Skocz do zawartości
sir-greg

Serwis Regenersis

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety jestem z tych którzy nie mają terminu naprawy określonego w gwarancji a przy okazji popełniłem błąd nie oddając go z tytułu niezgodności z umową. H1V trafił do Regenersis z powodu plam na wyświetlaczu i nie działającego powiadamiania wibracjami podczas otrzymania sms.

Telefon oddałem 4 lipca w Play, 5 lipca zarejestrowany w Regenersis. Ponieważ do 14 dni nie otrzymałem żadnej informacji o przedłużającej się naprawie skontaktowałem się z serwisem Regenersis celem wyjaśnień, pracownik poinformował mnie, iż czekają na części zamienne (czytnik karty SIM - co było niezwiązane ze zgłoszonymi usterkami), termin dostawy wymaganych części przewidziany był wówczas na 27 lipca w sumie długo no ale da się przeżyć.

30 lipca po ponownym telefonie do Regenersis otrzymałem informację że części dotarły (wspomniany czytnik karty SIM) a technicy zaraz zabierają się do naprawy mojego telefonu.

Dzisiaj tj. 2 sierpnia 2012 r zadzwoniłem ponownie do serwisu Regenersis z pytaniem o stan naprawy, pracownik poinfomował mnie, że oczekują na części zamienne ....(dejavuu, czy co?), tym razem jak to Pan określił "coś związanego z obudową" a termin dostawy tego czegoś jest bliżej nieokreślony. Co Wy na to? :rotfl: Autoryzowany serwis HTC :)

Autoryzowany serwis nie jest w stanie okreslić wszyskich mu potrzebych cześci do naprawy podczas pierwszych oględzin, chyba że coś spieprzyli po drodze, serwis na raty, tego jeszcze nie przeżyłem :zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mojego Neo V w 2 dni poskładali, poleciał z usterką wejścia słuchawkowego a wymienili też głośnik od rozmów na który się nie skarżyłem.

Wpisz tu swój IMEI i zobacz jaki masz stan naprawy Regenersis (Warsaw) - Informacje o naprawie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne, ja 9go lipca oddałem mój One V, termin dostawy części określili na 26go lipca.

Odesłali już naprawiony telefon, dziś trafił do ContactTel w Gliwicach a jutro będzie do odbioru w salonie.

Dziwi mnie to tym bardziej ,że też podobno "coś z obudową " zamawiali do mojego, to co oni zamówili dwie sztuki ?? :|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    foxek

Mój HOV zameldowany 24-07-2012 w Regenersis, czekam na postępy pracy. Narazie chyba nie ma się czym martwić bo opłynęło 9 dni, aczkolwiek powinni już coś w statusie zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hiroes

Zakupiony w salonie operatora czy sklepie? Przeczytaj umowę, u mnie jest kruczek, "w wypadku naprawy serwisowej czas oczekiwania do 3mc ;/" Ładnie się zabezpieczyli. Ale nawet jeśli nie poinformowali w 14 dniach to masz już prawo zgłosić skargę do rzecznika i po kłopocie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zakupiony w salonie operatora czy sklepie? Przeczytaj umowę, u mnie jest kruczek, "w wypadku naprawy serwisowej czas oczekiwania do 3mc ;/" Ładnie się zabezpieczyli. Ale nawet jeśli nie poinformowali w 14 dniach to masz już prawo zgłosić skargę do rzecznika i po kłopocie :)

Jeżeli nie poinformowali o niczym w 14 dniach to znaczy , że przyznają reklamację na warunkach zawartych w umowie/karcie gwarancyjnej.

Jeżeli w takowych dokumentach nie ma określonego czasu na naprawę to w tym przypadku określa go ustawa , która tylko w Polsce wśród całych krajów UE ma taką postać , że :

- czas na ustosunkowania się do reklamacji 14 dni kalendarzowych ( w przypadku braku informacji traktuje się decyzję jako pozytywną )

- czas na naprawę jeżeli nie jest określony umową/kartą gwarancyjną - MOŻLIWIE JAK NAJKRÓTSZY

Czyli pozamiatane , jak poszperasz po necie to znajdziesz masę ludzi , którzy czekali do pół roku na telefon ;/ i z racji na dziwność naszego prawa nic z tym nie mogli zrobić ;/

Edytowane przez bartocham
    literówka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie zamawiają po 1 części i tak to wygląda, może H1V to nietypowy model ;/ nie rozumiem dlaczego za 1 oględzinami nie znaleźli wszystkich usterek, doślą "coś z obudową" wymienią a potem okaże się że jeszcze trzeba wymienić np "coś z antenką", zamówią na Taiwanie i będę czekał kolejny miesiąc;) W zasadzi tutaj ustawodawca się popisał, naprawawa nie może trwać dłużej niż okres gwarancyjny :super:

@Johnny08pl

tam sprawdzam co chwila, stan nie zmienił się od przyjęcia, tylko telefonicznie coś więcej się dowiedziałem, sami zadzwonić nie raczyli:zdegustowany:

@Hiroes

czytałem w temacie prawnym na kilku forach i sytuacja nie wygląda za ciekawie, pozostaje czekać nic więcej nie można zrobić, polskie prawo nie chroni poszkodowanych w żadnej dziedzinie. Napisałem zażalenie do HTC, odpowiedzieli że do 3 dni rozpatrzą moją sprawę a;)

@bartocham

te 14 dni o których mówisz dotyczy jedynie niezgodności z umową a nie naprawy w ramach gwarancji ;) napisałem na początku że popełniłem błąd oddając na gwarancji a nie tytułem niezgodności z umową :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wfwawa

Powiem tak, używam tego aparatu ze 2 miesiące, niestety zgapiłem się i na początku nie zwróciłem uwagi że szybka się odkleja - w ten sposób przekroczyłem termin 14 dni DOA kiedy wymieniają telefony na nowe. Jednocześnie mam typ gwarancji , która ma zapis o nieprzekraczalnym terminie 14 dni kalendarzowych na naprawę - to na plus. W HTC na początku nic nie wiedzieli o takich warunkach gwarancyjnych :-) . Teraz już określają to jako błąd w edycji warunków gwarancji. Oświadczyłem im że zakupując sprzęt zaakceptowałem warunki gwarancji na otrzymanym druku i zamierzam je egzekwować - zobaczymy co z tego wyniknie. Z drugiej strony ewidentnie HTC Polska "ubiera" klientów od operatorów w telefony niepełnowartościowe, które powinny być objęte akcją serwisową , wycofane z rynku lub wymienione od ręki. Jestem pewien że wielu użytkowników tego telefonu nie zwraca uwagi na 1-2 milimetrowe różnice w wklejeniu szybki - a użytkowanie telefonu z taką wadą na 100% w przyszłości przyspieszy padnięcie np. maty dotykowej, zawilgocenie , kurz pod szybką. U mnie krawędź i róg szybki wystaje tak niefortunnie że może spowodować pokaleczenie paluchów przy użytkowaniu. Jak piszecie o oczekiwaniu po miesiąc i więcej na usunięcie usterek w telefonach z nagminnie występującymi wadami fabrycznymi to uzmysławia mi to że żyjemy w kraju gdzie korporacje ( a zwłaszcza polscy managerowie goniący za wynikiem finansowym) traktują konsumenta jako zło konieczne po zakupie sprzętu. Pewnie że wszystko może się popsuć w trakcie eksploatacji natomiast uważam że w przypadku wad opisanych w tym wątku HTC nie postępuje w porządku i odbije się to na reputacji firmy. No i niestety polubiłem ten telefon pomimo wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    w ten sposób przekroczyłem termin 14 dni DOA
    A gdzie o tym DOA jest napisane? Czy to niepisana zasada HTC? Możesz oddać go w ramach niezgodności z umową i żądać wymiany na nowy (do 2 m-cy od zakupu art.9 ust), mają na rozpatrzenie 14 dni - art.8. Poczytaj na forach prawnych i bezpośrednio w ustawie. Edytowane przez sir-greg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety ja też nie mogę pochwalić Regenersis za ich obsługę. Oddałem 27.08.2012 swojego HOS po 4-ch dniach od zakupu bo nie wstawał. Na stronie nadal mam status w W trakcie obsługi serwisowej.

30.08.2012 wykonałem tel na infolinie z zapytaniem co się dzieje. Uzyskałem odpowiedź od miłej pani, że "telefon jest w rękach techników."

Kolejny telefon dn. 06.08 z zapytaniem czy coś wiadomo. Pani grzecznie mi odpowiada, że "nie ma żadnych informacji od techników". No trochę mnie to zadziwiło skoro wcześniej był w ich rękach!! Obiecała, że oddzwoni do mnie jeszcze tego samego dnia. Niestety tak się nie stało i ponownie w dniu dzisiejszym musiałem wisieć na ich infolinii aby uzyskać informację, że "nadal nie ma żadnych informacji i że na 100% ktoś do mnie zadzwoni".

Już nie czepiam się o to, że nie ma informacji. Może mają masę zgłoszeń etc, ale kurcze jak już coś obiecują to chociaż niech zadzwonią, że z info "nie chciało nam się zaglądnąć do telefonu. Może uda się w przyszłym tygodniu".

Jako, że bardzo lubię HTC będę w przyszłości unikać oddawania go do Regenersis i zgodnie z prawem mogę żądać wymiany produktu na nowy.

Dziś jest 08.08.2012 mimo kolejnej obietnicy, że ktoś się ze mną skontaktuje to ja musiałem ponownie do nich dzwonić :(

Napisałem do HTC maila na temat postępowania Regenersis. Odpisali w jeden dzień i nawet napisali jakie części zostały do niego zamówione. Kurcze, też tych wiadomości nie mogłem uzyskać bezpośrednio w serwisie:/

Edytowane przez joecamel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi