Skocz do zawartości
KunDun

[DOWNLOAD] Lista RUU (ROM Update Utility) dla HTC One X [2013-04-21]

Rekomendowane odpowiedzi

KunDun

RUU to wyciek oprogramowania prosto od HTC. Nie ma oficjalnego źródła dostaw takiego oprogramowania, jak ktoś je ma i wrzuci gdzieś to jest, jak nie ma to nie ma :E

Co do symulowania OTA'y - nic mi nie wiadomo o tym, raczej nie ma sposobu na takie coś - to działa tak jak RUU, jak wycieknie to jest :/

Pozostaje Ci faktycznie czekać na czyiś backup. Pytanie też po co Ci 1.28? W T-Mobile nie ma jeszcze 1.29?

---------- Post dołączono o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

Pierwszy post mocno zaktualizowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    khaos0

Nie mam pojęcia jakie softy są w T-Mobile teraz. Mój telefon ma minimalny soft (wersja zczytana fastbootem) właśnie 1.28.

I chcąc przywrócić oryginalny znalazłem w wersji 1.26 ale ze względu na wersję hboota nie da się go wczytać.

Tak to przynajmniej rozumiem, może jest inna metoda, może wkrótce pojawi się S-OFF (to chy ba prędzej niż ten soft ktoś zrzuci), w co osobiście nie wierzę (będzie tak jak z PS3 :) )...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jogo92

Poczytałem trochę o wersji oprogramowania z Azji ( Mam telefon z tej samej aukcji co 'netadik' i tą samą wersje oprogramowania. :) ) i ktoś po wysłaniu maila do htc uzyskał odpowiedź, że Azja nie dostanie wersji 4.0.4, ale jako pierwsza otrzyma patch z JB. Pozostaje nam tylko czekać :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem aktualnie w Anglii, w telefon mam włożoną kartę T-Mobile UK i dzisiaj dostałem aktualizacje 4.0.4. Więc rozumiem, że od tego gdzie się znajdujemy mamy dana aktualizację czy od karty jakiej mamy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rosak

Czy mając root i custom recovery można tak poprostu wgrać RUU?

Chodzi mi o ten:

RUU_ENDEAVOR_U_ICS_40_S_HTC_Europe_2.17.401.2_Radio_2.1204.135.20_release_274900_signed.exe

Czy może flashować sam rom.zip przez CWM?

Czy stracę root? Jakie wipy przed/po?

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

Musisz mieć stockowe recovery. Nie wystarczy flashowanie samego rom.zip. No i musisz relockować bootloader.

O wipe'y się nie martw, relock BL + RUU + unlock BL czyści wszystko w tym TAKŻE /SDCARD. Roota stracisz.

Edytowane przez KunDun

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rosak

Czyli MUSZĘ wgrać stockowe recovery? Wtedy OTA lub RUU, nie ma chyba różnicy? Choć OTA chyba nie czyści niczego?

//ciach - to nie jest temat o Sensation, na którym zapewne miałeś pełne S-OFF, a więc nie ma to nic wspólnego.

Edytowane przez KunDun
    poprawka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

Jeśli chcesz stockowe 2.17 to MUSISZ mieć stockowe recovery. Mówię to ostatni raz. Naprawdę ostatni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rosak

Dobrze, zrozumiałem. Dziękuję.

Twoja instrukcja to:

stockowe recovery > relock bootloader > RUU. Tracę wszystkie dane/ustawienia.

Czy dobrze dedukuję że robiąc:

stockowe recovery > relock bootloader > OTA, nie stracę niczego (poza rootem, mam na myśli dane/ustawienia)

Przepraszam za te pytania, sam mam <inny> telefon i wszystko wydawało się prostsze.

Chcę zrobić update znajomemu, nie mam zamiaru czytać WSZYSTKICH postów z tego forum aby znaleźć odpowiedź.

Swoją drogą przydałby się temat "Custom recovery/root a OTA". W dziale o moim telefonie takowy był.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

Dobrze dedukujesz.

Przy czym gdybyś po:

stockowe recovery > relock bootloader > OTA, nie stracę niczego (poza rootem, mam na myśli dane/ustawienia)

znów BL odblokował, to pamiętaj, że ten proces też czyści WSZYSTKO. Tak jak pierwotne odblokowanie BLa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi