Skocz do zawartości
kristafari

Jak utworzyć pełny backup?

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie skończyłem konfigurować mój telefon. Jest już wszystko zainstalowane, pokonfigurowane itd. Chciałbym teraz wykonać pełen backup aktualnego stanu, aby gdy coś się sypnie, powrócić do "dnia dzisiejszego". Tel. oczywiście jest zrootowany. Widziałem w recowery opcję backupów, ale chcę mieć w 100% pewność, że zrobię to dobrze, więc wolę zapytać tu :)

PS. Android 2.3.5, 2.26.401.3

ROM od Michalosa (full) http://forum.android.com.pl/f365/rom-michalos-marvel-s-htc_europe_2-26-401-3-oc-120-825mhz-nowa-wersja-29-07-12-a-184599/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W recovery masz pozycję backup and cośtam, klikasz w to, a potem backup. U mnie robi się koło godziny i masz tutaj wszyściutko co jest na telefonie, stan po przywróceniu odpowiada w 100% temu przed backupem, a przywracasz w tym samym miejscu tylko zamiast backup dajesz drugą opcję i wybierasz tą która odpowiada dacie zrobienia jego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CrashNull

heh, w recovery CWM data jest zawsze ta sama. 1980-01-06.00.00.xx

i nie chodzi o ROM Managera. i nie jestem pewien co do zawartości w backupie aplikacji z SD. VFAT, bo ext robi backup, VFAT chyba nie.

Edytowane przez CrashNull

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CrashNull

czym Ty robisz ten backup? bo jeśli CWM, to nie ma plików, tylko plik. jeden zip na SD w clockworkmod/backup/*.zip. kasujesz normalnie, delete.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no tak, tak zgadza się. Napisałem plików z rozpędu, bo już mam 2 backupy zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jeśli zrobię backup z poziomu CWM a następnie wgram inny rom (chcę potestować jakiś oparty o ICS) to potem aby otworzyć ten backup i powrócić do stanu pierwotnego muszę najpierw wgrać poprzedni rom?

Wysyłane z mojego HTC Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CrashNull

nie. to jest backup całego systemu. jedynie możesz sobie dorobić backup aplikacji, jeśli masz jakieś na karcie (VFAT). normalnie, skopiuj i zzipuj. jeśli nie masz, to masz pełny backup. odtwarzasz i zapominasz o poprzednim, słabym ROMie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jurekg

Czy każdy nowy backup robiony przez CWM nadpisuje ten zrobiony wcześniej, czy też robi kolejny backup, pozostawiając mi wybór, do którego backupu mogę się cofnąć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CrashNull

robi kolejny. zwykle sekundowe różnice są i w nazwie pliku. ale jak zrobisz jeden, zmień mu nazwę na słuszną datę np. przy restore wybierasz, który plik (backup) ma być załadowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi