Skocz do zawartości
cinek_wwl

Handcent SMS problem z MMS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przejrzałem sporo wątków, ale możliwe, że umknęła mi odpowiedź na frustrującą mnie przypadłość.

Mianowicie mam problem z wysyłaniem/odbieraniem MMS za pomocą programu Handcent SMS w mojej Spicy.

Zmieniałem i próbowałem wiele kombinacji ustawień, ale niestety bez sukcesu.

Opisze wreszcie problem, otóż: odbieram/wysyłam MMSy normalnie, ale pod warunkiem że obrazek (nie próbowałem przesyłać innych plików) ma około 100 kB "wagi" :)

Problemy zaczynaja się jeśli chcę przesłac zdjęcie powyżej 500 kB (max rozmiar MMS mam ustawiony 300 kB),wtedy tel automatycznie konwertuje zdjęcie / zmienia jego rozmiar, niby wszystko OK, ale wysyłając plik odbiorca dostaje pustego MMSa (tekst bez żadnych załączników).

Czy ktoś potrafi pomóc rozwiązać ten problem??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

najprawdopodobniej odbiorca nie może odbierać MMS'ów powyżej 100 kB ;]

Przynajmniej kiedyś tak było, że MMS max 100 kB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odp, ale jest ona błędna i nie rozwiązuje problemu

Ta opcja sprawdzona, przy konwertowaniu obrazka poniżej 100 kB ten sam błąd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy jak Ty dostajesz mmsa to tez bez zalacznika? Oczywiscie mam na mysli duze pliki.

Sprawdz czy problem tez jest wysylajac z tego androidowego appsa do sms/mms, jak bedzie dzialac normalnie to wywal HCsms, zainstalu jeszcze raz, zostaw ustawienia domyslne tego appsa i sprobuj wyslac. Ja nie dostawalem zalacznikow w mms albo zalacznik pojawial sie po godzinie ( niezrozumiala rzecz). Zrobilem tak jak napisalem i dziala normalnie- chyba jeszcze dziala bo mmsy wysalam raz na miesiac :)

Edytowane przez szajbadelux

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi