Skocz do zawartości
StagG

Tagi NFC dla S3 - jakie, i skąd?

Rekomendowane odpowiedzi

Ginger, jak nazywa się ta apka do płatności NFC, której zrzut ekaranu jest w powyższym poście?

Google Wallet...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eathan

Ginger, Google Wallet nie jest dostępne z polskiego marketu. Rozumiem jednak, że jak mam roota, zdobędę aplikację to mogę podpiąć pod nią polskie karty i korzystać bez problemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak w formie ciekawostki.

Rozmawiałem z przedstawicielem ING Bank Śląski.

Pytałem o transakcje Google Wallet.

Transakcje które są realizowane za pomocą telefonu z NFC, ze skonfigurowanymi kartami z kodem CVC są traktowane jako transakcja kartą, a co za tym idzie nie jest pobierana opłata za kartę jeśli transakcje bezgotówkowe przekraczają 100zł/miesiąc.

Ponadto nie jest naliczana prowizja nawet jeśli pieniądz przechodzi przez USA i jest rozliczany USD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    StagG

Hmm podwójne przewalutowanie.... wydaje się mało opłacalne.

btw, a powiedział Ci, czy taka transakcja jest traktowana jako płatność internetowa? Z 5% cashbackiem może nie byłoby aż tak źle :muqq:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ginger
    Ginger, Google Wallet nie jest dostępne z polskiego marketu. Rozumiem jednak, że jak mam roota, zdobędę aplikację to mogę podpiąć pod nią polskie karty i korzystać bez problemu?

Nie jest dostępne, ale nawet z Market Enablerem oficjalna aplikacja wyrzuca błędy. Trzeba ściągnąć stąd Region / Device / Root Patched Google Wallet APK (1.5-R75-v6) - Android Software - MoDaCo , podrzucić na system/app, zmienić uprawnienia na RWRR, podmienić dane w build.prop (w wątku jest opisane co i jak), włączyc, uruchomić prepaid google, dostać $10, wrócić do oryginalnego build.prop i można korzystać. W żabce działa, ale wczoraj próbowałem zapłacić w osiedlowym sklepie. Terminal wyglądał inaczej i już transakcji nie przyjęło. Co do doładowania to niestety nie zadziała z żadną polską kartą, trzeba mieć zweryfikowany adres w USA. Dlatego póki nie będzie jakiejś fajnej opcji doładowania, odpuszczam temat po wydaniu 10 dolców :PP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eathan

Wszystko jasne, chyba odpuszczę bo za skoro są problemy i nie działa na dłużej to nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    heban

zakupilem pare tagow od goscia polecanego pare postow wyzej, facet oki faktycznie godny polecenia , uzylem apki nfc task launcher i zaprogramowalem taga jako switch coby wlaczal i wyl bluetootha ...oki dziala, ale tylko wtedy gdy ekran jest wlaczony i niezblokowany, coz troche to mniej funkcjonalne niz liczylem , bo chchialem po wejsciu do auta poprostu bezwiednie polozyc na polce tel i mial sie bluetooth wlaczyc a tu klops trzeba bedzie pamietac coby tel wl i odblokowac, macie jakis pomysl na to??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eathan

Podobno są jakieś modyfikacje do romów, które rozwiązują problem konieczności odblokowania telefonu. Pytanie tylko czy to jest bezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

eathan,

Póki nie ma Google Wallet dla Polski, jako takiego żeby to działało i żeby każdy umiał sobie zapłacić przez NFC to tak, jest to bezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi