Skocz do zawartości
Laszlo

Zmiana czcionki w systemie.

Rekomendowane odpowiedzi

Laszlo

Czołem, oto krótka instrukcja pokazująca jak stworzyć własny pakiet "update.zip", który zmieni nam czcionkę w systemie Android.

Po pierwsze musimy pobrać paczkę z materiałami: http://laszlo.lua.pl/pack.zip

Telefon musi mieć dostęp do roota! (Musi być zrootowany)

Ok, teraz musimy znaleźć czcionkę TTF (TrueType Font) której chcemy użyć najlepiej by było gdyby składała się z 4 plików: normal, bold, italic oraz bold_italic

W paczce znajduję się przykładowa, już gotowa do instalacji. (ta ze screena u dołu)

Jeżeli mamy już swoją czcionkę:

a) Składającą się z 4 plików czcionek to, robimy kopię czcionki normal (powinno wyjść coś a'la font normal (2) ) zmieniamy ich nazwy na następujące:

normal -> DroidSans

bold -> DroidSans-Bold

italic -> DroidSerif-Italic

bold_italic -> DroidSerif-BoldItalic

normal -> DroidSerif-Regular (taak, trzeba 2 razy)

b) Z jednej to kopiujemy ją pięć razy do tego folderu

font -> DroidSans

font (1) -> DroidSans-Bold

font (2) -> DroidSerif-Italic

font (3) -> DroidSerif-BoldItalic

font (4) -> DroidSerif-Regular

No dobra, mamy przygotowaną paczkę czcionek, następnie musimy ja wrzucić do folderu z paczki: Pack\Paczka_do_zmiany_czcionki_laszlo\update\Your_using_Stericsons_fonts

Wszystkie oczywiście podmieniamy.

Następnie folder update pakujemy do archiwum zip, powinno wyjść nam "update.zip" (uwaga, żeby struktura archiwum nie wyglądała tak: update\update\foldery) archiwum przenosimy do folderu "Auto-Sign".

Kolejnym krokiem jest sygnowanie naszego update.zip, odpalamy Auto-Sign v0.65.exe i jeżeli jest na zielono podświetlony "update.zip" to znaczy, że możemy zacząć, z listy wybieramy update.zip i klikamy Auto-Sign.

W folderze głównym aplikacji pojawi się nam nasz update_signed, wrzucamy na kartę zmieniamy nazwę na "update.zip" i instalujemy, tak jak inne pakiety "update.zip" czyli przez recovery ; )

Finisz.

Screen, na dowód, że działa a;)

screen.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Laszlo

Oczywiście, że potrzeba. Operacja odbywa się na tej samej zasadzie co instalacja motywu, czyli podmiana plików.

o widze ze pracujesz 8)

Co masz przez to na myśli? [;

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Laszlo

Good for You. Ale wiesz tu zawsze trzeba wklepywać w terminal... A ja zawsze mam paczkę z ulubioną czcionką i za każdym razem po instalacji romu odrazu wgrywam sobie czcionke za jednym wejściem do recovery :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W folderze głównym aplikacji pojawi się nam nasz update_signed,

12553492524.JPG

wszystko robię jak opisałeś lecz nie umie nigdzie zaleź podpisanej czcionki update_signed gdzie robię błąd proszę o pomoc a:|

Kurcze meczę się już z tym od 4h prawie czy naprawdę nikt nie zmieniał czcionki w swoim telefonie ?? a:x

Po długich męczarniach udało się jednak tutek nie sprawdza się na Samsungu Galaxy a:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pigmej

jak zmienić rozmiar czcionki ? Nie mogę nigdzie tego znaleźć...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zezol

@UP
    Włączasz aplikacje Spare Parts wybierasz Font size i ustawiasz co tam chcesz.

Edytowane przez deus
    Nieprawidłowy cytat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pigmej

Tylko że coś nie działa...

Czcionka się zmienia tylko w "obrębie" tego okna, jak wyjdę z aplikacji i wejdę znów to czcionka jest "Normal", mimo iż ustawiłem "Large".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie niestety autosign nie podpisuje paczki z czcionkami. Tzn. wyskakuje ze wszystko poszlo pomyslnie i ze zostal utworzony plik signed_update ale na pc nigdzie go nie ma.. Jakies rady?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi