Skocz do zawartości
Gregs

UWAGA !!! CWM.zip niebezpieczny.

Rekomendowane odpowiedzi

jeeep

Ja się dziwie tylko tym którzy wgrywają stockowe roomy a potem starają się rotować a potem płacz.Posiadam Note od zawsze i nigdy się nie skusiłem na stocka.Jest tyle fajnych developerskich roomów.Uważam że trzeba się zastanowić i wybrać co mi potrzeba.:zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

No tak, ale podejrzewam, że teraz nowe Note są już z zainstalowanym "fabrycznie" ICS i trzeba jakoś tego pierwszego CWM i Roota zainstalować. I tu mogą być problemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problemy wynikają tylko i wyłącznie z lenistwa ludzi. Zdaję sobie sprawę, że instalacja 3 plikowego GB, a potem na niego jedno plikowego GB KKA w celu zrootowania jest bardziej czasochłonne niż nowsze metody, ale jest zdecydowanie bezpieczniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ActiveX

Te operacje wyżej wymienione zajmują około 40 minut . Dwa razy musiałem to zrobić... A tak to root zawsze zostawał . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Problemy wynikają tylko i wyłącznie z lenistwa ludzi. Zdaję sobie sprawę, że instalacja 3 plikowego GB, a potem na niego jedno plikowego GB KKA w celu zrootowania jest bardziej czasochłonne niż nowsze metody, ale jest zdecydowanie bezpieczniejsze.

Ja wgrywam LC1 trzyplikowy a następnie cf–root. Robie cos źle?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AdamR

Wszystko oki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs
    Ja wgrywam LC1 trzyplikowy a następnie cf–root. Robie cos źle?

Te kernele są bezpieczne: Notecore, Speedmod, CF root kernel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co mi się wydaje to kernel CF-Root jest bezpieczny od 5.6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Przed chwilą rozmawiałem z Panią na infolinii CCS Piaseczno. Powiedziała, że naprawa będzie trwała "bite" 2 tygodnie, bo mają bardzo duży wysyp telefonów do naprawy. Mam nadzieję, że Samsung nadąży z produkcją płyt głównych do telefonów. Wydaje się, że problem jest poważny (a mogli dopracować kernele do ICS i kupować chipy pamięci u renomowanego producenta i nie oszczędzać kolejnych kilku centów). Podejrzewam, że "wadliwe" chipy zainstalowali z pozornej oszczędności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mbred

Witam.

Od razu napiszę że w temacie Romów i Kerneli jestem zielonka. Tyle co potrafię wystarcza mi do życia. Nie interesują mnie na razie inne Romy oprócz Stock (dla mnie wystarczają i boję się słynnego Bricka), potrzebuję mieć tylko Roota do niektórych programów których używam na co dzień. Kupiłem używanego NOTA z GB 2.3.6 z ROOT. Jak wychodziły romy ICS to ściągałem z Sammobile i wgrywałem przez Mobile Odin z funkcją EverRoot bez żadnego Wipe. Mam Roota, ale chciałbym zrobić wreszcie Full Wipe (soft zaczyna naprawdę kuleć). W związku z tym mam obawy przed robieniem tego na ICS.

Planuję taką operację: wgrać trzy plikowy LC1 przez Mobile odin z funkcją EverRoot i zrobić pełne Wipe ze stockowego Recovery. Po tym zabiegu chciałbym wrócić do LRK oczywiście Mobile Odin z EverRoot - jest to bezpieczne czy też uwalę Nota? Jeżeli jest to niebezpieczne to co mam zrobić i w jakiej kolejności.

Interesuje mnie tylko Root i najnowszy Stock, nie mam większych wymagań.

Prosiłbym znawców tematu o odpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi