Skocz do zawartości
Gregs

UWAGA !!! CWM.zip niebezpieczny.

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz chodzi mi o to, że faktycznie jakiś czas temu była spora "fala" ucegleń nota jednak stworzono jakieś procedury wgrywań nowych romów co do których się wszyscy trzymamy i jakoś to idzie już nie słyszy się o ucegleniach więc nie widze powodu aby ponownie straszyć ludzi słowami "prawdopodobnie to odpowiada...." póki się czegoś nie potwierdzi ostatecznie

Zgadzam sie z kolega. Sam uceglilem Note'a, ale tylko dlatego, ze zaczalem sie "bawic" w dotykowym CWM. Kiedy telefon wrocil z serwisu, wgrywalem ponownie roota przez CWM, tak jak opisano w instrukcji i nic sie nie stalo.

Nie panikujmy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaraz zaraz ale na forum wiele razy było powtarzano że przy wgrywaniu nowego romu na ICS i nie tylko często stosuje się metodę : Abyss - reboot recovery - full wipe - flash new rom i często w tej metodzie podawano

że jest to AbyssNotekernel42CWTouchCustomLogo a więc dotykowy .Więc jak to jest ?????

Zawsze wgrywam na tym Abyss-ie dotykowym i puki co wszystko jest ok .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AdamR

teraz w zasadzie można także wgrywać bezpiecznie używając nowych speedmod tym bardziej nie wiem po co takie informacje wypuszczać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs
    teraz w zasadzie można także wgrywać bezpiecznie używając nowych speedmod tym bardziej nie wiem po co takie informacje wypuszczać
    Tylko po to, żeby nie mieć bezsensownych problemów. Czasami do nowych stockowych ROMów na początku brak jest zrootowanych, bezpiecznych kerneli i ludzie używają CWM.zip, aby wstrzyknąć superSU. Jak komuś się uda 50 razy to fajnie, ale za 51 razem może być zdziwko i brick. Sam to przeszedłem i dwa dni mi zeszło, żeby podnieść mojego Note (ze stratą 3,5 gigabajta pamięci). W CWM.zip wgrałem Abyss kernel i full wipe, a potem cegła. Nikt nikogo tutaj do niczego nie zmusza. Ten wątek jest tylko po to, żeby zwrócić uwagę na problem i poczytać wątek z dnia 02.08.2012 (czyli dość świeży) na xdadevelopers, w którym wypowiadają się zgodnie: dr.ketan, chasmodo, Entropy512 i inni. Jak ktoś uważa, że Oni się nie znają i panikują, to życzę mądralom dużo zdrowia i dobrego samopoczucia (aż do pierwszego bricka).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AdamR
    Tylko po to, żeby nie mieć bezsensownych problemów. Czasami do nowych stockowych ROMów na początku brak jest zrootowanych, bezpiecznych kerneli i ludzie używają CWM.zip, aby wstrzyknąć superSU. Jak komuś się uda 50 razy to fajnie, ale za 51 razem może być zdziwko i brick. Sam to przeszedłem i dwa dni mi zeszło, żeby podnieść mojego Note (ze stratą 3,5 gigabajta pamięci). W CWM.zip wgrałem Abyss kernel i full wipe, a potem cegła. Nikt nikogo tutaj do niczego nie zmusza. Ten wątek jest tylko po to, żeby zwrócić uwagę na problem i poczytać wątek z dnia 02.08.2012 (czyli dość świeży) na xdadevelopers, w którym wypowiadają się zgodnie: dr.ketan, chasmodo, Entropy512 i inni. Jak ktoś uważa, że Oni się nie znają i panikują, to życzę mądralom dużo zdrowia i dobrego samopoczucia (aż do pierwszego bricka).

nikt tu nie twierdzi, że oni się nie znają i daruj sobie kwestie typu ...życze mądralom... sam napisałeś pierwszy post w takim tonie jak by nie wiadomo co się teraz działo, używając słów typu .... Wszystko się przewróciło do góry nogami. mogłeś napisać spokojnie aby ludzie uważali ponieważ nowi użytkownicy tego forum na pewno się przestraszyli

Edytowane przez AdamR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Tylko dlatego tak napisałem, żeby użytkownicy Notek nie myśleli, że mogą bezkarnie sobie wgrywać custom ROMy. Dotychczas wszyscy uważali, że po wgraniu w fake recovery i AbyssNote kernel są zupełnie bezpieczni. Jak się obecnie okazało nie jest to do końca prawdą. Jak piszą na xdadevelopers wgrywanie jakiegokolwiek pliku zip (oczywiście w Fake Recovery) może być przyczyną bricka.

Żeby podsumować temat proponuję poczytać wątek: http://forum.android.com.pl/f168/naprawa-telefonu-kta-ry-za-apaa-bricka-na-romie-ics-z-linii-4-0-4-a-200674/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AdamR
    Tylko dlatego tak napisałem, żeby użytkownicy Notek nie myśleli, że mogą bezkarnie sobie wgrywać custom ROMy. Dotychczas wszyscy uważali, że po wgraniu w fake recovery i AbyssNote kernel są zupełnie bezpieczni. Jak się obecnie okazało nie jest to do końca prawdą. Jak piszą na xdadevelopers wgrywanie jakiegokolwiek pliku zip może być przyczyną bricka.

Żeby podsumować temat proponuję poczytać wątek: http://forum.android.com.pl/f168/naprawa-telefonu-kta-ry-za-apaa-bricka-na-romie-ics-z-linii-4-0-4-a-200674/

jak dla mnie ten właśnie cytat powinien znajdować się w 1 poście

Pozdrawiam

Edytowane przez AdamR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Poprawione.

Dlatego napisałem "mądrale", bo zauważyłem posty gdzie niektórzy piszą, że wiele razy wgrywali custom ROMy na Fake Recovery i nic się nie stało.

Dla jasności: rootowanie stockowego ICS przez Fake Recovery (wgrywanie superSU) też może być przyczyną bricka. Jak komuś się udało, to niech tego lepiej nie powtarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gregs - "mądrale" - proszę ????

Ja nie podważam wiarygodności ludzi z XDA tym bardziej że się 100-razy lepiej znają ode mnie. Pisałem o tym nie chwaląc się tym

tylko stwierdzałem fakt jaki do tej pory istniał .

Mimo wszystko browar za temat i ostrzeżenie :)

Ps : Przydał by się opis-tutek bezpiecznej metody flesh-owania w przypadku Notka po uwzględnieniu tego tematu .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs
    Przydał by się opis-tutek bezpiecznej metody flesh-owania w przypadku Notka po uwzględnieniu tego tematu .
    .

Krótka piłka: Zamiast CWM.zip i suprerSU.zip w recovery, wrzucamy za pomocą PC Odin na stockowy ROM ICS custom kernel z rootem i CWM dla danego ICS (są na xda developers). Mamy ICS z bezpiecznym kernelem i żółty trójkąt oraz nabity licznik flaschowań. Jak komuś to przeszkadza ściąga TriangleAway.apk i uruchamia. Po tych zabiegach mamy wyzerowany licznik, brak żółtego trójkąta, bezpieczny kernel z rootem, CWM i możemy bezpiecznie robić backup, full wipe, instalować ROMy.zip i inne "fikołki".

Powodzenia.

P.S. Widzę, że zabolał zwrot "mądrale", ale trochę się zdenerwowałem lekceważącym podejściem do tematu bricka. Po takich postach pewnie mogą się znaleźć nowi użytkownicy, którzy będą chcieli spróbować prostej metody (CWM.zip i AbyssNote kernel.zip), a to jest najprawdopodobniej przyczyna ostatniego masowego wysypu bricków (sam straciłem po takim zabiegu dwie noce, żeby moja Notka zmartwychwstała- stało się to tydzień przed "nowym odkryciem przyczyny bricków").

Przepraszam wszystkich urażonych zwrotem "mądrale".

Edytowane przez Gregs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi