Skocz do zawartości
Squash

Pytanie do tych co ściągali simlocka w salonie Orange.

Rekomendowane odpowiedzi

Squash

Witam

Zacznijmy od tego że posiadam Xperie U i mam na niej simlocka na Orange oraz co za tym idzie zablokowany bootloader , a bardzo chciałbym go odblokować.

Jest co prawda oficjalna metoda Sony ale ona nie działa na.... telefonach z ORANGE!

I teraz pytanie. Czy jeśli dam telefon do salonu Orange aby usunęli mi simlocka , usuną też blokadę bootloadera za jednym razem?

Miał ktoś z Was podobną sytuację jak ja? Pomogło Wam takie rozwiązanie?

Miałem już z Orange Galaxy Ace ale fabrycznie nie miał ani simlocka ani innych pierdół operatora , a teraz niestety mam już inaczej.

Dzięki za odpowiedź!

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PLANETA

Zdjęcie simlocka tak za 77 zeta ,a to 2 raczej odpada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Squash

Wiem że 77zł ale niektórzy piszą że to może być jedyny sposób na odblokowanie bootloadera na telefonie z Orange.

I właśnie nie wiem czy usuwając simlocka jednocześnie odbrandowują fon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PLANETA

Ale branding to nie to co ,blokada botloadera pamiętaj o tym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Squash

No niby tak ale nadzieja jest jakaś . Mimo wszystko nawet gdyby mi odblokowali bootloader to właśnie pierwsze co bym zrobił to odbrandowałbym go.

Zresztą gdyby była możliwość zrobienia roota bez odblokowywania bootloadera byłbym w niebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PLANETA

Nie da się tak jak blokadę zdejmiesz ,to na swoją odpowiedzialność tylko proste. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdjęcie simlocka prawdopodobnie nic nie da niestety. Nadal nie będzie możliwości odblokowania bootloadera oficjalna metoda. Mam taką samą sytuację tyle ze przy xperii P. Jedyne wyjście to nieoficjalna metoda o ile taka kiedykolwiek wyjdzie. A jak nie to na pewno jakimiś jtag'ami można odokowac ale to pewnie wydatek ok 200zl.

Wysyłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Simlock nic nie zmienia. Procedura blokady polega na sprawdzeniu IMEI. Twój jest na stałe przypisane do operatora. A tych telefon nie można odblokować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdjęcie simlock nic nie odblokowuje żadnych bootloaderow.. Musisz radzić sobie w inny sposób niestety. Za pięknie by było gdyby po sciagnieciu simlock wpadały jakieś bonusy typu 100min albo aktualizacja telefonu.. Ściągasz tylko simlock a nie soft od ORANGE.. Możesz podejść do serwisu sony może nawet do samsunga przynajmniej wiem ze w poznaniu na przemysłowej mnie jest punktem gdzie przyjmują praktycznie każde telefony i tam poprosić o wgranie nowego systemu i wtedy się pytają czy zrobić brandowany czy nie.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi