Skocz do zawartości
StagG

Tagi NFC dla S3 - jakie, i skąd?

Rekomendowane odpowiedzi

disip

Warto jednak wspomnieć, że wtedy bateria leci jeszcze szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli zależy Wam na tanich (za darmo) tagach, to starczy stanąć pod Centrum Nauki Kopernik i żebrać wśród wychodzących by oddali swoje bezużyteczne dla nich przecie bilety (choć może się zdarzyć ktoś z rocznym, to pewnie nie odda). Wtedy z pomocą aplikacji np. "AnyTAG NFC Launcher" (darmowa, dostępna w sklepie play.google.com) można sobie wytapetować dywan od spodu i grać w wirtualne statki :) lub robić inne rzeczy. Osobiście używam takiej karty w aucie, gdzie po przeciągnięciu telefonem po karcie ukrytej w kutrynce przeciwsłonecznej przełącza się stan BT i WiFi na odwrotny. Szkoda tylko, że NFC nie działa przy zablokowanym telefonie, bo tak muszę go odetkać nim przeciągnę, a to przecież cenne sekundy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie używam NFC (ani Taskera) za to używam Llamy jako darmowej i wygodniejszej alternatywy Taskera do automatyzacji wielu rzeczy. Z tego co widzę, ma wbudowaną obsługę tagów NFC.

Tak tylko informuję, może ktoś zniechęcony Taskerem spróbuje z Llamą...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gda607

a czy jest możliwość aby tagi działały kiedy telefon jest zablokowany - bo np w aucie skoro mam go wyciagac z kieszeni i odblokowac to rownie dobrze moge wlaczyc BT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ gda607 Niestety, nie ma takiej możliwości (przynajmniej ja takiej nie znam i tak u mnie to nie działa) - by skorzystać z taga musisz odblokować smartfona. Ma to swoje też dobre strony, tzn. szeroko pojęte bezpieczeństwo nfc - nikt Ci nie ściągnie danych bez Twojej wiedzy (co było kiedyś możliwe) gdy masz np. ekran wyłączony/zablokowany.

A co do dalszej części zdania, to przewaga tagów nfc jest gdy się zaprogramuje wiecej niż jeden "switch" (na dane wydarzenie np.) - gdy potrzebujesz właczyć tylko np. BT to fakt. nie ma sensu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nie używam NFC (ani Taskera) za to używam Llamy jako darmowej i wygodniejszej alternatywy Taskera do automatyzacji wielu rzeczy. Z tego co widzę, ma wbudowaną obsługę tagów NFC.

Tak tylko informuję, może ktoś zniechęcony Taskerem spróbuje z Llamą...

Llama działa wyśmienicie, tylko trzeba ją okiełznać, niczym narowistego rumaka ;-)

Ale generalnie u mnie sprawdza się tak, że gdy wkładam S3 do uchwytu samochodowego,

nawet jak jest telefon wygaszony, to ekran się włącza, zdejmuje się blokada, telefon

wchodzi w tryb samochodowy i odpala aplikację 'InDrive', tam mam różne skróty,

albo parametry GPS, albo możliwość sterowania Powerampem. Zdecydowanie polecam :)

Tylko trzeba to zrobić z głową, bo czasami NFC się "odbija" parę razy.

---------- Post dołączono o 01:20 ---------- Poprzedni post napisano o 01:18 ----------

@ gda607 Niestety, nie ma takiej możliwości (przynajmniej ja takiej nie znam i tak u mnie to nie działa) - by skorzystać z taga musisz odblokować smartfona.

ROM Slim Bean 4.2, jest opcja by NFC działał również przy uśpionym smartfonie. To, plus Llama, Secure Settings i oczywiście root i możemy

ominąć wszelkie wymysły programistów Google by utrudnić ludziom życie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    r4id

Witam

Mam problem z nfc tag launcher. Zrobiłem taga by mi odpaliło bt i dany program. Bt jest włączone a program nie chce sie odpalić. Próbowałem odpalac dwa rozne programy i nic. Ktos wie gdzie moze lezec błąd?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matt23

Wiadomo coś o możliwości zakodowania biletu miesięcznego w telefon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ragalg1

@up

Nie. Jeszcze do tego nie doszli. To by było jak z placeniem przy użyciu telefonu, ale ZTM to nie Banki i jeszcze się pewnie zejdzie.

@r4 id

W tym jak to ustawiasz. Ja nie mam problemu z ustawieniem żadnego programu. Ewentualnie Napisz jaka apke chcesz wlaczyc.

Wyklikane z S3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może ktoś podesłać linka do sprawdzwonych i tanich tagów?

thx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi