Skocz do zawartości
Karls

Zewnętrzny moduł GPS

Rekomendowane odpowiedzi

Karls

Zastanawiam się nad zakupem zewnętrznego modułu GPS łączonego z telefonem przez bluetooth. Ten wbudowany świetnie się nadaje do nawigacji samochodowej nawet w kiepską pogodę ale w terenie to co innego - gęste drzewa nawet w słoneczny dzień pogarszają drastycznie dokładność a ja ze względu na to że wykorzystuje go do geocachingu potrzebuje żeby pomiar mi nie pływał. Z tego względu mam kilka pytań:

1. Czy korzystaliście z takich zewnętrznych modułów? Jaką to ma dokładność w porównaniu z "niezależnymi" odbiornikami do nawigacji pieszej np. od garmina

2. Jak jest z kompatybilnością, mogę wziąć dowolny czy nasz i9001 ma jakieś specjalne wymagania? Zależy mi żebym przy zmianie telefonu nie musiał zmieniać odbiornika, co decyduje o tym czy dany zestaw telefon+gps będzie współpracował?

Jeśli ktoś z was korzystał z takich rozwiązań to będę wdzięczny za podzielenie się wrażeniami ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam

mam jakis stary odbiornik, navib

dziala bez problemu

soft do obslugi odbiornika bluetooth GPS

uzywam AM I jestem zadowolony

pozdrawiam

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Ja po problemach z lapaniem i gubieniem sygnalu na przemian odgrzebalem modul gps noki i zainstalowalem soft (pomost bluetooth-gps) i wszysto dziala teraz pieknie. Szybki i stabilny fix nawet przez wiele godzin na AM.

Wysłane z mojego GT-I9001

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Karls

Do AutoMapy nie widzę sensu zewnętrznego modułu bo ten co mam mi wystarcza. Szybki fix i całkiem stabilny. Tak jak pisałem chodzi mi o nawigację w terenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ochkarol

Widzisz. Tobie wystarcza - innym nie.

U mnie też AutoMapa i MapaMap gubią sygnał i pomógł dopiero zewnętrzny odbiornik.

Zimny fix nie tak szybki już ale za to nie ma tego irytującego gubienia sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kalamb

Trudno określić dokładnie jakiś consensus w tym temacie bo zbyt wiele czynników może decydować. W każdym razie używam Sygica od dość dawna i owszem czasem zdarza się że pokieruje "po swojemu" ale nigdy nie miałem problemów z gubieniem sygnału (no chyba, że były chwilowe uwarunkowania zewnętrzne). Przemieszczam się po kraju dość często, nawigacja się przydaje i póki co nie odczuwam potrzeby stosowania modułu zewnętrznego a tym bardziej oddzielnej nawigacji. Używam również programu IOnRoad między innymi do lokalizacji zaparkowanego samochodu w "obcym" mieście i zawsze mnie doprowadził. Niestety Karls nie mam doświadczeń z "pracą w terenie" więc tu akurat milczę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja po problemach z lapaniem i gubieniem sygnalu na przemian odgrzebalem modul gps noki i zainstalowalem soft (pomost bluetooth-gps)(...)

Witam serdecznie, jako nowy na forum.

Z racji identycznego problemu gubienia sygnału GPS na SGS+, mam pytanko o ten soft, który należy wgrać, aby zewnętrzny GPS mógł byc widziany w SGS+.

Czy coś trzeba dodatkowow ustawiać? Czy AM widzi poprawnie ten zewnętrzny moduł GPS?

Pozdrawiam,

Piotrek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Karls

Na standardzie jest opcja zewnętrznego GPS, nie trzeba nic dogrywać

Wysyłane z mojego GT-i9001 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ochkarol

Jaka? Bo jakoś ja (i wileu innych) musiałem doinstalować.

...mam pytanko o ten soft, który należy wgrać, aby zewnętrzny GPS mógł byc widziany w SGS+.

Czy coś trzeba dodatkowow ustawiać?

W systemie musisz zaznaczyć/włączyć "Pozorowane położenie".

W systemie musisz sparować zewnętrzny odbiornik GPS z telefonem (komunikatem "powiązano, ale nie połączono" się nie przejmuj)

W programie do obsługi zewnętrznego GPS musisz wybrać ten odbiornik.

Czy AM widzi poprawnie ten zewnętrzny moduł GPS?

Widzi.

Tylko aAM jest podła pod tym względem, że po wyłączeniu siedzi bezsensownie w pamięci.

Skutek jest taki, że jak zaczniesz łapać sygnał i jechać "na wbudowanym odbiorniku" to nawet po wyłączeniu aAM nie przełączysz się na zewnętrzny (o takiej możliwości w czasie jazdy już nie mówię).

Trzeba albo ubić proces aAM zlbo zestartować urządzenie, włączyć zewnętrzny odbiornik i soft do niego i dopiero włączać aAM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W programie do obsługi zewnętrznego GPS musisz wybrać ten odbiornik.

Podziękował za podpowiedzi.

Powiedz jeszcze proszę - z którego softu korzystasz - są co najmniej dwa - Bluetooth GPS i Bluetooth GPS Provider, oba dobrze oceniane.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi