Skocz do zawartości
claris1994

Lenovo a1-07. przestał działać dotyk

Rekomendowane odpowiedzi

aaa, przypominam sobie...

jeden vol jest tylko do sterowania, drugi do tego ts

Przytrzymaj dlugo power az tab sie wylaczy i wlacz jeszcze raz :)

---------- Post dołączono o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:41 ----------

p.s na screenie w pdf-ie pisze "volume down to next, vol up-UPDATE(vol up nie wciskaj)" ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    husek

Witam

mam identyczny problem jak kolega, tablet ma raptem 2 tygodnie i wydaje sie jakby nawalił dotyk, klawisze nawigacyjne działaja idealnie (te na panelu też) przerobiłem instrukcje jak wyżej, tylko zamiast przyciskiem power( on nie dzialal jak enter, jedynie przy dluższym przytrzymaniu wyłączał tablet) potwierdzałem Vol UP ( update) otrzymałem kolejno 3 testy pass,fail,fail

ktoś mogłby mnie dalej poinstruować ? niestety jestem laikiem w tych sprawach. tablet ma 2 tygodnie z czego wiekszość czasu przeleżał na pólce nieużywany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak masz 2*fail to dziwne...

wejdz do recovery i kliknij "touch calibration"

jak nie pomoze to klikaj na te 3 testy kilka razy to moze zadziala ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prosze o szybka pomoc... Moj tablet lenovo ideapad tablet a1-07 nie chce sie wlaczyc, jak podlaczam do ladowarki swieci sie na zielono wiec jest naladowany.. probowalem juz to power plus vol- ale to nic nie daje.. prosze o szybka pomoc .. mam go dopiero 5 miesiecy i nie wiem co z nim jest.. prosze o szybka odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz zrobić bootable SDcard:

Jak uwalisz taba, to Ci pomoże ta instrukcja:

JAK ZROBIĆ BOOT SD NA KARCIE SD MIN. 128MB???
    1. Pobierz [url=http://www.chip.de/downloads/Image-Writer-for-Windows_46121030.html]Image Writer for Windows - Download - CHIP Online[/url]
    2. Pobierz [url]http://a1.cu2.at/A1_Bootable_SD/A1_BootSD.iso[/url]
    3. SFORMATUJ KARTĘ SD I WŁÓŻ JĄ DO CZYTNIKA
    4. Włącz Win32DiskImager.exe, wskaż plik A1_BootSD.iso (w oknie do wskazania pliku na dole zmień "*.img" na "Wszytkie pliki")
    5. Kliknij "Wrtie". Po zakończeniu masz kartę SD z wgranym CWM
    POTEM:
    5.1 Kopiujesz ROM na INNĄ  SD, zmieniasz nazwę na update.zip
    6. Wkładasz pierwszą SD do taba i uruchamiasz recovery (odpali się CWM)-teraz włóż drugą SD z ROMem
    6.1 Kliknij mount and storage-> format/system/
    6.2 Kliknij wipe data
    7. Później kliknij "apply update from SDcard" i kliknij Yes, apply.....
    8. Jak chcesz to od razu zroot-uj taba
    wejdź na [url=http://a1.cu2.at]Index of /[/url] i pobierz "A1_rooter.zip"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    husek

Witam,

mam dość charakterystyczny problem, mniej więcej co miesiąc przestaje mi dzialać touch, mam już przygotowane w szufladzie stare microSD z instrukcją z tego wątku.

zawsze 3 testy robiłem, rożnie wychodziły czasem 3xpass czasem 2pass 1fail, no ale po wyciągnieciu karty i restarcie dotyk wracał.

problem ten wystepował zarówno na stockowym 2.3.4 jak i później na cm7 z którego korzystałem. pomyslałem że mam tego dość i zmienie rom, z poradnika dawkon13 z forum probowałem ICSa, po zrepartycjonowniu i instalowaniu juz romu, nagle wyskoczył błąd przy linijce costamcostam system.img (pionowo w slupku sie tak ladowaly i na system.img błąd wyskoczył), tablet po restarcie zatrzymywał sie na napisie 'android' i ani rusz, wrociłem do stock 2.3.4 i nie ma dotyku, próbowalem jak zawsze z tego bootsd wynik 3xfail i dalej brak dotyku, poźniej znalazłem w internecie to :

Gleescape.com – Updating Lenovo Ideapad A1 from Android Gingerbread 2.3 to ICS 4.0.4

zainstalowałem, zgodnie z instrukcją, ICS odpalił, ale nie jestem w stanie odblokowac ekranu bo touch nie działa, znowu bootsd i dalej 3xfail, znowu wrocilem do 2.3.4 i dalej 3xfail i touch ani rusz probowalem jeszcze touch calibration z poziomu stock recovery i cwm kilkukrotnie pomiedzy tymi romami i tez nic.

przy tescie 1 (touch update firmware) -> [AP] Error: write error len=-1

przy tescie 2 ( touch version test) -> version is not 1.12B please update fw again

przy tescie 3 (touch test) -> nie moge kliknac w krzyzyk ->fail

teraz zainstalowalem cm7 najnowszy i dalej nie ma touchu klawiatury nie odblokuje,

ma ktoś jakies pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wg komunikatu masz inną wersję touch firmware. Najlepiej zdejmij tył taba i zobacz co pisze na brązowo-przezroczystej taśmie do góry (prawy górny róg, u mnie pisze CL_1.12B)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    husek

post-154108-14255721434731_thumb.jpg

post-154108-14255721436714_thumb.jpg

na tej brązowej taśmie jest biała naklejka z napisem 120205-03548, ale nie wiem czy to o to chodzi, za 30 min zrobie zdjecia i dołącze, tab kupiony w Kanadzie

Edytowane przez husek
    dodanie zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"kupiony w Kanadzie"

To moze przez to dotyk za bardzo nie dziala ;)

Zobacz jak mozesz co pisze u gory tej bialej nalepki (pod plastikiem)- tam jest to CL_......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    husek

niestety nic podobnego nie widze ;/ swoją drogą Kanada jest już u mnie skreślona :P

post-154108-14255721445011_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi