Skocz do zawartości
hoop123

Problem z baterią-Trzyma tylko 5-6h

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z swoim p990.

Objawia się on tym że bateria bardzo krótko trzyma pobrałem program z android market do mierzenia czasu baterii to raz pokazuje że starczy mi jej na 15 h a raz że 4-5h dlatego zwracam się do was z pomocą ponieważ nie mam już gwarancji na niego.

Ma on wgrany Rom miui

Edytowane przez hoop123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problemem może być:

- aplikacja do mierzenia stanu baterii

- inna aplikacja

- rom

Osobiście stawiałbym na to 3. Nie wiem, po co korzystasz z MIUI, skoro CM7 chodzi znacznie lepiej, a luancher można znaleźć w markecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmieniałem z oryginalnego na MIUI ponieważ na oryginale trzymał mi jeszcze mniej...

Zaraz wgrywam CM7 ;)

---------- Post dołączono o 22:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

Zmieniałem Rom na CM7 i to nic nie dało proszę was o pomoc bo już nie mogę>:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomoże ktoś??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przywróciłeś wszystkie aplikacje, czy na surowym też tylko tyle trzyma?

Być może problem leży w baterii, na allegro można kupić "próbkę" za 10zł, jeśli to rzeczywiście bateria pozostaje zakup oryginalnej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    StagG

Ja od 6 miesięcy borykam się z problemem słabej baterii. Najpierw, tak jak koledzy wyżej podejrzewałem wakelocki, różne apki, zły rom, kernel etc - lecz po wgraniu najnowszego oficjalnego romu/bb problem nie ustał, zacząłem węszyć głębiej. I znalazłem - bateria zdycha.

Moja rada: zdiagnozuj baterię. Jak? Pobierz tę apkę:

https://play.google.com/store/apps/details?id=ccc71.bmw&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY2NjNzEuYm13Il0.

I miej ją uruchomioną powiedzmy 2 dni. Co jakiś czas sprawdzaj mAh baterii. Widget pokazuje stosunek obecnego mAh baterii do tego prawidłowego. I tak jeśli wartość jest czerwona, to znaczy, że o tyle bateria ma mniejszą pojemność.

U mnie w skrajnym przypadku wyglądało to tak:

Technologia Li-ion 650/1500mAh

Szacuje -805mAh

Czyli: W momencie sprawdzania, mAh (% baterii, czyt. jej pojemność) była mniejsza o ponad 800mAh, czyli w praktyce - ponad połowę pełnej pojemności - W tym przypadku, zamiast mieć 1455mAh pojemności miałem zaledwie 650 - w procentach: system zamiast pokazywać 97% pokazywał 43!).

Teraz - wczytując się w informacje odnośnie aplikacji, mogą być tego tylko i wyłącznie 2 przyczyny:

- System zwraca nieprawidłowe wartości

- Bateria jest na granicy wytrzymałości, i trzeba ją po prostu wymienić

Przeglądając aplikacje podejrzewam, że w wersji płatnej można ją skalibrować i wyeliminować błędne, podawane przez system wartości, ale nie jestem pewien - czekam na odp od developera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki bardzo StagG za apkę zobaczę i może to mi coś da bo juz sam nie wiem co mam robić.

A jeżeli kupię nową baterię a komórka i tak będzie padać po 5-6h to co wtedy mam zrobić udać się do serwisu??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba zostaje tylko to. Serwis swoje policzy, portfel odchudzi, ale telefon powinien znowu działać poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darryd

jaki baseband i RIL wgrany, jaki kernel...od tego bym zaczął...rom przy takim siorbaniu baterii ma mniejsze znaczenie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurde a możesz darryd mi polecić co ty byś na moim miejscu wgrał bo ja aż tak biegły w naprawie telefonu nie jestem.

Po prostu prosił bym cię o linki a ja spróbuję je wgrać ;)

Z góry thx wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi