Skocz do zawartości
Piczkolot

Bateria po serwisie nadal leci na łeb :(

Rekomendowane odpowiedzi

xbaker

No ale kurde, pograć sobie pół godziny w gierkę 2d i od razu 35/30% na baterii do tyłu?

Deep sleep, na miui nei zdażyło mi się, by bateria spadła o 20% przez noc, tylko na CM9.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

30% na pół godziny gry to nawet na maksymalnym podświetleniu za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xbaker

No właśnie, a podświetlenie mam na 30% max., tylko w ziągu dnia wifi zostawiam właczone, a tak reszta pierdół na off.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    matiEX

Witam, jakiś tydzień temu zakupiłem Sensation i czytając ten temat postanowiłem się podłączyć bo to wydaje mi się, że rownie z moja baterią jest coś nie tak. Mianowicie po 6h użytkowania gdzie słuchałem muzyki przez 50 minut, grałem ok 1 godzinę, oraz czytałem książkę przez ok. 40 minut, poziom naładowania spadł do 20% (ze 100%),mam jeszcze 11 miesięcy gwarancji, czy mam posłać sensację do serwisu czy może radzicie coś innego? Dodam że posiadam stockowy ROM na ICS...

Wysyłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio też miałem podejrzenia co do lecącej baterii. Zrobiłem pełen wipe bez karty sd, wgrałem raz jeszcze rom i kernel. Wszystko wróciło do normy. Jakiś program siedział widocznie w tle, albo coś innego było sknocone. Użycie wyświetlacza znowu wskoczyło na 3 godziny 30 minut :) Autosynchronizacja cały czas włączona, wifi i sieć komórkowa też.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    matiEX

Ja nie miałem autosync'u ani 3G/Wi-FI włączonego, odpalony tylko MoonReader przez ten czas jaki wspomniałem, SvsZ, no i odtwarzacz...Trochę mnie to przeraża nie powiem, robiłem nie dawno wipe ale tylko to które jest dostępne z poziomu ustawień bo nie mam root'a no i formatowałem całą SD. Może jakieś wskazówki jak odczytać odczyty z BetterBatteryStats?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xbaker

Ja już sam nie wiem jak to jest z tą moją Sensacją :E Mija 8 godzina odkąd odłaczyłem telefo (rano) od ładowarki, przez ten czas wykonałem jedno połączenie, sprawdzałem parę razy która godzina, chwilę sie ''pobawiłem'' i mam 100% nadal.

A zapewne wystarczy, że odpale aparat, grę i od razu skoczy na 95/93%. Też tak macie, że niby jest (przykładowo) 95% przez dłuższy czas a potem spada nie co 1% tylko np. od razu o 5? Wkurza mnie to strasznie.

Jednak z tego co zaobserwowałem to nadal ta bateria leci niemiłosiernie, ale tylko podczas grania/używania aparatu. Tak to jest ok, np. podczas słuchania muzyki.

No i surfowanie po necie, też mi mocno zżera baterię.

Stąd moje pytanie, są jakieś ''tricki'', które mogą pomóc wydłużyć stan baterii? Widziałem kilka programów typu juice defender, ale ona mają wyłaczać takie pierdoły jak 3g, synchronizacja, ale problem w tym, że na nic z tego nie używam, tylko wifi, nic więcej. Jest sens coś takiego instalować?

W skrócie chodzi mi o to, że bateria potrafi łandnie potrzymać, ale potrafi się też rozładowac przy byle czym w piorunującym tempie /;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A robiles wipe battery stats

Wysyłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kios

Stąd moje pytanie, są jakieś ''tricki'', które mogą pomóc wydłużyć stan baterii? Widziałem kilka programów typu juice defender, ale ona mają wyłaczać takie pierdoły jak 3g, synchronizacja, ale problem w tym, że na nic z tego nie używam, tylko wifi, nic więcej. Jest sens coś takiego instalować?

W skrócie chodzi mi o to, że bateria potrafi łandnie potrzymać, ale potrafi się też rozładowac przy byle czym w piorunującym tempie /;

Aplikacje/skrypty mające obniżyć zużycie energii nie wydłużą ci drastycznie długości pracy na baterii, chyba, że kosztem płynności i stabilności.

Ustaw optymalną częstotliwość procesora dla której wydajność jest dla Ciebie zadowalająca, dograj skrypt UV z maksymalną wartością dla której telefon będzie stabilny, wyłącz logcat i włącz automatyczną jasność podświetlenia.

Mój aktualny dzisiejszy rekord pracy na baterii:

Screenshot_2012-08-23-23-10-11.png

Około 5 minut grania, 40 minut rozmów, pół godziny muzyki, 10 minut internetu, kilka pobranych aktualizacji aplikacji i pogody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xbaker
    Aplikacje/skrypty mające obniżyć zużycie energii nie wydłużą ci drastycznie długości pracy na baterii, chyba, że kosztem płynności i stabilności.

Ustaw optymalną częstotliwość procesora dla której wydajność jest dla Ciebie zadowalająca, dograj skrypt UV z maksymalną wartością dla której telefon będzie stabilny, wyłącz logcat i włącz automatyczną jasność podświetlenia.

Do UV to potrzebny jest mi inne kernel, bo miui samo z siebie ma zablokowane tą opcję, nie mogę np. w system tunerze edytowac voltingu, mogę tylko co najzyżej zmniejszyć taktowanie procka, no ale schodzic poniżej fabrycznego 1180MHz??

Co do tego logcat to też nei wiem czy mogę to w miui wyłączyć, tylko w vipersie widziałem tą opcję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi