Skocz do zawartości
StagG

Tagi NFC dla S3 - jakie, i skąd?

Rekomendowane odpowiedzi

StagG

Nie znalazłem pytania w faq dla s3, więc postanowiłem założyć wątek.

Na dniach powinienem mieć wreszcie s3, i chcę się przygotować. Na allegro można znaleźć masę tagów NFC. Jedne tanie, drugie drogie. Z tego co wyczytałem, jedne z nich są jednokrotnego zapisu, a inne - jak płyty dvd-rw - wielokrotnego zapisu. A więc:

1. Jak rozpoznać, czy tag jest jedno- czy wielokrotnego zapisu?

2. Na aukcjach sprzedawcy podają wielkość pamięci tagu - ile dobry tag powinien mieć pamięci? (by np.: włączyć gps, wyłączyć wifi, zmienić jasność ekranu i włączyć 2 apki?)

3. Mimo wszystko allegro nie wydaje mi się dobrym źródłem tego akcesorium - gdzie najlepiej kupować tagi? Macie jakis sklep godny polecenia?

4. Wolę się upewnić. Wszystkie tagi korzystają z tej samej technologii, więc np. tagi dla xperii S będą działać bez problemu z S3? :oczy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Filo1

jeszcze jak można to doczepię swoje pytanie dot NFC

Czy da się połączyć jakoś kartę przejazdową z telefonem?

Czyli używać telefonu jako przejazdówki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    StagG

Tak znam to rozwiązanie, nawet szykuję się do zrobienia filmiku jak "wyjąć" ten moduł NFC z karty, bo jest to banalne. Powstanie on jak tylko otrzymam s3'kę.

Ale to nie rozwiązanie, przecież nie zamówię z banku 20 kart by wyciąć moduł, bo pomyślą, że jestem idiotą (kto normalny zamawia i zastrzega x kart pod rząd?) :muqq:

A jest dużo fajnych samoprzylepnych tagów w kształcie monety, pytanie które kupić :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Odnośnie postu #1.

Ad 1. Pierwsze słyszę o jedno i wielokrotnym zapisie, z tego co wiem to raczej każdy jest wielokrotnego. Chyba, że go zablokujesz celowo.

Ad 2. Powiem tak. Co do samej pojemności to jedno polecenie to jakieś 4 bajty (np: wyłączenie WIFI), także możesz tego naładować MULTUM.

Ad 3. Na allegro ze spokojem. Kupiłem u tego kolesia kilka sztuk (TAGI NFC /NTAG203/ NOKIA-SAMSUNG-MOTOROLA /NADRUK1 (2542382486) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.) jestem mega zadowolony, tagi doszły z Irlandii po 3 dniach, facet bardzo komunikatywny (kupuję masę rzeczy na allegro i dawno takiego nie spotkałem, kontakt pierwsza klasa).

Ad 4. Tak.

Dopiero po kupnie tagów NFC zdałem sobie sprawę, jak bardzo te maleństwa są przydatne w prze konfigurowaniu telefonu. Wychodząc z domu potrzebuję innych ustawień niżeli jestem w domu, także jedno muśnięcie i problem z głowy. Sprawnie i szybko.

Kilkanaście+ opcji na jeden tag to nie problem. Do programowania używam NFC Task Launcher, bardzo prosty w obsłudze do tego możliwość pracy z kombajnem jakim jest Tasker.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    StagG

Dzięki za info i polecenie sprzedawcy.

Co do zapisu - o tym, że są tagi jedno i wielokrotnego zapisu dowiedziałem się czytając jakiś tam art o wykorzystywaniu kart z paypass/paywave jako tagów - tam, poza wzmianką, że chipy z kart są jednokrotnego zapisu była również informacja, że są jakieś tanie chińskie wersje na które można zapisać polecenia tylko raz... nvm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    khan

Co do rozwiązania związanego z kartami paypass jedno pytanie: można czy nie można ich użyć jako taga nfc? Przyznam, że próbowałem i nie mogę go ani wyczyścić ani tym bardziej zapisać, a w postach wyżej jest i opisana ta metoda i filmik z youtube. Jak to jest w końcu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

One sa read only. Tylko do odczytu. Nie możesz zmienić ich zawartości. Na filmie prezentuje aplikacje która nie zmienia zawartości nfc taga tylko na podstawie numeru tego taga wywołuje zdarzenie. Po prostu aplikacja po konfiguracji pamięta że ten tag robi to i to.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam 3 pytania.

Jak konfiguruje się takie tagi, za pomocą jakiejś aplikacji z telefonu ?

Czy taki tag działa w 2 strony? Przykładowo wchodzę do domu, włącza się WI-FI. Potem wychodzę i WI-FI się wyłącza czy potrzeba już następny tag ?\

Trochę z innej beczki: Czy w SGS 3 da radę powiązać swoją kartę kredytową z telefonem tak jak jest W Galaxy Nexus ? (NP. płacenie w McDonald).

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    conti

Kol BiONIGMA podał jakie narzędzię służy do konfiguracji tag'a to NFC Task Launcher. Taki tag działa w jedną stronę, więc musisz mieć drugi aby ustawił inny profil. Nie da się powiązać karty kredytowej. ING z tego co wiem rozpoczął testy płatności poprzez NFC ale trochę na innej zasadzie, mianowicie poprzez SDmicro z modułem NFC. BZ WBK przeprowadza z ORANGE testy. INTELIGO dawn z ERĄ, a obecnie T-Mobile przeprowadzał testy.

Do kwestii płatności pewnie powrócimy w niedalekiej przyszłości, bo z tego co widać to jakoś ślamazarnie to idzie.

Edytowane przez conti

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi