Skocz do zawartości
StagG

Tagi NFC dla S3 - jakie, i skąd?

Rekomendowane odpowiedzi

Aha, rozumiem. A co z tym goolge wallet ? Kiedyś planowałem zakup galaxy nexusa i tam dało rady powiązać kartę z telefonem i płacić nim np. w mcdonald.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eathan
    Taki tag działa w jedną stronę, więc musisz mieć drugi aby ustawił inny profil

A ponowne zeskanowanie tego samego tagu jak jest traktowane? Nie może wykonać drugiej akcji np. wyłączającej dany profil? Zdaje się do tego może służyć Switch w NFC Tag Launcher.

Edytowane przez eathan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    conti
    Aha, rozumiem. A co z tym goolge wallet ? Kiedyś planowałem zakup galaxy nexusa i tam dało rady powiązać kartę z telefonem i płacić nim np. w mcdonald.

Ale to w USA - jak narazie ;)

eathan, masz rację trzeba użyć "switch" i nawet to działa tylko trzeba uważać na wagę pliku nie może przekroczyć 130 bajtów bodajże :)

Edytowane przez conti

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sorki ze sie tak wtrace ale tak sledze watek bo mnie to ciekawi i dorzuce od siebie ze z tego co rozumiem to nie da sie placic tel jeszcze. A ja pracuje w KFC i powiem wam ze nie wiem jak to jest ale goscie przychodza coraz czesciej z tel (roznymi nie wiem jakie dokladnie modele ale jakis i phone i inne jeszcze) wlaczaja tam jakas aplikacje i placa telefonami... no serio;-)))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    StagG

może mają naklejkę zbliżeniową przyklejoną od strony wewnętrznej do tylnej klapki?

Jak następny gość będzie tak płacić, to zagadaj go ;>>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wlasnie wiem o tej naklejce i niektorzy maja inni co tylko przykladaja to zwykla karte pod klapka :E ale bylo kilku takich co mowilo ze aplikacje instaluje i jest git;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    conti

Może to są akurat te szczęśliwe osoby które dostąpiły zaszczytu testowania płatności poprzez NFC w Polsce ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wlasnie wiem o tej naklejce i niektorzy maja inni co tylko przykladaja to zwykla karte pod klapka :E ale bylo kilku takich co mowilo ze aplikacje instaluje i jest git;-)

w Polsce zaden bank, poza testami, nie daje mozliwosci platnosci za pomoca technologi NFC. Jesli ktos placi w ten sposob to:

1. jest testerem ktoregos z bankow (np mBank)

2. ma naklejke pod klapka albo na niej (tutaj kazdy moze taka sobie zalatwic np w BZWB)

3. upchnal karte zblizeniowa pod klapke bo i takich cwaniakow widzialem

4. posiada konto w kraju, w ktorym banki oferuja taka mozliwosci i dzieki temu moze placic

5. ponoc krazy ROM, ktory omija ograniczenia w Polsce i na zrootowanym telefonie mozna to wykombinowac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ginger

post-34770-14255709681538_thumb.png

Działa, wystarczy root. W moim przypadku to HTC 1 X, ale podejrzewam, że na SGS3 nie będzie z tym żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi