Skocz do zawartości
matys1306

Odblokowanie bootloadea i rootowanie (tłumaczenie z xda)

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś sposób pod Windowsa 8.1 x64? Już trzeci dzień się męczę. Próbuję teraz All in One Toolkit, ale lipa. Mam sterowniki ADB zainstalowane, ale ciągle wyskakuje mi coś z jakimiś sterownikami fastboota. Ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam w tym programie zablokowaną opcję Gain SuperCID, ale klikam na Get Token ID (program mówi, że to jest pierwszy lub drugi krok do odblokowania Bootloadera), telefon się wyłącza i wlącza się w trybie Fastboot, potem windows pokazuję, że nie rozpoznano urządzenia a program oczekuje na urządzenia. Robiłem wszystko tak jak pisali na XDA. Próbowałem tego na mojej 8 i w virtual boxie na 7 i ciągle to samo. ADB normalnie program instaluje. Może jakiegoś innego strownika nie mam? Chociaż już instalowałem HTC Sync, HTC Sync Manager i kązdy instaluje USB Driver, nawet osobno ściągałem USB Driver pod One V i dalej lipa. Nie mam już pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie ta instrukcja rootowania z pierwszej strony jest aktualna czy to jakaś historia sprzed 10 lat ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tym programem da rade zlamac bootloader,roota,wgrac recovery i kernel? Bo zabieram sie a wgranie Ignorance V4 do swojej V'ki. To będzie mój pierwszy kontakt z modowaniem telefonu. I szukam prostego narzedzia ktore mnie poprowadzi

---------- Post dołączono o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------

I czy jak bede chcial zmienic ignorance na np my sense rc 9.5 wystarczy wyczyscic cache i potem wgrac rom i potem kernel czy na odwrot?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko to, o co pytasz znajdziesz w pierwszym poście tego tematu oraz w:

http://forum.android.com.pl/f639/wgrywanie-kernela-351129/

http://forum.android.com.pl/f639/instalowanie-clockworkmod-touch-recovery-204383/

Osobiście korzystałem ze wszystkich wymienionych powyżej tutoriali ponad tydzień temu i nie miałem problemu z odblokowaniem bootloadera i wgraniem custo ROM'u.

Natomiast, jeżeli mógłbym się wtrącić. Jeżeli zależy Ci na znacznej poprawie szybkości działania One V, to nie wgrywaj Ignorance. Różnice w prędkości działania oficjalnego ROMu od HTC, a Ignorace są znikome. Trochę się tylko interfejs zmienia.

Miałem okazję przetestować różne ROMy. Najlepszym okazał się ShenDu OS. Wygląda schludnie, nie ścina telefonu. Działam na nim od paru dni i śmiało mogę stwierdzić że jest lepszy od czystego SENSE. Oczywiście jeżeli nie przypadnie Ci do gustu, to można wgrać CM10.

Powodzenia we wgrywaniu CUSTOM ROMu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no zależy mi na szybkości działania no i dobrym czasie na baterii bo na stocku naprawde fajnie mi bateria trzyma,ale zaczyna mulic(przeszło dwa lata bez resetów każdego rodzaju) a nie wiem co wyczyscic zeby sobie romu nie usunac bo moze by zaczął jakoś chodzic :) myślałem nad ignorance bo całkiem fajnie wygląda mimo zmian kosmetycznych ale ilośc ramu jaka ma zostac to tyle co w stocku a nawet mniej. Po prostu nie mam funduszy na zmiane sprzetu na inny stąd decyzja o modzie :) ale musiałbym potestowac po kolei każdy i cos dla siebie bym znalazł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć!

W takim razie bierz przykład ze mnie i zacznij testować każdy ROM który przypadnie Ci do gustu, aż nie znajdziesz takiego, który spełni Twoje oczekiwania. Mnie to zajęło 5 dni. (-:

Good luck!

Andro Apps Examen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeżeli ktoś ma problemy warto skorzystać z tego filmiku,mi osobiście pomógł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi