Skocz do zawartości
Szewcu72

Naprawa telefonu, który złapał brick'a na romie ICS z linii 4.0.4

Rekomendowane odpowiedzi

Próbuje odinem 1.85 ale wiesza się tak samo na data.img z tą różnicą że nie pojawia się komunikat fail (czekałem ponad 30 min).

post-81538-14255709351127_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Plik pit flashuje się bezproblemowo? Czy przed "reanimacją" stosowałeś inne metody. I jaki rom spowodował ci bricka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem wgrany rom http://forum.android.com.pl/f168/4-0-4-xxlq7-xeo-oficjalny-polska-196181/ ale nie chodził dobrze więc postanowiłem wgrać http://forum.android.com.pl/f168/aosp-jb-4-1-1-supernexus-i9100-build-2-11-08-12-a-198588/ zrobiłem fakeroot, rom został zainstalowany ale telefon się nie botował (zatrzymywał się na logo S). Więc wgrałem I9100XXLQB_I9100OXALQB_XEO przez odina i problem dalej występuje.

PIT wchodzi bez problemu.

Edytowane przez brattanek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Załaduj odinem XXLQ7 do momentu do którego jest to możliwe, zrób wipe w stockowym recovery <e3> i rozpocznij procedurę od nowa.

Domyślam się, że przed wgraniem SuperNexusa nie zabezpieczyłeś się wgraniem custom kernela.

To wszystko razem wzięte mogło spowodować uzyskanie bricka wersji trzeciej brick "pośredni" - telefon wchodzi w download mode - nie pozwala jednak na użycie pit'a i wgranie nowego romu - instalacja zatrzymuje się na data.img - ratuje serwis i wymiana płyty.

Edytowane przez Szewcu72

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

XXLQ7 wgrywa się bez problemu ale nie mogę wejść w stock recovery.

Jak wgram I9100XXKI3 (nie wgra się do końca) to moge wejsc do stock recovery.

post-81538-14255709355223_thumb.jpg

robię wipe i telefon wisi

post-81538-14255709355623_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyjmij baterię i spróbuj wejść, jeżeli mimo wszystko się nie da, to download mode i podejmij róbę reanimacji.

Przy wipe poczekaj troszkę, czy zrobiłeś to co napisałem wpoście 34. Odpowiadasz zhaotycznie i nie wiem na jakim etapie jesteś? Napisz dokładnie co zrobiłeś z tego co pisałem i gdzie teraz utknąłeś.

Edytowane przez Szewcu72

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udało się wejść w stock recovery na XXLQ7, uruchomiłem wipe ale telefon wisi od 10 min jak na zdjęciu (pasek się nie porusza)

post-81538-14255709356015_thumb.jpg

Zrobił się wipe, próbuje reanimacji.

FAIL

Chyba nic z tego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pasja

Współczucia i oto przykład :/ ....

W Szewcu72 uściślij przy stosowaniu tylko sockowych romów osoby z wadliwym chipem narażone są na taką niespodziankę jak kolega wyżej???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, i jest to zamieszczone w pierwszym poście - Poraz kolejny informuję, że stockowe kernele ICS z linii 4.0.4 w połączeniu z wadliwym chipem eMMC mogą spowodować brick'a telefonu.

Dodam informację, że chodzi o całe romy - możliwe że to jest nie zrozumiałe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi