Skocz do zawartości
StagG

Tagi NFC dla S3 - jakie, i skąd?

Rekomendowane odpowiedzi

xtmp
    A ja mam takie pytanie. Jeśli zaprogramuję kartę z banku z NFC, to czy dalej będzie można nią płacić zbliżeniowo? CZy jak ją już zaprogramuje na jakąś tam czynność to będę mógł wykonywać tylko ją a płatności nie będą możliwe?

Nie zaprogramujesz karty z banku. Każdy tag po ustaleniu docelowej treści można zablokować przed dalszym zapisem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    conti

Można natomiast wykorzystać karty bankowe do wywoływania określonych zadań, do tego nadaje się NFC Re Tag https://play.google.com/store/apps/details?id=com.widgapp.NFC_ReTAG_FREE&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS53aWRnYXBwLk5GQ19SZVRBR19GUkVFIl0.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W kółko powtarza się to samo już pokazywalem filmiki u siebie na kanale jak to wyglada przy pomocy kart bankomatowych.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sonny

Jeśli chodzi o kwestie NFC to serdecznie polecam te filmiki wyjaśniają bardzo wiele kwestii w sposób prosty i przyjazny :)

Miłego oglądania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    StagG

Takie noob-friendly te filmiki. Za wiele nowego to się nie dowiedziałem, ale facet poruszył temat profili, które prawdopodobnie pomogłyby mi rozwiązać problem, ale... co jeśli ja jestem na stocku, i nie widzi mi się zmiana romu? :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nenesz

Noob-friendly , powiadasz, a nie zadałeś sobie tyle trudu aby te filmiki obejrzeć. Jak byś to zrobił to dowiedziałbyś się że jest możliwość zrobienia tego na stockowym romie

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    StagG

Zadałem sobie trud, ale nie obejrzałem do końca. 10min gadać jak zrobić vcard... masakra >.<

nvm, zrobię sobie profile w taskerze i przypiszę do taga.

"pzdr"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wolfrl

Gdzieś w necie wyczytałem, że:

1. naklejki zabezpieczające w sklepach (te co powodują piszczenie przy bramkach) to RFID

2. NFC to ta sama technologia co RFID, tyle że z mniejszym zasięgiem

Ciekawe, czy dałoby się taką naklejkę jakoś wykorzystać do NFC? :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć,

tak czytam sobie o tych tagach i jedno wydaje mi się bez sensu: po co zapisywanie czegokolwiek na tagu. Nie działa to czasem tak, że każdy tag ma swój unikalny nr i telefon tylko go odczytuje, a operacje do wykonania zapisywane są w telefonie? Obrazowo: odczytałem nr 1 - wykonuję sekwencję poleceń 1, odczytałem 2 - wykonuję polecenia z pozycji 2. Ma ktoś jakieś potwierdzone dane dotyczące działania tagów NFC? Jakaś strona?

Jarecki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szpak

Nie wiem o jakie potwierdzone dane Ci chodzi ale ja używam Tagów na co dzień i działają. Np jeden w pracy mam na kieszonce-przykładam wł. się latarka(szybciej i prościej chyba się nie da,a na tym mi zależało) Kolega przystawił swoją S3 i też mu zadziałała latarka którą też ma zainstalowaną. Dodam że nie miał instalowanego żadnego programu do obsługi czy programowania tagów. Tak więc tag działa nie tylko na tym telefonie na którym został zaprogramowany, jeśli o to Ci chodziło.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi