Skocz do zawartości
blaster44

Jaka bateria?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten telefon już długo(około 2 lat) i nie zamierzam sie go pozbywać. Interesuje mnie za to nowa bateria. Ta bynbajmniej nie trzyma źle, ale jest podpuchnięta i boje się, że się rozleje.

Lepiej kupić coś oryginalnego:

HTC BA S350 (HTBAT14) HTC MAGIC ORYGINALNA BATERIA cena 79.99 PLN

Czy bardziej lepszą podróbkę?:

Sklep Batimex :: HTC Magic 1340mAh 5Wh Li-Ion 3.7V

Co lepiej kupić? Produkcja oryginalnych chyba już dawno się zakończyła, więc wszystkie oryginalne będą tak naprawdę stare i "nadgryzione" przez czas. Proszę o wypowiedź osoby z doświadczeniem z tym temacie.

PS:

Czy ta bateria może się rozlać? Na pewno spod klapki jest czuć niezbyt mocno taki charakterystyczny zapach.

Edytowane przez blaster44

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarhen
    Mam ten telefon już długo i nie zamierzam sie go pozbywać. Interesuje mnie za to nowa bateria. Ta bynbajmniej nie trzyma źle, ale jest podpuchnięta i boje się, że się rozleje.

Lepiej kupić coś oryginalnego:

HTC BA S350 (HTBAT14) HTC MAGIC ORYGINALNA BATERIA cena 79.99 PLN

Czy bardziej lepszą podróbkę?:

Sklep Batimex :: HTC Magic 1340mAh 5Wh Li-Ion 3.7V

Co lepiej kupić? Produkcja oryginalnych chyba już dawno się zakończyła, więc wszystkie oryginalne będą tak naprawdę stare i "nadgryzione" przez czas. Proszę o wypowiedź osoby z doświadczeniem z tym temacie.

PS:

Czy ta bateria może się rozlać? Na pewno spod klapki jest czuć niezbyt mocno taki charakterystyczny zapach.

witam

stara bateria pewnie się rozleje, jest to tylko kwestia czasu (sam na innym telefonie tego doświadczylem), więc zalecana jest wymiana; co do wyboru baterii - czytałem wiele opinii, że nieoryginalna bateria bardzo ciężko wchodzi (wręcz często trzeba ją nadpiłowywać), może to kwestia wyboru sprzedawcy... pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prosiłem o wypowiedź osoby z doświadczeniem. Masz magica? Ile czasu go masz? Wymieniałeś w nim baterię?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarhen

mam Magica od stycznia tego roku, kupiełem w pracy na wyprzedaży, jest w nim oryginanlna bateria, na sofcie CM7 przy moim niewielkim używaniu trzyma do 4 dni, więc wszytko z nią jest ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mam Magica od stycznia tego roku, kupiełem w pracy na wyprzedaży, jest w nim oryginanlna bateria, na sofcie CM7 przy moim niewielkim używaniu trzyma do 4 dni, więc wszytko z nią jest ok

Pisałeś wcześniej, że doświadczyłeś rozlania baterii. Jak stara była? To była Li-ion? Jak wygląda, gdy się rozleje i jaki ma zapach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarhen
    Pisałeś wcześniej, że doświadczyłeś rozlania baterii. Jak stara była? To była Li-ion? Jak wygląda, gdy się rozleje i jaki ma zapach?

miała ok. 4 lata, zapach taki chemiczny, nieprzyjemny ale wg mnie bardziej niepokojący jest fakt napuchnięcia, już to świadczy o końcu baterii, elektrolit (jeśli się wyleje) na druku kreśli takie szare ślady, naprawa mojego SE okazała się nieopłacalna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zakupiłem baterię na allegro, zapewniono mnie, że oryginalna. Cóż, przynajmniej normalnie wchodzi na miejsce. Zapłaciłem nico ponad 40zł. Ale chyba czujnik temperatury jest felerny, co cały czas pokazuje około 15 stopni. Jak się ładuje to czuć, że jest ciepły a pokazuje niewiele więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze że wymieniłeś . Koledze ostatnio wylała się bateria w telefonie to telefon szlag trafił i aż mu klapka pękła

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    Jaka bateria?[/WARNT]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi