Skocz do zawartości
Przmus

Allshare Cast - czyli udostępnianie ekranu z Galaxy S3 na telewizory, itd.

Rekomendowane odpowiedzi

Przmus

Allshare Cast wygląda bardzo ciekawie. Próbował ktoś już tego używać?

Nie wiecie, czy ta aplikacja będzie wspierać starsze telewizory Samsung, z WiFi?

Z tego co wyczytałem, to będzie wspierane przez "Smart TV", a co z pozostałymi telewizorami, np. z takim starszym Samsungiem LE46C650? W ogóle istnieje taka możliwość sharingu, bez tego dongle'a?

Edytowane przez Przmus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Allshare Cast wygląda bardzo ciekawie. Próbował ktoś już tego używać?

Nie wiecie, czy ta aplikacja będzie wspierać starsze telefony Samsung, z WiFi?

Z tego co wyczytałem, to będzie wspierane przez "Smart TV", a co z pozostałymi telewizorami, np. z takim starszym Samsungiem LE46C650? W ogóle istnieje taka możliwość sharingu, bez tego dongle'a?

Na chwilę obecną nawet z najnowszymi "Smart TV" ta funkcja nie działa, mam model UE40ES7000S i niestety nie wykrywa mojego TV, Allshare Play działa bez problemu. Po rozmowie z konsultantem poprzez Live Chat na stronie Samsunga, uzyskałem informację, że na chwilę obecną ta funkcja nie jest wspierana na nasz rynek :/ Co do modeli starszych nie pytałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

---------- Post dołączono o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

Jeśli chodzi o AllShare Play to nawet na moim LG działa :-)

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obecnie Allshare cast wymaga Allshare Cast dongle, które jest kompatybilne jedynie z Galaxy S3 i Galaxy Note 10.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rocku

Testowałem na TV Philips serii 7000 i działa bez żadnej konfiguracji. Bardzo fajna funkcja, można jednym przyciskiem przełączyć obraz z odtwarzacza na TV.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Przmus
    Testowałem na TV Philips serii 7000 i działa bez żadnej konfiguracji. Bardzo fajna funkcja, można jednym przyciskiem przełączyć obraz z odtwarzacza na TV.

To raczej nie jest AllShare Cast, a zwykłe AllShare (chyba), czyli udostępnianie multimediów przez DLNA

AllShare Cast wyróżnia się tym, że można udostępniać obraz z telefonu w czasie rzeczywistym, czyli nie tylko filmy, muzykę, grafikę, ale np. obraz podczas grania czy wykonywania innych czynności w Androidzie.

Tutaj jest filmik, który pokazuje jak mniej-więcej to działa:

EDIT:

Z tego co patrzyłem na allegro, to "dongle" kosztuje ~379 zł...

Trochę dużo, lepiej byłoby gdyby Samsung wprowadził jakieś aktualizację, nawet do starszych modeli telewizorów. Np. u mnie telewizor jest podłączony kablem Ethernet do routera. Bez sensu jest po prostu kupowanie dodatkowych akcesoriów, mając świadomość że prawdopodobnie korzystanie z tego jest możliwe, bez dodatkowego osprzętu.

Edytowane przez Przmus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kuban

Czy ten moduł będzie działać z telewizorem LG? Ewentualnie można to gdzieś sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kuban,

Przecież podłączasz do TV tylko kabel HDMI i działasz. Nieważne jaki telewizor, byleby miał HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    falcor

Nie kupę tego wynalazku. To jest definitywne napisanie na w butelkę.

Mam galaxy tab 2 który bez problemów przesyła obraz na telewizor samsung bez przewodowo. Mogę oglądać filmy, fotki oraz słuchać muzy.

To dlaczego nie może tego samego zrobić sgs3?

Sent from my GT-I9300

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kuban

No, po to, żeby Samsung mógł coś zarobić. :)

Pewnie za kilka ms. ktoś z XDA napisze odpowiedni sterownik i też będzie taka opcja.

Maciek, poszło piwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi