Skocz do zawartości
claris1994

Lenovo a1-07. przestał działać dotyk

Rekomendowane odpowiedzi

witam, w moim lenovo a1 , padł dotyk a mam go dopiero 2 miesiące ;/. działają przyciski boczne i tablet sie włącza i widac ekran itp . tylko nie działa dotyk. co to moze byc?

dodam ze jak przyciskam ten przycisk do wylaczenia zeby sie wygasil to przez ułamek sekundy wyskakuje jakas informacja "przepraszamy android proces..... reszty nie odzczytam" wczesniej tak nie bylo dopiero od kiedy zacial sie dotyk

przy włączaniu odpalilem to menu androida i przywróciłem dane fabryczne ale dalej jak sie włącza , dotyk nie działa ? co jest>? moze trzeba od nowa wgrac system bo sterowniki padly od dotyku czy cos? ale jak to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy wyłączonym tabie musisz przytrzymac Volume- oraz Power. Power puszczasz jak tab zawibruje a vol- trzymasz do momentu pojawienia się menu. Będą tam 3 opcje, gdzie ostatnia to Touch Screen Calibration. Menu zmieniasz przyciskami z boku taba tj. Vol+ oraz Vol- a zatwierdzasz wybór przyciskiem Power na górze.

Spróbuj tego może pomoże

Wysyłane z mojego IdeaTab_A1107 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to wyzej nie pomoze to zrob tak:

http://forum.android.com.pl/f586/ideapad-a1-tutorial-unbrick-tabletu-177744/

tylko pomin instalowanie wchodzenie w CWM -zrob tylko bootSD wg instrukcji,wloz do taba, przytrzymaj 1sek. przycisk POWER, poczekaj 5sek. i wlacz taba.

Potem sa 3 testy- wykonaj wszystkie klikajac na nie przyciskiem POWER, poruszasz sie przyciskami vol up i vol down

Po wszystkim (3 * pass) przytrzymaj tak dlugo POWER az tab sie wylaczy

Na koniec wyjmij SD i uruchom taba ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jestem zupełnie zielony w tym temacie. co włożyć do taba? mam podłączyć taba do kabla usb czy sama karte micro sd wyjąc i do czytnika? hm nie wiem , mógłbyś mi troszke

rozjaśnic :)?

pominąć istalowanie wchodzenie w CWM ;p co to cwm? tylko bootSD czyli których podpunktów z instrukcji w tym plikuz pobrania nie robic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SD do czytnika, robisz i pobierasz wszystko oprocz CWM ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli tego czwartego punktu nie robie?

i czegos nie rrozumiem. bo jak podłącze tablet pod usb to wyskakuja mi dwa foldery . to miejsce co wbudowane w tablecie i tam sa rozne pliki i ta karta co jest wyjmowana u dołu tableta koło wyjscia na ładowarke czy usb na tej karcie app mi nie znajduje jak wgram tam app czy muze itp. no to jak ta karte wyjme i na nie to zrobie co trzeba to co mi to da? to nie chodzi przypadkiem o to miejsce gdzie sa te wszystie pliku ten 2 folder co wyskakuje po podłączeniu taba pod usb?

Edytowane przez claris1994

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

robisz backup removable_sdcard, wsadzasz do czytnika, formatujesz w "moj komputer" i odpalasz program ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wyjełem karte pamieci ta 8giga z taba. w tym programie mini tols usunelem i stworzylem partycje no i tym programem zburnowalem ten plik 1.9giga.

odpalilem taba jak powiedziales i wyszkoczylo biale tlo i czarne litery i 3 opcje do wyboru . nie klikalem odrazu przycisku power na pierwszą opcje tylko chcialem zobaczyc czy da sie poruszac przyciskami vol up down i pojawil mi sie napis :::::::::::::::::::::::: Read TS version:::::::::::::::: i tak caly czas nic sie nie dzieje . wtf>? cos zwalilem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie, sprobuj sie poruszac klawiszami dotykowymi-byc moze nie pamietam jak to robilem i moze poslugiwalem sie klawiszami dotykowyki, home i menu-srodkowy i lewy. sprobuj i zdaj raport ;)

---------- Post dołączono o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

lap pdfa

Free Cloud Storage - MediaFire

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nic sie nie dzieje. caly czas READ TS Version

dodam ze jak mialem te 3 opcje do wyboru to nie kliknelem power na ktorys tylko vol- chcialem sprawdzic czy da wybrac te opcje i odrazu to read ts version i caly czas to wyswietla. hmm?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi