Skocz do zawartości
AdrianZ

Oficjalny ICS 4.0.4 dla Galaxy R

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest w porzadku nic sie nie zmienia :-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sorgal

ozw ktos wrzucic screeny jak wyglada u was ics

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Normalnie. Sciągasz sobie zawartość .zip na karte pamięci. Uruchamiasz telefon w trybie CMW Recovery (Uruchamiasz telefon i jak zobaczysz Galaxy R na ekranie to volume up i home). Klawiszami głośności wyszukujesz opcji install zip from SD card i choose zip from SD card. Wyszukujesz sciągniętego wcześniej zip'a i potwierdzasz home. Na koniec wybierasz reboot system now i tyle. Upewnij się że masz odpowiedni CMW Recovery. Jeśli nie to zapraszam do lektury posta Janko

Lecz pierwsze zastanów się czy aby napewno chcesz to instalować. Jeden R się już wysypał i jedynym ratunkiem był ponowny flash. Jak nie masz modyfikowanego kernela może to być bardzo ryzykowne. Przemyśl sprawę jeszcze raz :)

a ja wlasnie korzystam, eh trzeba bedzie samemu to wgrac

jeszcze jedno czy u was tez tryb ekranu po zablokowaniu powraca do tej samej najbardziej nasyconej wersji chociaz w ustawieniach nic sie nie zmienia?

akurat korzystalem zawsze z wersji FILM najzimniejsze kolory i wg mnie najbardziej naturalne a tu za kazdym odblokowaniem mam cytrusowe odcienie wszystkiego...wrrr

Znalazłem dla Ciebie rozwiązanie tego problemu (u mnie działa). W ustawieniach zmień na FILM i zamiast wychodzić jak w GB potwierdź OK na górze ekranu. U mnie chodzi.

EDIT: Pojawił się nowy rom dla krajów nordyckich oficjalny oczywiście :) Nie ma branda jest czysty i ma polski język. Ze złych wieści nie da się go zrootować dostępnymi na tą chwile kernelami.

PDA: I9103XXLQ9

CSC: I9103NEELQ9

Version: 4.0.4

Date: 2012-08-20

Regions: Austria, Belgium, France, Germany, Hungary, Italy, Spain, United Kingdom

HotFile Download

Uwaga: Wykryto problem z nordyckim romem. Zajmuje 99% pamięci flash przeznaczonej na ROM. Efekt jest taki że instalując cokolwiek co instaluje się w systemie (np tapetkę z ruchomym obrazem) możemy uwalić fona!!!

Edytowane przez AdrianZ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sorgal
    Normalnie. Sciągasz sobie zawartość .zip na karte pamięci. Uruchamiasz telefon w trybie CMW Recovery (Uruchamiasz telefon i jak zobaczysz Galaxy R na ekranie to volume up i home). Klawiszami głośności wyszukujesz opcji install zip from SD card i choose zip from SD card. Wyszukujesz sciągniętego wcześniej zip'a i potwierdzasz home. Na koniec wybierasz reboot system now i tyle. Upewnij się że masz odpowiedni CMW Recovery. Jeśli nie to zapraszam do lektury posta Janko

Lecz pierwsze zastanów się czy aby napewno chcesz to instalować. Jeden R się już wysypał i jedynym ratunkiem był ponowny flash. Jak nie masz modyfikowanego kernela może to być bardzo ryzykowne. Przemyśl sprawę jeszcze raz :)

Znalazłem dla Ciebie rozwiązanie tego problemu (u mnie działa). W ustawieniach zmień na FILM i zamiast wychodzić jak w GB potwierdź OK na górze ekranu. U mnie chodzi.

No to tak nie mam modyfikowanego kernelam, czysty austriacki stock wiec chyba jestem zmuszony przemyslec to raz jeszcze, a tak btw to apropo zmiany kerneli gdzie moge cos wiecej poczytac z czym to sie je?

Jezeli chodzi o to nasycenie barw to porade ktora mi podales zauwazylem zaraz po tym jak po pierwszej blokadzie kolorki same sie zmienily i wrocilem do ustawien wyswietlacza sprawdzic o co chodzi,

niestety nadal moj wyswietlacz usilnie mnie uszczesliwia cytrusowymi barwami.

do tej pory mialem tak na 2.3.4 ze jak wylaczylem i wlaczyem fona to sie kolory same zmienialy w 2.3.6 to sie zmienilo i byly zawsze takie same

a teraz jest jeszcze smieszniej zmieniaja sie odrazu po zablokowaniu/odblokowaniu telefonu :) moze polski rom to poprawi i przy okazji pozbede sie tego brandingu

---------- Post dołączono o 09:37 ---------- Poprzedni post napisano o 08:11 ----------

no to tak ryzyk fizyk raz sie zyje blysnalem ten launcher i kurcze wyglada fajnie ale niestety sa bledy, szkoda bo naprawde bajerancko sie prezentyhe,

na dzien dzisiejszy zadowole sie launcherem apex, moze cos ciekawszego pojawi sie z czasem.. jakies propozycje?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie bawię się narazie niczym bo czekam na Polski ROM. Uwaga bo Sekator się denerwuje więc piszcie w odpowiednich tematach :) @Sekator: sorki stary, będę się pilnować :)

Mam nadzieję że polski nie będzie taki obszerny jak szwedzki. Po austriackim mam 10,2 MB wolnego miejsca na partycji systemowej i to po odinstalowaniu całego brandowanego dziadostwa plus YouTube i parę widgetów.

Edytowane przez AdrianZ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Maxym

Hmm. Wgrałem dzisiaj Austriackiego 4.0.4 tyle, że wcześniej zdebrandowanego i pierwsze co mi sie rzuciło w oczy to:

1. Ilośc pożeranego ram >300mb minimum po restarcie. Przy 2.3.6 było 100mb mniej.

2. Straszne opóźnienia przy "pinch to zoom". Tzn po przyłożeniu palcow i błyskawicznym ruchu trzeba poczekac aż telefon zareaguje. Nie pamiętam żeby takie coś występowało w 2.3.6 >:( Co ciekawe gdy przyłożymy palce i odczekamy dosłownie sekundke telefon będzie reagował błyskawicznie nawet przy najszybszych ruchach...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie na austriaku wszystko chodzi cacy zadnych problemow.Jedyne co zrobilem to factory reset wywalilem to co niepotrzebne i wgralem ostatnia bete kernela aradata.

A z konsumpcja Ramu to normalka. Ale nie jest to problemem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Maxym

Przeglądałem tematy na xda i strasznie dużo osób zauważyło problem z lagującą galerią(chocby pierwszy post Post the issues found in the Android 4.0.4 (ICS).... - xda-developers) więc pewnie coś jest na rzeczy. Zostaje czekać na kolejne wersje. Nie sprawdzałem jak ma się do tego inny Kernel gdyż używam standardowego(na szczeście nie posiadam problemu z eMMC ;) )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdzilem faktycznie na stockowej galerii laguje. Cale szczescie jej nigdy nie uzywam :D od tego mam QuickPic :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi