Skocz do zawartości
montee248

[I9100] [JB] [4.1.2] ParanoidAndroid v.2.52

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, ale dla mnie za duża ingerencja - ikony systemowe są w stylu "shining", nie przepadam za tym. Chodzi mi o same aplikacje (gapsy) w wersji z czarnym tłem, działające z JB. Do ICS korzystałem z tego: RUJELUS22 Themes - Downloads i świetnie się sprawdzało.

szukałem i trzeba czekać aż coś będzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tak że tak naprawdę to nie bawilem sie nigdy w te cale tablet i/lub hybrid mode, czy ja dobrze rozumiem że hybrid to znaczy, ze rom wygląda normalnie a aplikacje są jak w tablecie. jak najlepiej ustawić dpi żeby to jakoś czytelnie wyglądało?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HHZ

@czarekpl545 Dokładnie tak jak myślisz, rom wygląda normalnie a aplikacje jak na tablecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arqs

Przetestowałem ten ROM. Moje wnioski:

- MHL nie działa!!! Wbrew temu co się pojawia na niektórych forach. Działa tylko i wyłącznie puszczanie filmów na telewizorze, ale to samo mam w RR 2.6.1 Można zapomnieć o zdjęciach lub używaniu menu.

- nie ma pełnej autorotacji. Dialer zawsze jest w trybie portrait gdy przychodzi połączenie, mimo zanzaczenia autorotacji w ustawieniach.

- rom jest niemożliwie ubogi. Uważam to za skrajny idiotyzm, że tuż po zainstalowaniu nie ma nawet prostego managera plików. Jeśli przyzwyczaiłeś się do wpisywania hasła do WiFi na zasadzie kopiuj/wklej to nie zrobisz tego bez połączenia przez GSM i pobrania apki, która pozwoli Ci to zrobić. Wiem, odchudzanie systemu itp. Ale trochę logiki w tym powinno być.

- ubogie funkcje dotyczące personalizacji systemu.

- funkce tabletu i określanie dla poszczególnej aplikacji DPI - dla mnie to bezużyteczny bajer. Przykładowo, gmail jest tak zrobiony, że łatwo się go obsługuje. Gdy zmienię rozdzielczość tak, że uruchomi się w trybie tabletu - to na małym ekranie traci sens i czytelność. Gdybym miał możliwość używania tego na dużym ekranie przez MHL - to byłoby użyteczne.

- po podłączeniu klawiatury BT, wyświetla podczas pisania ekranową. W Manager Keyborad nie widzi jej jako zewnętrznej. W RR 2.6.1 jest to rozwiązane idealnie - w trybie portrait i landscape mam Swype, a po podłączeniu zewnętrznej mam polską programisty (bo ją wykrywa). Nie wyświetla nigdy klawiatury ekranowej przy aktywnej zewnętrznej.

- moje osobiste odczucia - tu jest chyba najpaskudniejsze bootlogo jakie widziałem, choć to na szczęście można łatwo zmienić :)

- zalety: jest szybki. Ale nie aż tak, żebym na nim został :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HHZ

@Arqs A może zmień kernel to MHL będzie działać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    housik

Niektóre aplikacje lepiej wygladaja w tablet mode np.kalendarz youtube. W tej chwili nie ma tylko podzialu tablet i phone producenci moga przygotowac wyglad aplikacji dla poszczygolbych rozdzielczosci. Wiadomo sa tablety z 480 i 720 punktow. Dla mnie skalowanie na 240 dpi w tym ekranie jest nie do przyjecia. Slepy nie jestem szkoda miejsca na taka czcionke. Ja osobiscie uzywam 182 dpi lcd density i jest dla mnie optymalne. Ale to rzecz gustu

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie otrzymałem informację od GooMenager, że można system zaktualizować do wersji 1.991. Sądzę, że poprawi ona szybkość i stabilność romu. Mimo spostrzeżeń użytkownika Arqs to bardziej wolę ten ROM niż CM10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arqs
    @Arqs A może zmień kernel to MHL będzie działać?

Nie sądzę, na jaki?

Na tym dostarczonym z romem ani na Siyah nie było różnicy. Nie jestem pewien czy to zależy od kernela.

Testowałem zarówno 1.99 jak i 1.991 - dla mnie bez różnicy. Pewnie poprawiono drobne błędy sądząc po numerku.

Poza tym - to moje subiektywne odczucia. Niektórym nie potrzebna jest autorotacja do szczęścia a ja często używam fona w samochodzie lub na podstawce (poziomo). I mam wrażenie, że w JB jeszcze trzeba sporo dopracować. Może się to zmieni przy jesiennej premierze stockowego JB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W porównaniu do Cyanogen10 preview Build:20120820. W nim jest więcej błędów typu "aplikacja została nagle zamknięta"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    olwe

Pierwsze wrazenia:

+ jest 4.1.1 :D

- troche przycina ten 1.99, dla porowniania rr z 4.0.4 byl duzo plynniejszy,

- klawisze/ikonki czasem nie dzialaja tzn. trzeba dwa razy kliknac itp.

- blokada ekranu nie wlacza sie po 5min tak jak ustawilem, tylko odrazu po kazdym sleep

- poki co zadna aplikacja z tabletowymi ustawieniami mi nie podoba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi