Skocz do zawartości
Furin

Zabezpieczenie Gorilla Glass 2 w One X → Folie

Rekomendowane odpowiedzi

Furin

Cześć,

Chciałem poruszyć temat gorilla glass... w moim półtora tygodniowym HOXie pojawiła się mikro rysa, grubości dosłownie włosa... jestem trochę zaniepokojony bo jak wiadomo przez tydzień czasu dość mocno każdy dba o telefon, ja również :)... Pytanie jak u was wygląda ekran po dłuższym użytkowaniu?

Może warto zainwestować w folię i spać spokojnie? czy ktoś ma folię na wyświetlaczu i mógłby zrobić zdjęcie jak telefon wygląda z folią?

pozdrawiam,

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obecnie nie używam folii. Niestety też już mam rysę. Wcześniej stosowałem wyłącznie markowe produkty, ale mimo tego zawsze powodowało to straty w jakości wyświetlanego obrazu czy czułości na dotyk :)

Niestety coś za coś.

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja zawsze naklejałem folie na ekran, ale w HOX olałem to, w sumie mam go już półtora miesiąca i żadnych widocznych rys nie ma, jedna micro widoczna tylko pod ostre światło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Furin

No właśnie mikro rysa pojawiła się i u mnie... jest na tyle niewielka, że widać ją tylko na wyczyszczonym ekranie i pod światło... tylko ciekawi mnie czy za chwilę nie powstanie więcej takich rysek... w sensacji miałem folię od początku więc GG nie sprawdzałem teraz postanowiłem mu zaufać i trochę się obawiam, nie lubię mieć zniszczonych rzeczy... Proszę o więcej wypowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

Ja mam folię od początku i dobrze się z tym czuje. Nie mam żadnych problemów z dotykiem, a IMO nic nie tracę jeśli chodzi o jakość wyświetlanych obrazów ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

folia szybko się rysuje i bardzo szpeci, i niech mi nikt nie wmawia, że sie nie rysuje. Telefon jest po to, żeby go używać i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

Mam folię Brando od 3 miesięcy, mam na niej 1, ledwo widoczną rysę. Dobra folia się nie rysuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak tak, zaraz mi powiesz, że GG ma mniejszą twardość od folii, fizyki nie oszukasz ;) Wybacz, ale każda folia się rysuje, ma znacznie mniejszą twardość od szkła i taka już jest kolej rzeczy. Zastanawia mnie jednak jeden fakt, jeśli nie rysuje Ci się folia, bo tak bardzo dbasz o telefon to po co Ci ona? Szkło przecież tak 100x się nie porysuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie się przydała jak dziecko stwierdziło że trzeba pogryzc telefon lub jak mam palce w płynie hamulcowym czy innym syfie. Jak źle wygląda, to się zmieni. Jak jej zabraknie, to telefonu się nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

I tu jest właśnie pies pogrzebany ;) Każdy z nas używa tego telefonu w jednak trochę innych warunkach, ma za sobą trochę inną przeszłość i inne doświadczenia (np. wie o tym, że ma tendencję do częstego upuszczania telefonu, który później szoruje ekranem po podłożu).

Kiedy wziąłem HOXa w swoje łapki i zacząłem go używać, to zakochałem się w tym ekranie i tego jaki jest w dotyku (inny, niż moje wszystkie dotychczasowe telefony). Nie chciałem tego tracić przyklejając folię. Mam etui, nie mam w zwyczaju upuszczać telefonu, podobnie jak nie zdarza się zbyt często, abym miał piasek w kieszeniach czy, zgrozo, w etui w którym noszę telefon. Póki co HOXa mam już 4 miesące i do tej pory udało mi się go uchronić przed nabyciem rys na ekranie czy innych częściach obudowy.

Ale to ja i mój telefon. Zdaję sobie sprawę, że inni mogą się spodziewać większych trudności przy drodze do tego szczęścia posiadania nieporysowanej słuchawki i wiem, że nie ma co nikogo na siłę przekonywać, bo później jeśli komuś pojawią się rysy/będzie się niewygodnie używało telefonu, to bez względu na to jakie będzie miał do nas pretensje - nie odkupimy mu całej słuchawki po tym jak go namówiliśmy na forum "nie używaj folii, nie warto", prawda? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi