Skocz do zawartości
Piczkolot

Bateria po serwisie nadal leci na łeb :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem taki iż mimo to ze wysłałem telefon do serwisu z bardzo spadająca bateria. Na stockowym leciała, na custom też. Zmiana kerneli, taktowanie procesora zmniejszyłem, użytkowanie też minimalne. Dokładnie opisałem sprawę z bateria. Przysłano mi telefon z niby wgranym najnowszym systemem ale sprawdziłem i dokładnie to samo. Co mogę zrobić innego poza ponowna wysyłka do serwisu bo nie mam zamiaru znowu czekać na telefon miesiąc i wiedzieć ze nic w nim nie zrobili. Gadałem z HTC i jeżeli zrobię zdj baterii z dowodem zakupu to rozpatrzą mój wniosek ale niewiadomoczy pozytywnie. Nowej baterii nie mam zamiaru kupować bo telefon ma 3 miesiące.

Robiłem też wipe battery stats i nic.

Wysyłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na Twoim miejscu reklamował bym baterię. Nawet jeśli ich odpowiedź będzie negatywna to reklamuj nadal. Nie wiem jak w HTC, ale w innych firmach przeważnie pod uwagę biorę dopiero drugą reklamację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

gadałem i powiedziano mi, że może to nie być koniecznie spowodowane baterią. Pomyślałem w sumie moze coś z bebechami bo po zaledwie 15 minutach korzystania ekran tak się nagrzewa że dosłownie parzy. Poza tym mi powiedziano że do wymiany baterii w serwisie jest wymagany dowód zakupu, a niestety tak owy zgubiłem ;(.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze można iść po duplikat dowodu zakupu. Powinni Ci go wydać od ręki.

A co do telefonu to mimo wszystko bym go reklamował, ale wysłał cały telefon z baterią, a nie tylko baterię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xbaker

Dołączę się.

Też mam problem z baterią, lecz narazie nie wysyłałem telefonu na gwarancję i mam nadzieje, że poradzę coś na ten problem bez gwarancji.

Bateria w moim Sensation wytrzyma dzień, spokojnie, ale denerwuje mnie spadek baterii po choćby kilkunasto minutowym graniu.

Przykładowo, wczoraj ładowałem telefon dobrych kilka godzin w ciągu dnia, a wieczorem pograłem może razem z pół godziny w where's my water i dead triggera, bateria spadła na 85%.

Przez noc ( z wyłączonym wifi) spadła do 75%. Mam wyłączoną transmisje danych, ekran na 30%, wyłączony BT, GPS, wibracje i inne ficzery, które są bateriożerne.

Czy to normalne zachowanie baterii, czy moja na prawdę jest słaba?

A może da się coś poradzić zmieniając coś w oprogramowaniu? Kernel? Tylko nie wiem co wgrać do CM9, wcześniej miałem przez kilka dni MIUI, ale bateria również leciałą na łeb, to postanowiłem wgrać jakikolwiek rom na czysto, lecz nei widzę różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstaluj jakiś widżet mierzący ile wcina Ci prądu telefon podczas używania i spoczynku, np. mój teraz zauważyłem, że jak sobie spokojnie śpi w nocy i rano sprawdzam to zużycie jest na poziomie 30mA (co jak na ten telefon od początku mojego używania jest absolutnym rekordem, zwykle bywało w okolicach 50mA - jestem na najnowszym ViperS z Bricked). Może się okazać, że owszem, masz wszystko wyłączone, ale jest jakiś syfny widżet, albo coś innego co budzi telefon i zżera baterię.

Możesz spróbować np. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rstudio.batterystatswidget

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xbaker

Ok, zainstaluje, potestuje i dam znać.

bta, bateria już na 60%, pograłem chwilę na emulatorze :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest normalne użycie baterii. Polecił bym Ci jednak sprawdzenie dlaczego tak mocno bateria schodzi w czasie nocy. Telefon nieużywany powinien zapaść w tak zwany Deep Sleep. Wtedy zapotrzebowanie na energię jest najmniejsze. Musisz sprawdzić, czy Twój telefon zapada w Deep Sleep, a jeśli nie, to dlaczego. Jaki proces go, z tego snu wybudza. Pomoże Ci w tym program Better Battery Stats, który w markecie kosztuje prawie 9zł, ale dla użytkowników XDA jest darmowy (poszukaj na Android Forums & Windows Phone Discussion @ xda-developers). Na forum.android.com.pl jest nawet instrukcja jak używać tego programu i jak namierzyć aplikację (lub aplikacje) która wybudzają telefon.

Jeśli masz włączoną synchronizację oraz 3g, to warto skorzystać z darmowego Juice Defender. Program odłącza sieć, gdy ekran jest wyłączony (co jakiś czas włączając połączenie, aby dokonała się synchronizacja).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xbaker

Niestety battery stats widget mi coś nei działa, nic nie wyświetla, ani zużycia baterii, ani jej stanu itp.

Dziś chyba po raz ostatni zmienie rom, ale to już na prawdę ostatnia próba bo powoli już mi się to nudzi, drugi tydzień skaczę między romami i narazie zaobserwowałem jedno, że jaki bym nie wgrał to telefon i tak się grzeje do tych 60 stopni podczas grania :P więc z tym chyba muszę się pogodzić.

A więc, jaki rom polecicie? Przerobiłem już miui, ordroida, CM9 (aktualnie mam, szybki, ale sporo bugów) i vipersa. Nie wiem co wybrać ponownie i jaki do tego dobrać kernel, nie zależy mi już na OC, to 1.2GHz wystarcza mi spokojnie, teraz najbardziej liczy się dla mnei czas pracy na baterii. Skłaniam się ku MIUI, ale nie wiem czy mogę wgrać inny kernel oprócz stockowego.

I dodam, że niejaki takecontrol (mod na baterię) nie działał u mnie na żadnym romie, bateria potrafiła się rozładowywać jeszcze szybciej /;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taka temperatura to nic dziwnego przy graniu, zużycie też mnie wcale nie dziwi, a Deep Sleep faktycznie powinieneś sprawdzić.

To że widget Ci nie działa jest dziwne, ja używam i działa od roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi