Skocz do zawartości
michal_ko

Polski 4.0.4 xeo oficjalny

Rekomendowane odpowiedzi

Zadałem sobie trochę trudu i sprawdziłem ten soft. Nie mogę wyjść ze zdziwienia, jak można mając dobre europejskie aktualizacje, tak zepsuć polską wersję Androida 4.04. Oczywiście, nie ma w nim najciekawszych funkcji, zapożyczonych z SGS3, które istnieją w europejskich wersjach, jest natomiast sporo usterek. Wygląda to tak, jakby ktoś pozbierał najgorsze elementy ze wszystkich znanych sobie softów i stworzył ich syntezę.

Zaczynając od początku. Jest wolny, chyba wolniejszego nie było. Reakcja na wybudzenie trwa około 2 -3 sek.. W markecie po zaktualizowaniu aplikacji pojawiło się nieznane dotąd, szarpniecie obrazu. Format daty się zmienił ( w odróżnieniu od LPY), nie ma pełnego wyrazu "środa" tylko jest "śro".

Nagrania sekwencji video, nie do zaakceptowania. Zmieniono czułość mikrofonów i jest nieznośny szum, (gdy nagrywamy w cichym pomieszczeniu) nagrywany dźwięk, nawet cichy, słychać jakby był przesterowany. Powróciła stara przypadłość, jeszcze z początkowego okresu SGS2 ( nieznana dotąd w NOTE), a mianowicie niestabilny focus. Podczas filmowania traci ostrość, po czym łapie ją ponownie. Dodatkowo, pojawiło się również na końcu nagrania szarpnięcie.

Dalszych usterek tego softu nie sprawdzałem. Przechodzę szybko na LRK. Zmieniam kod na DBT, bo to co zobaczyłem w polskiej wersji ICS 4.04, przekonuje mnie, że niebawem różnice pomiędzy Europą a Polską, będą jeszcze większe.

U mnie niestety ten problem z dzwiekiem wystepuje tez na niemieckich wersjach. Nawet nagrywajac w zupelnej ciszy slychac straszny szum.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35
    U mnie niestety ten problem z dzwiękiem występuje tez na niemieckich wersjach. Nawet nagrywajac w zupelnej ciszy slychac straszny szum.

Szum występuje właśnie w zupełnej ciszy. Automat mikrofonów jest zbyt czuły i w ciszy "szuka jakiegokolwiek dźwięku", zwiększając jeszcze bardziej czułość. Gdy istnieje dowolne źródło dźwięku, szum znika, ale pojawia się przesterowanie. Na LRK, jest prawie niezauważalne, natomiast na LRI, wyraźne. Podobnie było na SGS2, ale w ciągu kilku dni wyszła nakładka na ICS 4.04 i to usunięto. Myślę, że Koreańczycy, skorygują tę niedogodność również i na NOTE, co objawi się w kolejnym ( może nawet za kilka dni) wydanym sofcie, który szybko zaimplementują Niemcy, bo na polski oddział, przestałem liczyć. Potrafią tylko misternie zepsuć to co otrzymali z Korei.

Jeszcze jedno zdanie na temat polskiego LRI - nie wiem jakim sposobem nie ma kilkunastu liter w książce telefonicznej. Przecież oddział w Polsce miał właśnie dodać tylko "Ż" "Ł" i kilka innych polskich znaków. Efektem tego dodawania są braki nie tylko polskich liter, ale również i innych. Zgroza. Myślę, że centrala w Seulu, powinna zareagować na "pracowitość" polskich programistów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaktualizowałem dwa dni temu swojego Note do najnowszej wersji polskiej przez Kiesa. Teraz po aktualizacji, jak cokolwiek zaczyna się użytkować telefon to nagrzewa się w okolicach aparatu. Nie robiłem żadnych wipe'ow ani nic po zaaktualizowaniu. Bateria średnio, ale może się później polepszy. Co mam zrobić by nie nagrzewał się? Może już podziękować za gwarancję, zrobić roota i przejść na wersję niemiecką (jeszcze nie wiem jak to zrobić :D), która wg. Was jest o wiele lepsza niż polski wynalazek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem tak na polskim 4.0.3, po rzejściu na LRK niemiecki problem ustąpił z grzaniem się CPU.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak polski ci nie odpowiada to zobacz na najnowszego niemca lub jakiegoś customa (criskelo, kingdroid, rocketrom). Osobiście bardziej polecilbym custom :) ale w tym wypadku musisz zrobić roota i nabic trójkąta (ale nie znam się na tym zbytnio, mi on nie przeszkadza)

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siemka.Może,ktoś wie,kiedy będzie przez OTA?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz nierootowany system z kodem XEO ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się.Mam 4.0.3 XLPY XEO bez roota.A daczego się pytasz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs
    Jak polski ci nie odpowiada to zobacz na najnowszego niemca lub jakiegoś customa (criskelo, kingdroid, rocketrom). Osobiście bardziej polecilbym custom ale w tym wypadku musisz zrobić roota i nabic trójkąta (ale nie znam się na tym zbytnio, mi on nie przeszkadza)

Żadnego trójkąta nie będzie jak wgra Fake Recovery i superSU.

EDIT: Nie aktualne. Fake recovery i superSU może uceglić telefon.

Edytowane przez Gregs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie pojawiło się kilka dni temu.

Wysyłane z mojego U20i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi