Skocz do zawartości
Robo831

Wydajniejszy Multitasking na ROMy od OmenHTX. [Locked BL]

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, otóż mam sposób na zwiększenie wydajności multitaskingu, gdyż oryginalnie uruchomimy ledwo gg, tapatalk i coś włączymy to tapatalk ubije. Po tej kuracji będzie o 2x lepiej ;)

Uprawnienia ROOT niezbędne i program ROOT EXPLORER, ewentualnie zamiennik

Operacja trwa około 5 minut!

Jeśli chcesz przetestować to polecam pierwszy punkt, jeśli chcesz od razu mieć z głowy to polecam od razu przejść do drugiego.

1. - Pobieramy aplikację "Terminal Emulator" https://play.google.com/store/apps/details?id=jackpal.androidterm&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImphY2twYWwuYW5kcm9pZHRlcm0iXQ..

- Wchodzimy w Terminal Emulator i wklepujemy - su (apka poprosi o uprawnienia ROOT, potwierdzamy), a zaraz po tym wklejamy/wpisujemy - echo "1536,2560,6144,1536​0,17920,20480" > /sys/module/lowmemor​ykiller/parameters/m​infree

- Od teraz można testować, a po restarcie wartości ustawiają się na oryginalne, czyli takie jak zawsze były.

2. Jeśli się zdecydujesz wykonaj to:

- Skopiuj wartość - 1536,2560,6144,1536​0,17920,20480

- Root explorer i wejdź w ścieżkę system/etc/init.d/98tweaks i otwórz text editor'em.

- Na samym dole będzie echo 1280,2560,5120,10240​,12800,16640 > /sys/module/lowmemor​ykiller/parameters/m​infree; więc usuwamy- 1280,2560,5120,10240​,12800,16640 i wklejamy 1536,2560,6144,1536​0,17920,20480 . W taki sposób to zapisujemy, tylko tak, aby się zapisało :). Wchodzimy jeszcze raz w ten plik i jeśli będą wartości oryginalne, a nie te, które podaję to zmieniamy i zapisujemy (możliwe, że nie zaznaczyłeś mount R/O).

- EFEKT KOŃCOWY, po restarcie urządzenia! Winien być taki - post-73724-14255709407571_thumb.png

- Życzę miłego użytkowania, mnie naprawdę chodzi lepiej :)

PS. Możliwe, iż coś źle napisałem, jeśli coś odkryję to poprawię, proszę testować i chwalić się jak Wam to wyszło :). Osobiście robiłem tak na ROMach od OmenHTX Ultimate i JellyBread :).

Edytowane przez Robo831

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    K4mil

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lim.android.automemman&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5saW0uYW5kcm9pZC5hdXRvbWVtbWFuIl0.

oraz

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rs.autokiller&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5ycy5hdXRva2lsbGVyIl0.

I można samemu dokładnie ustawić każdy z 6 progów wbudowanego killera. Polecam jednak pierwsze poczytać która wartość jest od czego żeby nie zrobić w telefonie apokalipsy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brakuje tu jeszcze edytowania grup OOM, nie możność zabicia launchera itd itd

Także ja wolałbym wrzucić V6 Supercharger script niż tutaj ręcznie dodawać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

V6 robi się trochę dłużej, a tutaj prosta metoda, jak kto woli :P. Co do programów to też coś dobrego, aczkolwiek na Neo nie próbowałem, a na LG próbowałem to mało dawało (może źle robiłem). V6 muszę kiedyś wgrać i zobaczyć jak będzie hulał :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    - Skopiuj wartość - 1536,2560,6144,1536​0,17920,20480

- Root explorer i wejdź w ścieżkę system/etc/init.d/98tweaks i otwórz text editor'em.

- Na samym dole będzie echo 1280,2560,5120,10240​,12800,16640 > /sys/module/lowmemor​ykiller/parameters/m​infree; więc usuwamy- 1280,2560,5120,10240​,12800,16640 i wklejamy 1536,2560,6144,1536​0,17920,20480 . W taki sposób to zapisujemy, tylko tak, aby się zapisało :). Wchodzimy jeszcze raz w ten plik i jeśli będą wartości oryginalne, a nie te, które podaję to zmieniamy i zapisujemy (możliwe, że nie zaznaczyłeś mount R/O)

1.Na oryginalnym kernelu nie ma skryptów init.d

2.To czy coś jest w init.d zależy tylko i wyłącznie od kucharza a większość nie będzie tam miała nic, i będą się bulwersować

3.Ja postawie V6 szybciej w terminalu(nie mówiąc o script manager) niż miałbym kopiować i wklejać nawet przy pomocy RE

4.Ja polecę program RAM Manager, na MIUI v4 bardzo przydatny, i wszystko odbywa się bez ingerencji użytkownika - tylko wybrać opcję :)

Najlepiej wykupić wersję PRO za 6zł z groszami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak czy tak temat się i tak przyda komuś, komu przeszkadza multi taki słaby.

Apropo 1. Na oryginalnym ROMie, ale na ROMach od OmenHTX jest folder init.d :)

Spróbuję RAM Manager i leci piwko bo mnie zaginasz :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale temat jest "Wydajniejszy Multitasking na oryginalny kernel. *sprawdzane na ROMach OmenHTX'a*"

Oryginalny kernel nie ma wsparcia dla skryptów init.d :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xenu

kernel jest od ramu... nie rom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zakk87
    1.Na oryginalnym kernelu nie ma skryptów init.d

2.To czy coś jest w init.d zależy tylko i wyłącznie od kucharza a większość nie będzie tam miała nic, i będą się bulwersować

3.Ja postawie V6 szybciej w terminalu(nie mówiąc o script manager) niż miałbym kopiować i wklejać nawet przy pomocy RE

4.Ja polecę program RAM Manager, na MIUI v4 bardzo przydatny, i wszystko odbywa się bez ingerencji użytkownika - tylko wybrać opcję :)

Najlepiej wykupić wersję PRO za 6zł z groszami

Dziękuję Ci za RAM Manager, wczoraj na trybie balanced telefon zgasł i po włączeniu wpadł w bootloop. Musiałem od nowa postawić partycję /system... Nie wiem co się stało, ale od kilku tygodni używam MIUI a nic takiego w międzyczasie mi się nie przytrafiło...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, to bardzo dziwne bo nawet sam Zdunex go polecał

@Robo831

Widzę że edytowałeś temat, i poradnik jest na zablokowany BL, ale w takim razie zadowalasz się placebo - jak już wcześniej pisałem, oryginalny kernel nie odpala żadnych skryptów ;)

Pierwszy punkt będzie ok, ale po restarcie jest jak było.

Musisz w takim wypadku używać jakiegoś zewnętrznego programu np. Script Manager i żeby to on zajmował się skryptami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x