Skocz do zawartości
Przmus

Allshare Cast - czyli udostępnianie ekranu z Galaxy S3 na telewizory, itd.

Rekomendowane odpowiedzi

XII

Witam,

Nie mam(jeszcze) tego urządzenia ale rozmyślam na zakupem.

Możesz sobie zobaczyć możliwości tego urządzenia pod tym linkiem

Wygląda dobrze...

Zdrów!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajna zabawka ale zbyt droga jak narazie może zaczną ją kiedyś dodawać do nowych TV

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    StagG
    Na chwilę obecną nawet z najnowszymi "Smart TV" ta funkcja nie działa, mam model UE40ES7000S i niestety nie wykrywa mojego TV, Allshare Play działa bez problemu. Po rozmowie z konsultantem poprzez Live Chat na stronie Samsunga, uzyskałem informację, że na chwilę obecną ta funkcja nie jest wspierana na nasz rynek :/ Co do modeli starszych nie pytałem.

Powiem krótko. Konsultanci samsunga to osobniki, prawdopodobnie studenci którzy nie mają pojęcia o czym piszą. Przykład? Proszę:

Szanowny Kliencie

W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.

W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Możliwość podłączenia adaptera All Share Cast mają wyłącznie wyższe modele telewizorów ze złączem HDMI MHL. W tej sytuacji podany przez Pana model nie posiada takiej możliwości.

HDMI MHL? Debil.

Także informacjami od nich bym się raczej nie sugerował.

A wracając do tematu i cytatu - mam telewizor samsung smart TV który jest Wifi/wifi-direct ready. Po ethernet allshare play działa świetnie zarówno z S3 jak PC windows 7. A więc pytanie - czy coś po tych kilku mc się zmieniło? Dongle WiFi kosztuje 200zł, dongle allshare cast 270, a na anglojęzycznym forum spotkałem się z stwierdzeniem, że ASC dongle jest dla starych TV bez wifi, a samsung smart tv powinien bez problemu obsługiwać mirror po DLNA...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie na infolinii dowiedziałem się, że dongle allshare Cost nie będzie działał z moim jak to określili "starym tv" model le55c650 ponieważ nie ma on złącza hdmi mhl.

Czy może ktoś ma podobny model tv z donglem i może się na ten temat wypowiedzieć?

Z góry dzięki za pomoc.

Ps. Mam telefon S3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    conti

A co ma MHL w telefonie do wejścia HDMI w TV? MHL to chyba jest standard jaki obsługiwać ma wyjście w telefonie, nieprawdaż?

Wejście HDMI w TV ma tylko przyjąć to co HDMI MHL w telefonie wysyła!

Proszę mnie poprawić jeśli źle pojmuję definicję.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    StagG

Właśnie dlatego zacytowałem konsultanta mówiącego o tv ze złączem HDMI MHL. mhl to wariant portu usb, i ni ma nic wspólnego z wejściem HDMI.

Oki, jak tam z moim pytanien z poprzedniego postu? Próbował ktoś zrobić allshare cast po wifi/dlna w samsung smart tv bez dongle'a allshare cast?

Send from my Samsung Galaxy S3 using Tapatalk 2 & Swype

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Grabus
    Właśnie dlatego zacytowałem konsultanta mówiącego o tv ze złączem HDMI MHL. mhl to wariant portu usb, i ni ma nic wspólnego z wejściem HDMI.

Nie jest pewien tego co teraz na piszę, ale nie mam czasu sprawdzać (w pracy siedzę), ale zdaje się, że gdzieś czytałem, że telewizor może mieć złącze HDMI przystosowane do MHL, ma wtedy możliwość zasilania telefonu odpowiednim kablem oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    StagG

MHL to wariant portu USB umożliwiający po podłączeniu adaptera przesyłanie cyfrowego sygnału przez złącze HDMI (adapter mhl-hdmi). Przez taki adapter możesz przewosowo transmitować obraz z smartfona do np. TV, jednak po podłączeniu tel nie zacznie ci się ładować.

Mhl jest po to, by w telefonie nie tracić miejsca na wyjście hdmi. Przykładowo LG 2X ma wyjście micro hdmi i usb, natomiast w s3 te 2 porty są w postaci jednego - mhl

Send from my Samsung Galaxy S3 using Tapatalk 2 & Swype

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aureum
    Właśnie na infolinii dowiedziałem się, że dongle allshare Cost nie będzie działał z moim jak to określili "starym tv" model le55c650 ponieważ nie ma on złącza hdmi mhl.

Czy może ktoś ma podobny model tv z donglem i może się na ten temat wypowiedzieć?

Z góry dzięki za pomoc.

Ps. Mam telefon S3.

Bedzie dzialac. Mam ASC i lazilem z nim po znajomych i w pracy i nawet na wiekowym tv sharpa poszedl bez problemu.. Jakie MHL?? TV ma miec tylko wejscie HDMI i tyle... Nawet na moim monitorze z wejsciem HDMI dongle poszedl... Dodatkowo po aktualizacji ostatnie 4.1.2 wreszcie laczy sie normalnie i nie zrywa polaczen.. Sprawdzalem graja, ogladajac YT, surfujac, zdjecia i filmy.. Lag czasami jest czasamia prawie go nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Coś czuję że konsultant pomieszał wszystko ze sobą i dał odpowiedź na poziomie nooba.

Dongle ASC powinien działać z każdym TV który ma HDMI bo tym kablem idzie tylko cyfrowe video/audio.

A konsultant pokręcił fakt że telefon ma wyjście HDMI MHL i nie da się odrazu podłączyć do tv bez przejściówki HDMI/MHL(kablem).

Jednym słowem konsultantów nabić na pal za takie odpowiedzi (albo zwolnić) bo wprowadzają w błąd,

a my jak nie chcemy kupować dongla ASC to poczekajmy na androida 4.2 on ma DLNA mirroring to może uda się pominąć dosatkowy sprzęt do TV i puszczać obraz bezpośrednio do nowych TV które wspierają DLNA Mirroring (oczywiście jak samsung nie zablokuje tej funkcji żeby zmusić nas do kupna ASC Dongle).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi