Skocz do zawartości
baca01

Pełne ładowanie przez USB PC-ta (bez ROOT-a, bez niczego)

Rekomendowane odpowiedzi

baca01

W zasadzie to chyba ameryki nie odkrylem, ale czytajac tu i ówdzie o problemach uzytkownikow ktorzy maja problem z ladowaniem przez USB PC-ta (lub powolnym ladowaniem) spiesze z odgrzaniem starego tematu. Nie bedzie nam potrzebny ROOT ani tym bardziej udoskonalany ale wciaz sprawiajacy problem z ladowaniem, krenel Pershoota.

Bedzie nam potrzebny zwykly kabelek USB oraz koncowka micro USB -> zlacze GalaxyTab-a. Przejsciowke do TABa kupilem z battery packiem, ale mozna ja osobno kupic na popularnych serwisach aukcyjnych ;)

Kabelek USB musimy "rozebrac" i odcinajac 2 pin-y, DATA+ i DATA-. Po stronie micro USB mozna je zmostkowac, po stronie USB do komputera koniecznie zostawic niezmostkowane!

I to w zasadzie wszystko.

Na filmie widac ze TAB laduje sie pradem grubo wyzszym niz w trybie USB. Dla poprawienia humoru dodam, iz max jakie wyciagnalem na ladowaniu USB z kompa wynioslo prawie 1200 mA !!! Warunkiem jest wieksze rozladowanie aku oraz... mozliwosci Twojego portu USB w kompie :) W filmie jest jedno ciecie, musialem odczekac kilka minut az program odczyta prad ladowania.

W uzupelnieniu dodam iz patent powinien dzialac na wiekszosci urzadzen z Androidem. Tu chodzi o oszukanie sprzetu (odciecie DATA) aby myslal ze zostal podlaczony do ladowarki.

NIE ODPOWADAM ZA EWENTUALNE USZKODZENIA SPRZETU SPOWODOWANE NIEWLASCIWYM PRZYGOTOWANIEM OKABLOWANIA !!!

PAMIETAJ, BAWISZ SIE NA WLASNA ODPOWIEDZIALNOSC !!!

KILIK NA FILM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

myślę że problem rozwiązany, nie trzeba nic kombinować z kablem (chyba że ktoś chce) ale dzisiaj doszedł do mnie kabel zakupiony na jednej z aukcji internetowych za parę złotych "2 Funkcyjny kabel do Samsung Galaxy Tab", sprawdziłem jego działanie i sprawuje się wyśmienicie jak przy ładowaniu z laptopa przez USB jak i na ładowarkach samochodowych, do tego jeszcze jak się przełączy na DATE to się synchronizuje z Kies-em, bez problemu i to wszystko na oryginalnym romie 4.0.4.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

Tak, niedawno pojawily sie wlasnie takie kabelki z przelacznikiem :) Rozwiazanie bardziej estetyczne niz zaproponowane przeze mnie.

Dodam iz tym sposobem mozna ladowac kazdy tablet i telefon, nawet niezrootowany.

Jedynym ogranicznikiem pradowym jest wydajnosc Twojego USB w kompie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi