Skocz do zawartości
Luck89

Jak wywalic/ukryc z Galerii zdjecia z Picasy?

Rekomendowane odpowiedzi

Luck89

Problem prosty - chce miec w galerii tylko zdjecia, ktore robie na telefonie. Nie chce miec tam zadnych zdjec/albumow, ktore trzymam w serwisie Picasa. Niestety, po zaukpie telefonu i przypisaniu konta z gmaila wszelakie kontakty i zdjecia same pobraly sie na telefon. O ile idzie latwo ustawic by nie pokazywalo mi kontaktow z gmaila, tylko same telefoniczne, to za cholere nie idzie ukryc usunac/ukryc zdjec z picasy (a przynajmniej nie moge takiej opcji znalezc). W ustawieniach synchronizacji tez nie idzie ustawic, by pobieral np.tylko poczte, a zdjecia olewal.

Co tu robic z tym fantem?

zezol: Przeniosłem.

Edytowane przez zezol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    acho

A próbowałeś nadać tym plikom atrybut "ukryty" np. w Total Commanderze po podłączeniu fonu do kompa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A próbowałeś nadać tym plikom atrybut "ukryty" np. w Total Commanderze po podłączeniu fonu do kompa?

Android to nie Windows :P

Zapewne zdjęcia te są w jakimś folderze. Utwórz plik ".nomedia" i wrzuć go do tego folderu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    k0v4l

Właśnie w ustawieniach synchronizacji, ja jakoś mogę wyłączyć normalnie synchronizację picassy i się nie synchronizuje. Tylko poczta i kalendarz.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dexter
    Android to nie Windows :P

Zapewne zdjęcia te są w jakimś folderze. Utwórz plik ".nomedia" i wrzuć go do tego folderu.

Trochę trudno będzie wrzucić go do albumu znajdującego się w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

To wrzuc go do folderu do ktorego sie sciagaja zdjecia, logiczne? Albo w ustawieniach picasy jak podano post wyzej...

//from cegła milowa @ android 2.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    k0v4l

Ustawienia synchronizacji, kliknij na swoje konto, potem odznacz synchronizację picassy i koniec. Nie rozumiem nad czym tutaj dyskutować.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

apropo .nomedia - mi ten knif nie działa. Skillowałem galerię, uruchomiłem ponownie i obrazy ciągle są w tej galerii. Czy potrzebny jest restart fona?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Luck89

hmm, sorry ludzie, ale dalej kupa:

1) szukalem po folderach telefonu (/sdcard/..) ale nigdzie nie moge znalezc miejsca, gdzie sa trzymane te zdjecia z picasy (w DCIM ich nie ma), w folderach ukrytych tez nie widze - zna ktos dokladna sciezke? Wyzej juz nie szukalem, bo ciezko mi sie polapac w tych systemowych folderach - za duzo tego dla mnie.

2) udalo mi sie tylko znalezc folder gdzie sa trzymane miniaturki - /sdcard/Android/data/com.cooliris.media - jednak ich wywalenie powoduje tylko tymczasowe usuniecie miniaturek, jednak podpisy i miejsca albumow dalej zostaja, a po wlaczeniu neta znow sie same pobieraja. .nomedia tez nie pomaga w tym miejscu.

3) k0v4l - nie wiem, co ty masz za wersje andka, ale ja jestem dosyc swiezy i na razie dzialam na tym co mi Plus dostarczyl, a wiec zwykly, brandowany niemodowany/flashowany/rootowany itd. Android 2.1

Tak wiec, prosze - napisz krok po kroku, jak wylaczyc ta glupia synchronizacje, bo nie czaje:

- wchodze w Ustawienia -> Konta i synchronizacja

synch1.png

- klikam na mojekonto@gmail.com

synch2.png

jak widac nie ma zadnych "ptaszkow", by zaznaczyc, co sie chce synchronizowac, a co nie. Przytrzymanie przycisku nic nie daje. Klikniecie rozpoczyna synchronizacje. Pod klawiszem menu dostepna tylko opcja "Synchroznizuj teraz":

synch3.png

Tak wiec, gdzie wylaczyc, ta synchronizacje picasy? Bo ja nie czaje. W Galerii tez nie da rady ani usunac tych zdjec, ani jakos ukryc, poprostu nic nie idzie zrobic:

synch4.png

Edytowane przez pan_żabka
    Dodanie spoilerów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hmm, sorry ludzie, ale dalej kupa:

1) szukalem po folderach telefonu (/sdcard/..) ale nigdzie nie moge znalezc miejsca, gdzie sa trzymane te zdjecia z picasy (w DCIM ich nie ma), w folderach ukrytych tez nie widze - zna ktos dokladna sciezke? Wyzej juz nie szukalem, bo ciezko mi sie polapac w tych systemowych folderach - za duzo tego dla mnie.

2) udalo mi sie tylko znalezc folder gdzie sa trzymane miniaturki - /sdcard/Android/data/com.cooliris.media - jednak ich wywalenie powoduje tylko tymczasowe usuniecie miniaturek, jednak podpisy i miejsca albumow dalej zostaja, a po wlaczeniu neta znow sie same pobieraja. .nomedia tez nie pomaga w tym miejscu.

3) k0v4l - nie wiem, co ty masz za wersje andka, ale ja jestem dosyc swiezy i na razie dzialam na tym co mi Plus dostarczyl, a wiec zwykly, brandowany niemodowany/flashowany/rootowany itd. Android 2.1

Tak wiec, prosze - napisz krok po kroku, jak wylaczyc ta glupia synchronizacje, bo nie czaje:

- wchodze w Ustawienia -> Konta i synchronizacja

- klikam na mojekonto@gmail.com

jak widac nie ma zadnych "ptaszkow", by zaznaczyc, co sie chce synchronizowac, a co nie. Przytrzymanie przycisku nic nie daje. Klikniecie rozpoczyna synchronizacje. Pod klawiszem menu dostepna tylko opcja "Synchroznizuj teraz":

Tak wiec, gdzie wylaczyc, ta synchronizacje picasy? Bo ja nie czaje. W Galerii tez nie da rady ani usunac tych zdjec, ani jakos ukryc, poprostu nic nie idzie zrobic:

No to nie jest tak kolorowo.

Na JM2 można "ptaszkować" poszczególne synchronizacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi