Skocz do zawartości
claris1994

Lenovo a1-07. przestał działać dotyk

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jestem posiadaczem lenovo a1 07 jego historii wcześniejszej nie znam nie działa dotyk wersja jak na fotce huska tylko w 3 linijce inne cyferki , odpala android do momentu kliknięcia zielonego ludzika i wyboru języka wita mnie a1 07 nie świecą 3 klawisze na ekranie i tyle mogę powerem zgasić, działa złącze karty sd ,przez usb się ładuje z ładowarki jak i z komputera niestety nie wykrywa tableta w win 7 a na xp potrafi zaczymać system bez pokazania dopiętego urządzenia,kablem otg z pendrajwem nie ma zasilania bo dioda w penie nie zapala się kabel sprawny bo w noki podpinam pena i świeci oraz pyta jakie połączenie

wczesna wersja była v1.12

przy tescie 1 (touch update firmware) -> [AP] Error: write error len=-1

przy tescie 2 ( touch version test) -> version is not 1.12B please update fw again

przy tescie 3 (touch test) -> nie moge kliknac w krzyzyk ->fail

w menu naprawy test dotyku w 4 linijce był ok

v.1.109a wypisuje

przy tescie 1 (touch update firmware) -> [AP] Error: write error len=-1

przy teście 2 fail

przy tescie 3 (touch test) -> nie moge kliknac w krzyzyk ->fail

testów niemożna powtórzyć po wykonaniu po zgaszeniu i ponownym teście te same zapisy,po odpaleniu cwm 3 przyciski podświetla a w teście dotyku pisze code fail 65280

jest to moje pierwsze doświadczenie z tabletem i androidem sugestie mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałeś wgrać 4.0.4 i na nim wykonać test dotyku?

Co do tego firmware (v1.12, v1.109a itp.)- żeby upewnić się jakie ma Twój dotyk to musiałbyś rozłożyć taba i na taśmie od dotyku jest biała naklejka z wersją firmware (jak dobrze pamiętam to trzeba ostrożnie odgiąć tasiemkę żeby to przeczytać)

P.s Ja kiedyś (jak miałem tego taba) próbowałem tego firmware i mi pokazywało "PASS", więc sprawdź tą naklejkę na taśmie od dotyku, bo może masz nowszą wersję Touch Firmware :)

;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na początek

a1_07 model name 60001

manufacturer lenovo singapore

s/n ;fb00306674 gwarancja była na 12 m wygasła

mo;fb0111182y

mfg date11/11/18 pewnie pierwszy wypust

jak wspomniałem na taśmie pierwsze 2 linijki to samo co na 3 stronie u kolegi husky na zdjęciu

niestety nie dostałem się do menu aby zobaczyć dokładnie jaka wersja antek234 w wersji 2 gb tylko dało radę zainstalować i i uruchomić ekran startowy ale bez dotyku nic dalej nie da rady ,234 antek 16 gb podczas instalacji aborted lub failed nie pamiętam, 404 tak samo 2 wersje

rozebrałem w mak i złożyłem dalej to samo

przy montowaniu obrazu na sd zauważyłem że 1.09 ma rozszerzenie img czy go na xp home zmienić nazwe bo na xp prof dodaje domyślnie to img a plik 1.12 niema rozszerzenia instaluje się bez problemu a 1.09 nie kończy instalacji

post-319733-14255746747115_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też miałem tableta z "mfg date11/11/18 " i u mnie to działało - może ekran dotykowy uległ jakieś awarii (uszkodzona taśma, zwarcie itp.) ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zrobiłem jak w opisie najpierw part 1 i zgasiłem potem part 2 i 3 na koniec wipe cache jak w opisie na stronie Gleescape.com – 25 Simple Steps to restore your Lenovo Ideapad A1 tablet tak zrozumiałem opis i zainstalowałem antka 404 wersja 2 gb,wita mnie kamieniami, nie widzi dysków po podpięciu kablem zwykłym od telefonu na tablecie pyta czy połączyć a komputer nie widzi ,na starym antku 234 widział 2 dyski bez dostępu próbował zainstalować stery od omap i 4 cyfry ale niepowodzeniem kończył poprzednio podpinałem

kablem otg i kablem od dysku zewnętrznego 3,5 cala 2 jednakowe wtyczki pewnie ten kabel mieszał ,myszki nie widzi ,zainstaluję jeszcze ten cl 1.09

---------- Post dołączono o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

jak zacznę od drugiej linijki testów na końcu 1 wszystkie fail ,jak od 1 fail i reszty nie mogę uruchomić

jest inny sposób na instalację tego roma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

odłączyłem dotyk od płyty testy wyszły tak samo jak z podpiętym 3 razy fail przy aktualizacji wersją 1.09 3 razy fail,przy aktualizacji wersją 1,12 pisze w 2 teście nie ta wersja pomimo odpiętego kabla na allegro pojawił się ekran z dotykiem wersja 1.09 dają 1 miesiąc gw z demontażu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze można spróbować ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wyszło z przesyłką 109 zł komplet ekran i dotyk teraz tylko na listonosza czekaćpost-319733-14255747533062_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dotyk zmieniony działa bez kalibracji

widzi jako a 1107

system 4.0.4

nr.komp.a10710-a001-013-0116 us

mało pamięci ,wewnętrzna 548 mb i usb 552 mb,w ustawieniach nie znalazłem zakładki o pojemności urządzenia dało radę zainstalować tylko wersje dla 2 gb antka .poczytam o zmianie dysku na duży czy utrace zapisane gry i ich stany

po podpięciu do kompa widzi tylko nośnik usb 552 mb już pełny dziecku kilka gier wgrane

poczytam o partycjonowaniu dysków

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gratulacje- czyli jednak padł dotyk :)

Co do partycji to są tylko 2 opcje dla ICSa, ale zawsze można wybrać między czymś, a czymś ;)

http://forum.android.com.pl/f586/ideapad-a1-07-re-partycjonowanie-tableta-16-09-12-a-182317/

Po repartycji najlepiej wgrać SlimDroida, bo jest mniejszy wagowo, bez zbędnych śmieci i ma tweaki + lepszy wygląd :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi