Skocz do zawartości
DonPorazzo

Kernele. Dyskusja.

Rekomendowane odpowiedzi

To nie wiem..spróbuj inmego kernala może... SebastianFM np. Telefonu praktycznie nie używałeś, u mnie by tak sobie wegetował grubo ponad dzień. Szkoda, że nie korzystasz z BetterBatteryStats, można by było wtedy zobaczyć co tak zjada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, wgrałem najnowsza wersję roku na sense 4 jednak mam problem z baterią, niemiłosiernie szybko się wyczerpuje. żeby wytrzymała cały dzień musiałbym chyba w ogóle nie dotykać telefonu. Mógłby mi ktoś napisać jak po kolei ustawić kernel żeby dłużej działał? w ogóle czy to coś zmieni? może moja bateria straciła żywotność? mogę powedziec ze przy instalowaniu Pyd x klikałem domyślne ustawienia na oszczędzanie baterii ale mój sensation był tak zamulony ze żyć się odechciewalo. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    l_mike

Wiem z doświadczenia ze swoim telefonem, że kernel Pyd-x mi strasznie szybko rozładowywał baterię. Na tych samych ustawieniach jakikolwiek inny (obecnie korzystam z kernela Sebastiana) mniej mi baterię katuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Na tych samych ustawieniach jakikolwiek inny (obecnie korzystam z kernela Sebastiana) mniej mi baterię katuje.
    Jakie masz ustawienia na Sebastianie? Jak trzyma ci bateria? myślisz ze lepiej niż na stocku eleganci? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    l_mike

Instalując najnowszą Elegancję wybierasz już Kernel. W Kernel Tunerze wprowadziłem jedną zmianę: maksymalne taktowanie procka na 972mhz (utworzyłem sobie też profil, żeby w razie potrzeby szybko przełączyć max freq. do 1,5ghz).

Ciężko mi na razie powiedzieć dokładnie jak trzyma bateria, ponieważ nie testowałem telefonu w normalnych warunkach i za wcześnie by ocenić z całą pewnością. Rom wgrywałem stosunkowo niedawno, a od tego czasu często bywam w miejscach, w których zupełnie nie ma zasięgu (bez włączania trybu samolotowego, także telefon ciągle szukał). Przez kilka ładowań bateria się też "układa".

Ale...

Telefon odłączony od ładowarki przy około 90-95% baterii, działa 28h (około 5h bez zasięgu lub czasem z minimalnym), ekran 1:45h (mało trochę), 25 minut wifi (z katującym baterię fejsbukiem), 40 minut muzyki po bluetooth, wiele smsów, parę rozmów. Pozostało 40%.

Nadal szukam odpowiedniego ustawienia, ale już po tych dwóch ładowaniach widzę znaczną poprawę w stosunku do Pyd-X, który mi rozładowywał baterię bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a co bedzie lepszym rozwiazaniem

- kernel pyd-x + aio mod

- sebastian + battery saver

- sebastian + aio mod

czekam na opinie zalezy mi na plynnej pracy telefonu i dlugim czasie na baterii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest jakaś opcja żeby powrócić do poprzedniego kernelu ? (nie mam zipa)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy instalacji ROMu Elegancia - Sense 4.1 v3.7.0, domyślny kernel to pyd-x. Bateria nikła w oczach. Teraz zainstalowałem do Eleganci kernel 1.2 v4 pyramid-ics-crc-3.0.16-31a4fc7

• Based on original HTC pyramid-ics-crc-3.0.16-31a4fc7

• Default governor: ondemand; 384Mhz-1188Mhz

• No GPU overclock

• CPU tuner apps support

Bateria trzyma dłużej. Jeszcze nie sprawdzałem o ile dłużej, ale po 12 godzinach, gdy nie dotykałem telefonu, poziom spadł o 1%. Niżej link do kernela.

http://download.mikhei777.org.ua/HTC%20Sensation/Android_4.0.4_Sense_4.x_Kernel_Update_v4.zip

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy używa ktoś kernelu sultan'a dla sense? Mam dziwny problem z nim. Przy instalacji ustawiłem max taktowanie na 1,2 GHz, ale nie wiedzieć czemu co chwile taktowanie zmienia się na 1,5. Zmienię w kernel tunerze na 1,2 i za jakiś czas znowu na 1,5 wskakuje. Wie ktoś dlaczego? Od razu zaznacze ze nie mam żadnych profili ustawionych w KT.

Wysłane z mojego HTC Sensation Z710e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    htw
    Nie ma problemów. UV ustawione w AIO MOD na -9%, cpu max 972 mhz, cpu min na 384 mhz, do tego softswap 128mb. Totalnie zero problemów, zero restartow. Przy takich ustawieniach bateria trzyma bardzo długo, a Elegancia śmiga bardzo płynnie.

Nie wiem jakim cudem udało Ci się uzyskać pełną płynność przy takim taktowaniu... U mnie jak dałem 1080 lagowal strasznie.., jak wrocilem do oryginalnej wartości przystało ale czasem i tak opóźnienia są czasem zauważalne.... Softswap może tutaj odgrywać znaczącą rolę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi