie zabiłem swoj telefon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Papu.s

@Dabog Może zapadł w sudden death? wlącza się do download mode? jak w odinie wyskoczył fail to przypadkiem nie było (complete(write) operation failed)?

Edytowane przez Papu.s

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi