Skocz do zawartości
Gregs

UWAGA !!! CWM.zip niebezpieczny.

Rekomendowane odpowiedzi

jeeep

A nie lepiej i szybciej Rom zainstalować za pomocą Mobile ODIN Pro, z zaznaczoną opcją zachowania roota i od razu [ROM]N7000XXLRK ICS 4.0.4 i system potraktować kodem *2767*3855# formatem pamięci wewnętrznej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mbred

Mam obecnie [ROM]N7000XXLRK. Systemów ICS już kilka wrzucałem za pomocą Mobile Odin z opcją EverRoot, tyle że po przejściu z GB nie robiłem żadnego Wipe między innymi Wipe Dalvik tzn. z poziomu recovery stock - naczytałem się o zrąbanych kernelach na ICS i bałem się strasznie. Teraz wszystkie aplikacje zaczynają sypać błędami. Systemy były instalowane jeden na drugi .Czy podany kod czyści idealnie wszystko czy tylko jest to odpowiednik podstawowego Wipe. Bo jeżeli tylko Wipe bez Dalvik to czy system będzie tak śmigał jak na fabrycznym telefonie. Przez ten słynny Brick to mam stresa przed jakimkolwiek Wipe na Nocie. Chodzi mi o idealny Wipe wszystkiego jak w nówce fabrycznej z opakowania - bez uceglenia Nota na ICS.

Krótko - jak zrobić BEZPIECZNIE wszystkie Wipe na ICS z Rootem bez uceglenia NOTA ;/;/;/

Proponuję dla takich newbie jak ja nawet przykleić taki wątek - nie zadawałbym idiotycznych pytań, wszędzie na forum niby coś pisze - ale wszędzie po trochu, nie do końca wyjaśnione i człek się boi.

Edytowane przez mbred

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ALeX

Ja swojego uceglilem wlasnie przez ten dotykowy CWM. Podnioslem go uzywajac metody z tego tematu na xda PIT file method to revive your phone from a MMC_CAP_ERASE brick - xda-developers niestety 3GB pamieci poszly biegac. Pomyslalem a co tam mam gwarancje wiec oddam do serwisu. Dzwonie mowie ze po aktualizacji jaka otrzymalem automatycznie (sciema ;) ) telefon sie zawiesil i nie wstal, ale wgralem room 2.3.6 i jest ok ale pamieci brak. Pan z infolinni wypytal mnie o jakies bzdety typu jakas podbita gwarancja itp. Jak sie dowiedzial ze telefon kupiony w DE to myslalem ze napusci na mnie ABW. Hahaha dalem sobie spokoj i w Pana stylu podziekowalem za rozmowe. Prawda jest taka ze trzeba uwazac co i jak sie robi bo uceglic nota naprawde jest latwo. A tak na marginesie to wspolczuje wam Rodakom tego co musicie przechodzic z tymi malo rozgarnietymi ludkami z serwisow :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs
    Teraz wszystkie aplikacje zaczynają sypać błędami. Systemy były instalowane jeden na drugi .Czy podany kod czyści idealnie wszystko czy tylko jest to odpowiednik podstawowego Wipe. Bo jeżeli tylko Wipe bez Dalvik to czy system będzie tak śmigał jak na fabrycznym telefonie. Przez ten słynny Brick to mam stresa przed jakimkolwiek Wipe na Nocie. Chodzi mi o idealny Wipe wszystkiego jak w nówce fabrycznej z opakowania - bez uceglenia Nota na ICS.

Jeżeli chcesz wyczyścić telefon, to chyba najlepiej jest wgrać stockowy trzyplikowy ROM za pomocą PC Odin. Sformatować telefon kodem i wgrać PC Odinem stockowy ICS, następnie PC Odinem zrotowany BEZPIECZNY kernel. Usunąć trójkąt TriangleAway i możesz robić wtedy już "wszystko". Możesz też wgrać teraz bezpieczny kernel PC Odinem, usunąć trójkąt i formatować telefon kodem (z pominięciem procedury wgrywania ROMu trzyplikowego) ale mogą zostać "śmieci".

PS. Kod formatujący jest odpowiednikiem Full Wipe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Właśnie odebrałem notke z serwisu i chciałbym, bez uceglenia wgrać custom roma. Poprzednia metoda nie była bezpieczna jak tu czytam. Więc chcć to zrobić tak:

1. Trzy plikowy STOCK_GB_2.3.6_XLC1 - OdinemPC

2. Kodem *2767*3855# - wyczyścić

3. Jedno plikowy STOCK_ICS_4.0.3_XLQ3_seb_baltic - OdinemPC

4. Kernel CF-Root-SGN_XX_SEB_LQ3 - OdinemPC

Teraz pytanie czy ustawiam go w OdniePC w okienku PDA dokładnie jak przy romach jednoplikowych ??

5. Wyczyścić za pomocą Sybr_Kernel_Cleaning_Script_Ed-1.1

6. Za pomocą CWM wgrać kernel GL_NOTECORE_v_13-4

7. Za pomocą CWM Rom CriskeloROMNOTE.vICS-11.2

Teraz pytanie czy tak postępując robię to wszystko bezpiecznie ??

Z góry dziękuję za pomoc ..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AdamR
    Witam

Właśnie odebrałem notke z serwisu i chciałbym, bez uceglenia wgrać custom roma. Poprzednia metoda nie była bezpieczna jak tu czytam. Więc chcć to zrobić tak:

1. Trzy plikowy STOCK_GB_2.3.6_XLC1 - OdinemPC

2. Kodem *2767*3855# - wyczyścić

3. Jedno plikowy STOCK_ICS_4.0.3_XLQ3_seb_baltic - OdinemPC

4. Kernel CF-Root-SGN_XX_SEB_LQ3 - OdinemPC

Teraz pytanie czy ustawiam go w OdniePC w okienku PDA dokładnie jak przy romach jednoplikowych ??

5. Wyczyścić za pomocą Sybr_Kernel_Cleaning_Script_Ed-1.1

6. Za pomocą CWM wgrać kernel GL_NOTECORE_v_13-4

7. Za pomocą CWM Rom CriskeloROMNOTE.vICS-11.2

Teraz pytanie czy tak postępując robię to wszystko bezpiecznie ??

Z góry dziękuję za pomoc ..

wszystko poprawnie i bezpiecznie.jeżeli pytasz czy ustawić w odin pc jako pda kernel to tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jeżeli chcesz wyczyścić telefon, to chyba najlepiej jest wgrać stockowy trzyplikowy ROM za pomocą PC Odin. Sformatować telefon kodem i wgrać PC Odinem stockowy ICS, następnie PC Odinem zrotowany BEZPIECZNY kernel. Usunąć trójkąt TriangleAway i możesz robić wtedy już "wszystko". Możesz też wgrać teraz bezpieczny kernel PC Odinem, usunąć trójkąt i formatować telefon kodem (z pominięciem procedury wgrywania ROMu trzyplikowego) ale mogą zostać "śmieci".

PS. Kod formatujący jest odpowiednikiem Full Wipe.

to wniosek z tego taki że full wipe kodem nie czyści wszystkiego, tylko rom 3plikowy i wtedy full wipe kodem? bo sam full wipe w takim razie nie wiele daje skoro mogą zostać śmieci. Tak to rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze teraz pytanie - wiadomo ze wipe na stockowym ICS ze stockowym kernelem z poziomu RECOVERY robi bricka .A czy full wipe kodem serwisowym *2767*3855# na tym samym stockowym ICS +stock kernel nie zrobi nam krzywdy? To tez cos w stylu factory reset przeciez.;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Shimu

też zrobi - wipe kodem to po prostu wipe data + wipe pamięci USB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs
    to wniosek z tego taki że full wipe kodem nie czyści wszystkiego, tylko rom 3plikowy i wtedy full wipe kodem? bo sam full wipe w takim razie nie wiele daje skoro mogą zostać śmieci. Tak to rozumiem.

Pozostają pozostałości po poprzednich kernelach, ale to są drobiazgi. Wymyślono skrypty .zip czyszczące np. Sybr_Kernel_Cleaning_Script_Ed-1.1.zip ale zdania jak zwykle są podzielone, jedni mówią, że przydatne, inni, że w zasadzie nic nie daje. W każdym razie czynność jest bezpieczna i odnosi się w zasadzie tylko do wgrywania kerneli z poziomu recovery. Przed instalacją kernela w recovery wgrywamy skrypt czyszczący i nie wychodząc z recovery wgrywamy nowy kernel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi