Skocz do zawartości
Gregs

UWAGA !!! CWM.zip niebezpieczny.

Rekomendowane odpowiedzi

Gregs

Zastanawiałem się gdzie umieścić ten wątek i postanowiłem zamieścić go w tym dziale, ponieważ chcę aby wszyscy rootujący swoje Notki i modyfikujący ROM-y to przeczytali. Wszystko się przewróciło do góry nogami. Okazuje się, że prawdopodobnie przyczyną uceglenia jest tzw. tymczasowe dotykowe recovery - CWM.zip. Nie pomaga nawet "bezpieczny" AbyssNote kernel. Wygląda na to, że musimy zrezygnować z tego wygodnego narzędzia.

Tu jest link do oryginalnego wątku: Warning about CWM.zip (temporary/Toch recovery) - MUST READ - xda-developers .

Zapraszam do dyskusji i własnych spostrzeżeń (dla bezpieczeństwa własnego i pozostałych użytkowników forum).

Edytowane przez Gregs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AdamR

Co to znaczy czasowe recovery?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Jak napisałem. CWM.zip (fake recovery). Poprawię na "tymczasowe dotykowe recovery". Używany często w celu rootowania stockowych ICS. Metoda polegała na wgraniu w stockowym recovery pliku CWM.zip, a następnie na wgraniu superSU.zip. Teraz okazało się, że CWM.zip prawdopodobnie jest przyczyną bricka.

Edytowane przez Gregs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jak użyłem tego sposobu i na razie wszystko jest ok to co? Jak spróbuję zrobić wipe z poziomu ustawień to będzie brick?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Najpierw zainstaluj z AndroidMarket apkę eMMC check. Przetestuj swój telefon. Ona pokaże czy masz trefny chip i przetestuje pamięć telefonu. Na xdadevelopers ostrzegają przed używaniem CWM.zip. Zalecają instalację zrootowanego kernela za pomocą PC Odin i usunięcie trójkąta TriangleAway.

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez Gregs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Test "Check Memory" przeszedł pomyślnie ale pod "Brick Bug ?" jest napisane "YES. Insane chip". Rozumiem, że mojego Note'a to jeszcze nie dopadło ale mam podatny na buga chip. Na chwilę obecną mam roota z tego CWM, to co polecacie: zostawić tak jak jest (a jest dobrze) czy lepiej wgrać zrootowany kernel (jak tak to skąd go pobrać pod LRK?) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam tak samo - "YES .Insane chip" - mam chip do bani ? , co to właściwie oznacza dla mnie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AdamR

póki co z tego co wiem każdy kto sprawdza tą aplikacją ma dodatni wynik temat ten wyczytałem jakieś parę tygodni temu na innym forum i wtedy też sprawdziłem i okazało się, że mam chip do bani tak więc nie wiem o co chodzi teraz znowu w między czasie wgrałem sporo romów i jest oki.

najlepsze jest to, że znowu prawdopodobnie jest coś za coś odpowiedzialne wcześniej było co innego teraz co innego póki nie stwierdza konkretnie nie ma co straszyć ludzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak samo jak Adam też sporo romów przeleciało przez Notka i nic się nie dzieje .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AdamR

Wiesz chodzi mi o to, że faktycznie jakiś czas temu była spora "fala" ucegleń nota jednak stworzono jakieś procedury wgrywań nowych romów co do których się wszyscy trzymamy i jakoś to idzie już nie słyszy się o ucegleniach więc nie widze powodu aby ponownie straszyć ludzi słowami "prawdopodobnie to odpowiada...." póki się czegoś nie potwierdzi ostatecznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi