Skocz do zawartości
hoop123

Problem z baterią-Trzyma tylko 5-6h

Rekomendowane odpowiedzi

darryd

nie napisałeś jaki masz wgrany soft i baseband...tu masz podobny problem... http://forum.android.com.pl/f315/problem-z-bateriae-przegrzanie-197429/ i opis jaki podałem...

Ja od 6 miesięcy borykam się z problemem słabej baterii. Najpierw, tak jak koledzy wyżej podejrzewałem wakelocki, różne apki, zły rom, kernel etc - lecz po wgraniu najnowszego oficjalnego romu/bb problem nie ustał, zacząłem węszyć głębiej.

teraz czytam, myślałem że pomogło...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ponczi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    problem z bateria[/WARNT]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmieniam Radio zobaczymy co z tego wyniknie ;)

---------- Post dołączono o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Kupiłem już nową baterię wgrałem tak jak mi zalecał darryd nowy BB i RIL i nic trzyma tak jak przedtem 5-6h.

Więc z tego co widzę będzie coś nie tak z tel.

Może orientujecie się co może być nie halo i ile to będzie mniej więcej kosztować??

Z góry thx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    StagG
    nie napisałeś jaki masz wgrany soft i baseband...tu masz podobny problem... http://forum.android.com.pl/f315/problem-z-bateriae-przegrzanie-197429/ i opis jaki podałem...

teraz czytam, myślałem że pomogło...

Wgranie polecanego bb/ril pomogło rozwiązać problem przegrzewania.

Jeśli chodzi o mój problem:

Zaryzykowałem 12zł, kupiłem wersję pro battery monitor widget. Dałem wyświetlanie stanu baterii po mV, zamiast info z systemu. Pełny discharge -> ładowanie do full -> Reset szacunków -> wymaż statystyki -> wyczyść dane historyczne -> reboot do reco -> wipe cache -> wipe battery stat -> reboot:

System pokazuje 100%

battery monitor widget na podstawie mV - 72%

Ładowanie do 100% -> reset szacunków, statsów i danych historycznych -> recovery -> wipe cache, battery stat -> reboot:

i system i apka pokazuje 99%., jednak nadal dość szybko bateria schodzi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja te restety już robiłem i to kilkukrotnie wgrałem nawet jakiś tam super oszczędny kernel z XDA i nic to nie dało...:<

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    StagG

Masz nową baterię i nic to nie zmieniło? Powiem Ci jedno: Mamy dokładnie ten sam przypadek. Mam jeszcze złotą baterię z Japonii, o pojemności 2350mAh i od jakiegoś czasu też krótko trzyma, tak jak stockowa - na początku myślałem, że koleś sprzedał mi podróbę, i po pewnym czasie po prostu jej pojemność dropła, ale apka pokazuje co innego, a czytając twój wątek jestem już pewien, że to coś z fonem.

Wydaje mi się, że jedynym rozwiązaniem jest serwis. W adnotacji podczas oddawania tel tylko musisz napisać, że próbowałeś użyć nowej baterii i nic.

Ja jeszcze spróbuję pokombinować z ustawieniami i kalibracją w battery monitor widget pro, dam znać o wynikach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darryd

a sprawdzaliście aby zostawić telefon w trybie samolotowym i zobaczyć jak bateria będzie schodzić? bo może to jest kwestia nadajników, ostatnio sporo zmieniają w BTSach...ewentualnie załączyć 2G na stałe...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

darryd spróbuję według twojej sugestii bo ja już rozkładam ręce.

A orientujecie się co może być uszkodzone i jaki jest tego mniej więcej koszt??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    StagG

4dfe0577-b6e1-9291.jpg

Z 2h trzyma mi 8h.

Bateria się starzeje,i korzystając z apki trzeba ją skalibrować.

Ustawiasz wg screenów:

4dfe0577-b7ab-7cc0.jpg

4dfe0577-b7c0-8751.jpg

4dfe0577-b7dd-1a4b.jpg4dfe0577-b7ea-b3bf.jpg

I rozładuj baterię poniżej 10%, naładuj do 100, zrób wipe battery stats,i przez kilka dni ładuj co najmniej 80% bez przerwy przez kilka dni,a program prawidłowo określi starzeje baterii i jej aktualną pojemność: 4dfe0577-b8f0-87a0.jpg

Send from my Optimus 2X using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi