Skocz do zawartości
StagG

Tagi NFC dla S3 - jakie, i skąd?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

tak czytam sobie o tych tagach i jedno wydaje mi się bez sensu: po co zapisywanie czegokolwiek na tagu. Nie działa to czasem tak, że każdy tag ma swój unikalny nr i telefon tylko go odczytuje, a operacje do wykonania zapisywane są w telefonie? Obrazowo: odczytałem nr 1 - wykonuję sekwencję poleceń 1, odczytałem 2 - wykonuję polecenia z pozycji 2. Ma ktoś jakieś potwierdzone dane dotyczące działania tagów NFC? Jakaś strona?

Jarecki

Nie, w tym przypadku nie tak to działa, choć podobne wrażenia miał mój małżonek. Na tagu zapisywana jest informacja, której wielkość ograniczona jest pojemnością taga. Np. na tagach, których obecnie używam można zapisać maksymalnie 137 B. Dobrze widać to w NFC Task Launcher, który podaje wielkość każdego zapisanego Tasku czy profilu (ponadto boleśnie przekonałam się o tym próbując zapisać na tagu zbyt dużą informację). Można tag zaprogramować tak, aby był odczytywany tylko przez jedno, konkretne urządzenie, oczywiście wtedy taka informacja jest większa. Poza tym tagi wykorzystywane są jako gadżety reklamowe (np. zawierające url do strony firmy, etc), jaki więc byłby sens przypisywania ich działania do konkretnego urządzenia?

Nie wiem, czy moje wyjaśnienia uznasz za wystarczająco potwierdzające ;).

Edytowane przez WithoutName

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    StagG

nie trać kasy na tagi z 137b pamięci, lepiej zamówić sobie tagi 1024 bytowe z US,cenowo wyjdzie podobnie - ja zamówiłem tutaj: www.tagsfordroid.com i za 5 tagów, 1 brelok nfc i zestaw naklejek na nie dałem 35 zeta...

Jak powiedziałem, cenowo wychodzi podobnie,a mamy praktycznie 10x większą pamięć ;)

Send from my Samsung Galaxy S3 using Tapatalk 2 & Swype

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy jest jakiś program do odczytu zawartości TAG-a lub RFID (tzn informacji ,ciągu znaków tam pierwotnie zapisanych ),mam kilka chipów z Tesco tel je odczytuje ale ciekawi mnie co tam jest zapisane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    conti

T-Mobile przy prezentowaniu usługi MyWallet przytoczył przykład wykorzystania telefonu również jako karty dostępowej. Czy jest komuś znany sposób aby skorzystać z tej funkcjonalności w inny sposób niż korzystając z usługi MyWallet?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    StagG

2X UP

Jest taki program, pisałem o nim w dziale tutoriale, poszukaj.

Send from my Samsung Galaxy S3 using Tapatalk 2 & Swype

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Grabus
    nie trać kasy na tagi z 137b pamięci, lepiej zamówić sobie tagi 1024 bytowe z US,

Czy jesteś pewny, że pojemność tych tagów wynosi 1024 bajty a nie bity?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czy jesteś pewny, że pojemność tych tagów wynosi 1024 bajty a nie bity?

Memory Size 1,024 bytes (1KB)

wg strony WWW :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Grabus

Widziałem ten wpis na stronie jednak wolałbym to usłyszeć od kogoś kto ma, używa i sprawdził tą pojemność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wita.

Kupiłem na Allegro tagi z 137b pamięci. Fajna zabawa. teraz wsiadam do auta i odpalam Bluetooth, GPS i Navi jednym ruchem. Pasażerowie w szoku :D. Mam jednak pytanie, program do nawigacji i tak prosi o pozwolenie włączenia GPS. A funkcja switch nie potrafi wyłączyć GPS. Rozwiązał ktoś może ten problem? Oczywiście telefon ma rota i przyznane uprawnienia apce do NFC. :cool: jeszcze nie do końca rozgryzłem zależności i jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Grabus

No i tutaj się zaczynają schody.

Miałem ten sam problem, skończyło się tak, że musiałem jeszcze doinstalować: Tasker, Secure Settings, Busy Box, Helper. Tasker jest płatny, ale ani przez chwilę nie żałowałem wydanej na niego kasy.

Secure Settings jest potrzebny, żeby mieć w taskerze możliwość używania go jako pluginu.

Jednak w Secure Settings opcja sterowania GPSem uaktywnia się dopiero, po instalacji Helpera. Natomiast żeby móc zainstalować Helper trzeba mieć Busy Box.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi