Skocz do zawartości
Luck89

Jak wywalic/ukryc z Galerii zdjecia z Picasy?

Rekomendowane odpowiedzi

Dexter

Właśnie o to chodzi, że telefon pobiera jedynie w trakcie wyświetlania te zdjęcia z picasy, ale wg flup-a jest inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

No to mozna na PC w ustawieniach gmail usunac powiazanie pisassy. Jak gmail nie bedzie z nia powiazany to ci nie bedzie sie ona synchronizowala.

Szukaj w ustawieniach konta gmail, lub picasy, juz nie pamietam gdzie ale widzialem ze mozna to ustawiac.

//from cegła milowa @ android 2.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Luck89

flup - przewertowalem ustawienia zarowno w gmailu jak i picasie, ale nigdzie czegos takiego nei znalazlem ;/

hmm, tak wiec problem nadal nierozwiazany :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może nie rozumiem problemu, ale przy włączonej autosynchronizacji (ptaszek zielony się świeci) klikając na nasz_login@gmail.com w zakładce "Zarządzaj kontaktami" ( screenshoty lucka z poprzedniej strony ) można odznaczyć poszczególne elementy takie jak: kontakty, gmail, kalendarz, picasa web album. Sprawa wygląda inaczej gdy Autosynchronizacja jest wyłączona (ptaszek się nie świeci na zielono)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zezol

Rozwiązanie jest proste i banalne.

1. W Ustawieniach w "Konta i synchronizacja" zaznacz "Autosynchronizacja".
    2. Poniżej wejdź w ustawienia swojego konta Google.
    3. Odznacz "Synchronizuj Picasa Web Albums"
    4. Wróć do poprzednich ustawień i odznacz autosynchronizację.

Przed odznaczeniem autosynchronizacji zostawiłeś zaznaczoną Picasę a po odznaczeniu autosynchr. już nie mogłeś tego zrobić ;)

Szkoda tylko, że większość w tym temacie nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Jedynie @Klops zrozumiał jakoś problem, choć nikt tego nie zauważył ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

no to Koval o tym napisał w 4 poście, tylko autor twierdził że w jego sofcie się nie da :) a nie mogł tego odznaczyć bo mial, wyłączoną synchronizację? to jakim prawem mu się picassa synchronizowała. Ale ja nie wiem bo u mnie na Milestonce nie ma takiej opcji w synchro (tylko: kalendarz,kontakty,i maile)

a powiązania picassa>google pomyliło mi się youtube>google. Picassa jedank musi być z google. Denerwujące to.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Luck89

o losie, no jakie to bylo proste :D Dokladnie tak jak napisal Klops i Koval! :zdrowko:

Dopiero po "zaptaszkowaniu" autosynchronizacji, pojawiaja sie ptaszki przy ustawieniach konta, co chce synchronizowac, a co nie. Dosyc to paradoksalne, bo myslalem, ze wylaczajac autosynchronizacje, wylacza mi wszystko (a fotki nadal byly), a dopiero po jej wlaczeniu, moge wylaczyc poszczegolne uslugi jak zdjecia, kontakty itd. :D

Dzieki panowie - problem solved.

:zdrowko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dratek

Witam. Mam pytanie co zrobić żeby zdjęcia z Picasa nie wyświetlały mi się w telefonie w galerii ? Próbowałem je usunąć z telefonu, ale nie ma opcji usuń :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odchacz synchronizację z Picasa Web Album w Ustawienia/Konta i synchronizacja/[Nazwa Konta]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dratek

Nie mogę odznaczyć. Jedynie zsynchronizować :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi