Skocz do zawartości
stefek59

Alternatywne ROMy, na których działają wszystkie funkcje - tj. kamera, bluetooth, odtwarzanie wideo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małe doświadczenie w modyfikacjach (jedyna to aktualizacja andka do 2.2 przez Odina) i mam w związku z tym pytanie. Przeglądając na forum xda-developers tematy o różnych ROMach, w wielu zauważyłem informacje, że np. nie działa bluetooth, kamera, lub występują problemy z odtwarzaniem wideo. Czy jest jakaś reguła, na których ROMach działa wszystko, zależy to np. od kernela?

Z chęcią wgrałbym sobie nowy ROM, ale równocześnie zależy mi, by wszystkie funkcje telefonu działały jak trzeba. Ew., jakie ROMy możecie polecić?

Edytowane przez stefek59
Mod kazał zmienić temat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
Przydatne linki:
Pierwsze kroki na forum
Zmiana tytułu wątku
Jak poprawnie nazwać temat
dddddddddddddddd[/WARNT]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkie ROMy oparte o Androida 2.2 które znajdziesz w dziale romy i modyfikacje. Na nowszych wersjach zawsze coś nie działa, ale bez niektórych funkcji można żyć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja śmigam na Kyrillos V9.5 JPU / kernel g3mod oc - niby wszystko działa ale potrafi lapac zwiechy np przy wlaczaniu ebay, allegro, opery, itp.

Ogolnie czekam zeby pozbyc sie tego gowienka bo juz nawet nie umiem zliczyc ile raze nim tluklem o sciane bo "lekko" mnie zdenerwowal :cenzura:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmień ROM na jakiś oparty na CM 7, niebo a ziemia w porównaniu z Kyrilliosem 9,5 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zmień ROM na jakiś oparty na CM 7, niebo a ziemia w porównaniu z Kyrilliosem 9,5 :)

zgadzam się. śmigałem na Kyrillosie 9,5. Po przesiadce z branda Plusa niebo i ziemia. Ale z czasem zaczął zmulać. Wiec wgrałem Kyrillosa 10.5. Co prawda nie działa mi bluetooth, gps czasem tak czasem nie i nagrywanie wideo, ale telefon śmiga jak marzenie. No ale też w sumie już odkładam na coś nowszego :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

GPS to akurat mi na wszystkich romach chodzi bardzo słabo, wada egzemplarza albo po prostu telefon ma słaby moduł (porównanie z Xperią X8, fix u mnie łapie po 5 minutach z 6 satelit, na Xperii po 3 sekundach namierzył wszystkie satelity, testowane na nawigacji Sygic).

Bluetooth to tylko głosowe połączenie nie działa (słuchawki BT) więc jak ktoś nie korzysta to nie ma różnicy dla niego. W sumie wideo nie nagrywam prawie w ogóle więc też mi to nie przeszkadza. Ale fakt, że Kyrillos 9,5 muli bardziej im dłużej jest zainstalowany.

Ale fakt też mam odłożone na nowy, chyba będę próbować WP8 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GPS to akurat mi na wszystkich romach chodzi bardzo słabo, wada egzemplarza albo po prostu telefon ma słaby moduł
na stocku rzeczywiście fixa łapał po kilku minutach, ale na 9,5 w 30 sec max. teraz nie łapie wogóle. a co do bt to u mnie wogóle przestał się włączać po flashu 10.5. jakoś żyje, chociaż wcześniej dużo korzystałem też ze słuchawki, ale funkcjonalność cm wygrała. i zgadzam się że WP 8 może być ciekawą alternatywą dla Andka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi