Skocz do zawartości
piotr187

Odczytanie sms na komputerze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dosyć sporą bazę smsów i chciałbym je przerzucić na komputer, ale jednocześnie móc je odczytać. Zrobiłem backup (ten wbudowany, wiadomości -> wykonaj kopię zapasową). Niestety nie znam programu, aby otworzyć ten format.

Czy jest jakas inna możliwość zrobienia kopii i jej późniejszy odczyt na pc? Prosił bym o rozwiązanie, które nie wymaga dodatkowych kosztów np. w postaci zakupu programów.

Pozdrawiam,

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja korzystam z programu MyPhoneExplorer:

FJ Software Development

To shareware, ale nie nachalny - wersja jest w pełni funkcjonalna, tylko wyświetla okazyjnie prośby o dofinansowanie (co akurat zrobiłem, bo programu w różnych wersjach używam od lat).

Można w nim synchronizować SMS-y z telefonem, robić backupy i odtwarzać je. Można czytać SMS-y na komputerze, można też pisać SMS-y na komputerze, wysyłając je przez podłączony telefon - mnie się to akurat przydaje przy długich SMS-ach albo gdy wysyłam hiperłącza.

Nie ma opcji czytania wprost SMS-ów zarchiwizowanych w backupach na komputerze, ale można je przywrócić i wtedy czytać.

Wątek o programie jest tu - MyPhoneExplorer na Androida! Wysylanie SMS z PC i duzo wiecej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wielkie, o coś takiego mi chodziło. Jednak... czy można było by to wyeksportować do normalnego formatu? Po prostu chciałem komuś wysłać smsy, ale żeby nie musiał ściągać tego programu, tylko żeby mógł to otworzyć w Wordzie lub Notatniku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MyPhoneExplorer ma też opcje eksportowania wiadomości SMS. Wszystkie wiadomości wybrane w oknie wiadomości MyPhoneExplorera są eksportowane do pliku z rozszerzeniem .sms. Taki plik można otworzyć na innym komputerze w programie MyPhoneExplorer (z pełnym podglądem wiadomości, możliwością kopiowania tekstu itd.).

Nie mówiąc o tym, że pod prawym przyciskiem myszy w MyPhoneExplorerze jest dostępna opcja Print, czyli na przykład wszystkie wybrane SMSy można wydrukować do pliku PDF, czytanego przez Acrobat Readera. Wtedy wystarczy wysłać znajomemu PDFa. Oczywiście do tworzenia plików PDF potrzebny jest Adobe Acrobat Professional albo jeden z wielu darmowych programów do tworzenia PDFów (kierunek Google). Kontrolnie zrobiłem jeden wydruk i rzeczywiście utworzony PDF zawiera wszystkie wybrane wcześniej SMSy - ładnie pogrupowane, z informacjami o odbiorcach, datami i godzinami wysłania.

To jest podforum "Software PC", więc nie wspominałem o tym dotąd, ale są oczywiście też aplikacje na Androida do tworzenia kopii zapasowych SMSów - druga osoba może je wtedy odtworzyć na swoim smartfonie. To też może być opcja.

Edytowane przez jerzyjerzy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym PDFem nie pomyślałem, dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom91

@piotr187:

Z aplikacji do kopi bezpieczeństwa SMSów jest SMS Backup & Restore. Kopie zapisuje w postaci plików XML, co znaczy że można je odczytać dowolnym edytorem teksu, przepuścić przez parser itd.

Kopie robi do jednego pliku (wszystkie wiadomości do jednego pliku). Aplikacja nie wymaga roota.

Edytowane przez fredek7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi