Skocz do zawartości
Szewcu72

Naprawa telefonu, który złapał brick'a na romie ICS z linii 4.0.4

Rekomendowane odpowiedzi

też wadliwy Chip :zdegustowany: ja pi@#$%^& dlaczego samsung to zrobił?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chip czy soft ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pasja

Na początek dziękuje za "arytkuł" niestety jestem powiedzmy z narażonym chipem :)

Szewcu72 pytanie - może głupie ale wolę zapytać bardziej doświaczonego użytkownika:

Kupiłem S2 od kumpla mam coś takiego:

wersja systemu 4.0.3

wersja modemu I9100XXLPW - z porównania modemów nie jest jeszcze najgorzej jak czytałem tak mi się wydaje :)

wersja jądra: 3.0.15-I9100XXLPW-CL413606 se.infra@SEP-100 #3

numer wersji IML74K.XXLPW

Jeśli masz chwilkę proszę cię wyjaśnij mi jak poznać jaki mam kernel? Dalej mam zrootowany telefon i odina mobile, nie wiem jak to CWM ale wgrywane były tylko stockowe romy z tego co wiem. Chciałbym sobie aktualizować system tylko na stocowe romy, kolega mówił abym robił to tym odinem mobile, czy w ten sposób jest ryzyko załapania b'ricka ? Z góry dziękuje za jaką kolwiek odpowiedź, jak byś miał chwilę z chęcią poczytam twojej opinii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kernel masz stockowy. W związku z brickogennym chipem bezwzględnie odradzam stosowania mobile odin jeżeli chcesz zaktualizować do wersji 4.0.4. Odinstaluj mOdina. Zaktualizuj telefon normalnym odinem z kompa. Gdybyś dalej chciał mieć roota zastosuj metodę z fake CWM.

Co do bezpieczeństwa dalszego użytkowania, to wystarczy stosować się do porad z tutoriala o wipe i restore przez CWM - :!: nie wykonywać.

Edytowane przez Szewcu72

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HHZ

Kernel jest jak najbardziej oryginalny, tzn. bez roota, co do ryzyka to bricka nie załapiesz bo to jest 4.0.3 (XXLPW). Jak chcesz zrootować to masz kilka sposobów np. [iCS] Rootowanie bez fleszowania kernela i bez konieczności połączenia z PC"][ROOT][iCS] Rootowanie bez fleszowania kernela i bez konieczności połączenia z PC , ten sposób nie nabija liczika, tylko pamiętaj aby potem sflashować jakiś kernel. A i bricka łapie się przy wipe data/ factory reset i przywracaniu kopic sys. przez CWM samo kożystanie z wadliwego kernela nie jest niebezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pasja

Dziękuje za infromację HHZ jednego tylko nie zrozumiałem piszesz bez roota? Roota mam :) tylko nie wiem czy jest różnica root'owany kernel i sam root na rom? Przepraszam za lamerstwo ale wolę przyznać, że nie rozumiem. Z tego co czytałem o romie 4.0.4 i przed chwilą z rozmową z poprzednim właścicielem s2 odradza ten rom także zostanę przy 4.0.3 aha Szwcu72 co to metoda fake CWM? Dużo czytałem coś rozumiem ale chcę się upewnić, że właściwie to zrozumiałem.

Powiedzcie mi jeszcze czy jest sens wgrania custom kernela Galaxian i jak to zrobić? Ostatnie pytanie czy kernel wgrywany jest razem z romem jeśłi robię to przez odina ( rom sockowy jednoplikowy )?

Edytowane przez pasja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fake CWM to recovrey, które nie ma swojej aplikacji w menu telefonu, działa do chwili rebootu systemu. Choć jest w pełni funkcjonalne tak jak stałe. Dokładnie opisane jest to w wątku o którym pisał kolega HHZ: [iCS] Rootowanie bez fleszowania kernela i bez konieczności połączenia z PC"][ROOT][iCS] Rootowanie bez fleszowania kernela i bez konieczności połączenia z PC. 4.0.3 ma bezpieczny kernel - nieskutkujący brickiem, nawet w wypadku korzystania z wipe i restore przez CWM.

Edytowane przez Szewcu72

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy bricku częściowym w punkcie "- teraz resetujemy odina, czekamy aż wykryje telefon i montujemy 3-plikowy stockowy rom np. KI3 - nie zmieniamy ustawień, nie używamy pit'a - wciskamy start i spokojnie czekamy na wgranie softu." dostałem błąd:

post-81538-1425570934882_thumb.png

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do myślam się, że całą procedurę przeprowadzałeś zgodnie z tutorialem i zastosowałeś odpowiednie pliki, w tym najważniejszy pit: i9100_u1_02_20110310_emmc_EXT4-patched-standard.pit. Jeżeli tak, to wyjmij baterię i na spokojnie przeprowadź całą operację od początku, ale użyj odina w wersji 1.8 lub 1.3 - dostępne u nas na forum w temacie o flashowaniu. Mam nadzieję, że nie wykonywałeś żadnych "dziwnych" operacji po bricku a przed naprawą.

Teleportacja z Galaktyki S2

Edytowane przez Szewcu72

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi