Skocz do zawartości
Adramel

Uniwersalne ładowarki do baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Adramel

Witam

Na allegro mozna znaleźć uniwersalne ładowarki do baterii(nie do telefonu, a tylko do baterii).

Np:

Nowa UNIWERSALNA ŁADOWARKA DO BATERII GSM PDA FOTO (2515965762) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Czy takie coś nadaje się do sensacji? Ładowarka ma ruchome piny wiec mozna "wycelować" w piny na baterii.

Pytanie pomocnicze;) Które piny trzeba podłączyć by naładować baterie? Skąd ładowarka ma wiedzieć czy bateria jest już naładowana? Czy potrafi rozróżnić różne pojemności baterii?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    joohtz

Też mam zamiar kupić tego typu ładowarkę. Jeszcze mi się nie spieszy, bo czekam za mugenem;) Tak jak piszesz - ustawi się dobrze piny i powinno być w porządku. O wszystkim będą Cię informować diody powiadomień. Luknij sobie

na youtubie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam coś takiego, ładuje baterie, ale bałbym się używać tego do mojej z Sensation. Proponowałbym jeszcze wziąć pod uwagę maksymalny prąd ładowania (do 1A).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    joohtz

Dlaczego balbys sie uzywac tego rodzaju ladowarki do sensacji? Czy ladujac inne baterie dzieje sie cos zlego?;> Jesli chodzi o mnie to chcialbym swobodnie korzystac z telefonu na jednej baterii, podczas gdy druga by sie spokojnie ladowala i tak na zmiane. Przywiazanie telefonu kablem do kontaktu czy kompa w ciagu dnia jest (lagodnie mowiac) irytujace.

Post powstał dzięki Tapatalk 2 & HTC Sensation

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moze dlatego ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    joohtz

Ale mi przecież chodzi o ładowarkę SAMEJ baterii, a nie poprzez telefon.

EDIT:

Jakiś czas temu kupiłem ładowarkę, za pomocą której można ładować baterię bez podłączania telefonu. Link przedstawia zdjęcia.

http://fotowrzut.pl/6K5C5EKUUS

Zdecydowałem się na ładowarkę dedykowaną, żeby nie bawić się w ustawianie pinów itp. Sam sprzęt sprawuje się tak jak powinien. Nie napiszę ile czasu trwa ładowanie, ponieważ baterię wkładam na noc, jednak sądząc po parametrach trochę czasu to trwa ;) Tak czy inaczej gdy spałem tylko 5-6godz, to po przebudzeniu bateria była naładowana. Tylko ta dioda dość porządnie świeci a;) Jeśli ktoś jest/będzie zainteresowany kupnem to dodam, że na allegro podobne ładowarki chodzą po 30zł łącznie z przesyłką. Ja zakupu dokonałem na ebayu od kolesia z Chin i za wszystko zapłaciłem niecałe 12zł:)

Edytowane przez joohtz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gieja

Ja zdecydowałem się na zakup baterii Anker poprzez serwis Amazon i dopłata do zestawu bateria + ładowaka wynosiła 1f, więc warto było dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    laska

Witam,

czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć gdzie i jaką kupić ładowarkę do samej baterii, ponieważ właśnie zamówiłem sobie mugena i potrzebowałbym stacji do podładowania samej baterii, a na allegro i google słabo z tym wygląda ..

byłbym wdzięczny za jakieś linki, nie chcę kupić jakiegoś /ciach/

Edytowane przez Smogg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    joohtz

laska, a zapoznałeś się w ogóle z tym tematem zanim napisałeś? Przeczytałeś np. #6 posta? Tam napisałem, że taką ładowarkę można wyrwać na ebayu od kolesia z Chin za niecałe 12zł po przeliczeniu. Umieściłem nawet zdjęcia. Podpowiem tylko, że nazwa sprzedawcy, u którego dokonałem zakupu to "kaydyy". Mógłbyś wykazać choć trochę zaangażowania :facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    laska

@UP:

Oczywiście, że się zapoznałem, mój post powinieneś potraktować jako informacja, że nie jestem zainteresowany zakupem z ebaya z Chin ponieważ potrzebuję ładowarkę na dniach, rozumiem że nie każdy umie czytać między wierszami, ale pomijam ten fakt.

Teraz inne pytanie jako, że na allegro jest b. mało akcesoriów dedykowanych związanych z Sensacją w w.w temacie pozostaje chyba zakup uniwersalnej ładowarki, czy takie coś się nadaje?

UNIWERSALNA ŁADOWARKA DO BATERII GSM FOTO PDA (2722123480) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

SUPER ŁADOWARKA UNIWERSALNA LI-ION HIT 2012!! FILM (2730069292) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Praktyczna ŁADOWARKA do BATERII do HTC Sensation (2700224253) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Notatka od Moderatora: Smogg
    wykrzyk.png Na forum nie cytujemy postów na które bezpośrednio odpowiadamy.
    Edytowane przez Smogg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi